reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ocalić rekina” w kanale Polsat Viasat Nature

dodano: 2021-05-26 05:05
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature „Ocalić rekina” W poniedziałek i wtorek, 7 i 8 czerwca br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Nature wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. australijskiego filmu dokumentalnego „Ocalić rekina” („Save This Shark”). W lipcu 2015 roku australijski surfer Mick Fanning brał udział w zawodach World Surf League Championship Tour organizowanych w Jeffreys Bay w Republice Południowej Afryki. Gdy znajdował się w wodzie oczekując na występ, na oczach tysięcy przerażonych fanów został zaatakowany przez żarłacza białego. Po tych dramatycznych wydarzeniach Mick Fanning zdecydował się zakończyć swoją karierę.

Polsat Viasat Nature „Ocalić rekina”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Obecnie emerytowany surfer podejmuje działania na rzecz ochrony przyrody. W programie „Ocalić rekina”, którego jest gospodarzem, wyrusza w trudną i emocjonalną podróż. Chce podczas niej skonfrontować się ze swoimi doświadczeniami i lepiej poznać te wyjątkowe drapieżniki.

W dokumencie Mick Fanning, trzykrotny mistrz surfingu i obrońca przyrody, spotyka się z ekspertami oraz naukowcami, by poznać sposoby ochrony rekinów. Szacuje się, że każdego roku ginie od 20 do 100 milionów tych wspaniałych ryb. Drapieżniki coraz częściej padają ofiarą komercyjnych połowów - poluje się na nie dla ich mięsa i płetw. Giną również z powodu utraty siedlisk, zanieczyszczenia wód, wycieków ropy naftowej. Do tej sytuacji przyczynia się także postrzeganie rekinów jako śmiertelnie niebezpiecznych zabójców. Mick Fanning podróżuje po świecie, badając problemy związane z tą trudną relacją między ludźmi a rekinami. Jak czytamy w opisie, poznaje także najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalające na bezpieczną koegzystencję obu gatunków. Odkrywa ukryte prawdy, zagrożenia i sposoby ratowania tych majestatycznych mieszkańców oceanów przed wyginięciem.

W dokumencie przedstawione zostaną również działania czołowych ekspertów w temacie, w tym doktora Charliego Huveneersa, profesora Colina Simpfendorfera, doktora Neila Hammerschlaga i obrończyni rekinów Cristiny Zenato (więcej tutaj).

„Ocalić rekina” - emisja w poniedziałek i wtorek, 7 i 8 czerwca 2021 roku o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum Nytro Box HEVC

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

99 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

499 zł Więcej...