reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Monolith Films: „Wolka” z Olgą Bołądź w kinach

dodano: 2021-05-28 06:19
autor: Łukasz Knapik | źródło: Monolith Films/satkurier.pl

Monolith Films „Wolka” Od piątku, 28 maja br. w kinach widzowie będą mogli oglądać film „Wolka”. Producentami filmu są Saga Film i Film Produkcja, koproducentami Studio Human Ark i Studio Soundmaking.pl, wsparcia finansowego udzielili Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF) i Icelandic Film Centre, a dystrybutorem jest Monolith Films. Reżyserem jest Árni Ólafur Ásgeirsson, autorami scenariusza są Michał Godzic i Árni Ólafur Ásgeirsson, a zdjęć Michał Rajca. W obsadzie znaleźli się Olga Bołądź, Anna Moskal, Agnieszka Makowska, Marianna Zydek, Gudmundur Ingi Porvaldsson, Marek Rachoń, Eryk Lubos i Jan Cięciara.

Monolith Films „Wolka”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak smakuje wolność? I jaką cenę trzeba za nią zapłacić? Jak czytamy w opisie, silna, bezkompromisowa kobieta w islandzkiej intrydze utrzymanej w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów. Olga Bołądź, gwiazda „Służb specjalnych”, w nowej, tajemniczej odsłonie. To pierwsza polska bohaterka, która niczym Lisbeth Salander rusza na podbój Europy przywołując na myśl bestsellerową serię „Millennium”. Obok niej obserwujemy znakomite kreacje aktorskie Eryka Lubosa, Anny Moskal, Marianny Zydek oraz Jana Cięciary.

Annie (w tej roli Olga Bołądź) zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty (Anna Moskal), z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne - na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.

„Wolka” - o filmie - reżyseria: Árni Ólafur Ásgeirsson, scenariusz: Michał Godzic i Árni Ólafur Ásgeirsson, gatunek: dramat, produkcja: Polska, obsada: Olga Bołądź, Anna Moskal, Agnieszka Makowska, Marianna Zydek, Gudmundur Ingi Porvaldsson, Marek Rachoń, Eryk Lubos i Jan Cięciara.
 
Olga Bołądź na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wolka”, foto: Monolith Films
Olga Bołądź na plakacie promującym kinową emisję filmu „Wolka”, foto: Monolith Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...