reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney będzie dalej zamykać kanały

dodano: 2021-05-27 14:08 | aktualizacja: 2021-05-28 10:52
autor: Jerzy Kruczek | źródło: advanced-television.com

Disney Channel 24 maja br. Bob Chapek, dyrektor generalny The Walt Disney Company, wziął udział w wirtualnej sesji pytań i odpowiedzi podczas Global Technology, Media and Communications Conference. Poinformował, że Disney ma zamiar zamknąć w tym roku 100 kanałów telewizyjnych, kontynuując ruch w kierunku SVOD i swojej usłudze Disney+.

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dodał, że „kiedy nadejdzie właściwy czas, aby naprawdę nadepnąć na gaz”, Disney „wejdzie jeszcze silniej w platformy skierowane bezpośrednio do konsumenta, ze sportem”.
 

- Zamknęliśmy 30 kanałów w 2020 roku. Planujemy zamknąć 100 w 2021 - powiedział Bob Chapek, dyrektor generalny The Walt Disney Company. - Ogromna większość tych treści zostanie przeniesiona do Disney+. Decyzje, które podejmujemy w poszczególnych kanałach i na poszczególnych rynkach, a także terminy ich realizacji, są w pewnym sensie określone przez istniejące umowy [...]. Ale jak widać, jest to dla nas podstawowa strategia, ponieważ kierujemy się w stronę bezpośredniego dotarcia do konsumenta.

Komentarz szefa Disneya pojawił się kilka tygodni po tym, jak spółka potwierdziła, że w październiku zamknie kanały sportowe w Azji Południowo-Wschodniej i Hongkongu, sygnalizując kolejny krok w kierunku SVOD. Oraz kilka dni po ogłoszeniu decyzji o zamknięciu FOX w Wielkiej Brytanii (wcześniej wycofano już Disney Channel, Disney XD i Disney Junior).

Dodajmy, że w marcu br. usługa SVOD Disney+ przekroczyła próg 100 mln subskrybentów na całym świecie, w ciągu zaledwie 16 miesięcy od uruchomienia. Na koniec 2020 roku Disney+ miał 94,9 mln subskrybentów, co oznacza, że w dwa miesiące pozyskał kolejne 5 mln.

Źródło: advanced-television.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...