reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2021-10-24 - 2021-10-25

Startuje 6. sezon Ultraligi. Transmisje w Polsat Games [wideo]

dodano: 2021-05-26 16:36 | aktualizacja: 2021-05-26 16:49
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Polsat Games

Ultraliga Ultraliga, flagowy projekt Polsat Games, oficjalna liga regionalna League of Legends, startuje z szóstym sezonem rozgrywek. We wtorek, 8 czerwca osiem drużyn rozpocznie walkę o nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce na EU Masters. Transmisja równolegle na antenie Polsat Games oraz w Internecie.

Polsat Games
Ultraliga Polsat Games


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadchodzący sezon Ultraligi będzie szóstą edycją rodzimych rozgrywek, które wchodzą w skład trzynastu lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, twórcą gry League of Legends.

Już 8 czerwca osiem drużyn rozpocznie walkę o oficjalny tytuł Mistrza Polski, nagrody pieniężne z puli 100 000 zł i miejsce w międzynarodowym turnieju EU Masters. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studia Polsat Games w Warszawie będzie można oglądać w każdy wtorek i środę od godz. 17:00, równolegle w telewizji oraz w Internecie na platformach Ipla, Twitch.tv i YouTube.

Wiosenna edycja EU Masters nie przyniosła polskim zespołom sportowych zwycięstw, jednak sukcesu możemy dopatrywać się w licznej reprezentacji naszego kraju pośród zagranicznych drużyn. Polacy stanowili aż 22 z 80 występujących graczy, a jednym ze zwycięzców turnieju był Jakub „Cinkrof” Rokicki.

W związku z silną pozycją naszego kraju na arenie międzynarodowej Ultraliga bez zmian znajduje się w składzie 4 lig, które otrzymają 3 miejsca na EU Masters, z czego 2 prowadzące bezpośrednio do głównej fazy rozgrywek. Oznacza to, że po raz kolejny 3 polskie formacje staną przed szansą wzniesienia prestiżowego pucharu na europejskim turnieju.

Wśród uczestników 6. sezonu Ultraligi znajdziemy zwycięzców poprzedniej odsłony - AGO ROGUE i wicemistrzów - K1CK. Do walki o miano najlepszej drużyny w kraju ponownie staną także Illuminar Gaming, Komil & Friends, devils.one, Team ESCA Gaming i Gentlemen’s Gaming. Miejsce drużyny 7more7 Pompa Team zajmie organizacja PDW.

W niezmienionej formie zobaczymy natomiast wprowadzony w poprzednim sezonie system rozgrywek. Do etapu pucharowego awansuje 5 formacji. Rundę inaugurującą drabinkę wygranych otworzy spotkanie 2. i 3. miejsca, zwycięzca zmierzy się z 1. slotem fazy zasadniczej w walce o finał 6. sezonu Ultraligi. Drugi zespół trafi natomiast do drabinki przegranych, gdzie rywalizować będzie z triumfatorem starcia miejsc 4. i 5. W ostatnim spotkaniu przed wielkim finałem dotychczasowy zwycięzca drabinki przegranych stanie naprzeciwko przegranego walki o finał drabinki wygranych. Dwóch finalistów wejdzie do ostatniego pojedynku o puchar 6. sezonu Ultraligi.

Letni split to także dodatkowe emocje dla fanów organizacji z niższych części tabeli. Z uwagi na turniej promocyjny pozycja dwóch drużyn z najmniejszą liczbą punktów za oba tegoroczne sezony będzie zagrożona. 2. Dywizja zgodnie ze zmianami w poprzednim sezonie będzie rozgrywana przez 6 zespołów. Dwie drużyny z najwyższą liczbą punktów (suma punktacji z sezonu wiosennego i letniego) zakwalifikują się do turnieju promocyjnego. 2. Dywizja Ultraligi jak zawsze jest szansą dla aspirujących komentatorów. Prawa do transmisji są otwarte, co oznacza, że każdy może spróbować swoich sił.

Studio w trakcie rozgrywek poprowadzą: Dawid „Azonh” Letachowicz, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki, Tomasz „Magvayer” Filipiuk i Michał „Myha” Francuz, a także nowy członek ekipy komentatorskiej - którego doskonale mogą kojarzyć fani rozgrywek VALORANT - Dominik “Nero” Dąbrowski.
 

- Sezon wiosenny dla Ultraligii okazał się czasem przebudowy. Żadna z trzech polskich drużyn nie była w stanie opuścić fazy grupowej EU Masters, a Polscy zawodnicy z LEC otarli się o tytuł mistrzowski oraz wyjazd na Islandię - mówi Tomasz Filipiuk, ekspert i komentator w Polsat Games. - Historia jednak lubi zataczać koło, a to właśnie zmagania w ramach sezonu letniego obfitowały w największe sukcesy reprezentantów Polski. Do Ultraligi wraca kilka znanych twarzy, ale nie zabraknie też młodych wilków gotowych do walki. Wszystkim zawodnikom życzę powodzenia, a widzom jak zawsze najlepszego polskiego League of Legends. Widzimy się!

Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 640 godzin krajowych rozgrywek League of Legends na żywo. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Esport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...