reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszył pierwszy kanał telewizyjny Buriacji

dodano: 2021-05-31 17:33
autor: RO | źródło: obob.tv/buryad.tv

Buryad TV 30 maja br. rozpoczął emisję pierwszy kanał telewizyjny Buriacji, republiki autonomicznej wchodzącej w skład Dalekowschodniego Okręgu Federalnego na terytorium Rosji w regionie Syberii Wschodniej. Kanał Buryad TV nadaje ze stolicy Buriacji, Ułan Ude. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, będzie nadawać 24 godziny na dobę w języku buriackim.

https://buryad.tv/
Buryad TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Buryad TV to pierwszy w Rosji kanał telewizyjny w języku buriackim. Buriacja przed uruchomieniem kanału była jedną z nielicznych rosyjskich autonomii bez własnej telewizji. Na terytorium tej republiki działa państwowa filia GTRK Buryatia, należąca do Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej VGTRK, która nadaje m.in. audycje telewizyjne i radiowe w Buriacji. Teraz GTRK Buryatia ma działać równolegle z Buryad TV.

Od chwili startu Buryad TV można oglądać w sieci kablowej Rostelekom na terytorium Buriacji, a od czerwca rozpocznie emisję w kolejnych kablówkach: MTS i ER-Telekom. Na razie nic nie wiadomo o nadawaniu satelitarnym. Za to jest dostępny streaming na żywo na stronie internetowej buryad.tv.

Kanał telewizyjny należy do rządu Buriacji. Na jego wyposażenie wydano ponad 10 mln rubli. Tegoroczny budżet Buriacji przewiduje 23 mln rubli na wsparcie działalności.

Lokalna agencja informacyjna Baikal Daily przypomniała, że start kanału był zaplanowany na  dzień 12 lutego 2021 r., kiedy obchodzony jest Tsagaan Sar (dosłownie święto "Białego Miesiąca", czyli buddyjski Nowy Rok). Jednak start musiał zostać opóźniony tylko z powodu braku licencji. Regulator Roskomnadzor wydał zezwolenie dopiero 25 maja 2021 roku.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...