reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premiera spektaklu Teatru Telewizji „Orka"

dodano: 2021-05-26 15:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

Orka spektakl Teatr Telewizji W poniedziałek, 31 maja o godz. 21:00 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu Teatru Telewizji „Orka” w reżyserii Joanny Zdrady. Jest to kameralna opowieść o poszukiwaniu sensu życia oraz wolności artystycznej, o roli tradycji w kształtowaniu osobowości, drogi twórczej, a także o konieczności powrotu do korzeni. Autor sztuki „Orka” Volker Schmidt prowokuje do refleksji nad stanem umysłu współczesnego człowieka z wielkiego miasta.

Teatr Telewizji Teatr TV TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Georg jest malarzem i projektantem stron internetowych. Po śmierci ojca musi zająć się organizacją pogrzebu, a potem sprzedać po nim gospodarstwo. Wraz ze swoją partnerką Yvonne wraca do rodzinnego domu na wsi. Tam zastają gospodynię Marię, która po śmierci matki Georga wspierała ojca w pracy na roli. Związek głównego bohatera i Yvonne zostaje wystawiony na próbę, kiedy okazuje się, że odziedziczone gospodarstwo jest zadłużone.

Lokalni biznesmeni zaplanowali w jego miejsce kiczowaty hotel z basenem i polem golfowym. Pod presją utraty majątku Georg podejmuje próbę ratowania swoich dóbr. Porzuca artystyczną karierę i koncentruje się na pracy w gospodarstwie. Georg, który przez wiele lat próbował odciąć się od miejsca swojego pochodzenia, staje przed koniecznością przewartościowania dotychczasowego modelu życia. Kryzys twórczy oraz problemy z Yvonne stają się impulsem, by na nowo postawić pytanie o jakość swojego życia i istotę sztuki.

Reżyseria: Joanna Zdrada. Zdjęcia: Bartosz Piotrowski PSC. Scenografia: Zofia Mazurczak-Prus.
Obsada: Pola Błasik (Yvonne), Agnieszka Przepiórska (Maria), Marcin Przybylski (Georg), Wojciech Brzeziński (Christoph).


Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Opticum Robust 0.1dB

Bardzo tani, poczwórny konwerter Universal Quad produkcji Opticum do anten...

55 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...