reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tomasz Urban odchodzi z Eleven Sports

dodano: 2021-05-31 20:16 | aktualizacja: 2021-05-31 21:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Tomasz Urban facebook.com/bundesmaniak/ Dziennikarz sportowy Tomasz Urban poinformował w mediach społecznościowych, że kończy swoją współpracę z Eleven Sports. - W sobotę skomentowałem (póki co) swój ostatni mecz w Eleven. Serce się kraje i łezka się kręci w oku - zaczyna swój wpis. Nie jest tajemnicą, że Tomasz Urban to entuzjasta i ceniony znawca niemieckiej piłki. Jakie są jego dalsze plany, biorąc pod uwagę, że Bundesliga od nowego sezonu będzie transmitowana w platformie streamingowej Viaplay?

Bundesliga
Bundesliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tomasz Urban pochodzi z Tarnobrzega, a z wykształcenia jest germanistą. Swoją karierę redaktora sportowego zaczynał w tygodniku „Piłka Nożna”. Następnie przez wiele lat związany był z tygodnikiem „Tylko Piłka”. Współpracował także z „Przeglądem Sportowym”.
 

- To były cudowne 4 lata. Eleven to miejsce, w którym pracują fantastyczni ludzie, przesiąknięci piłką na wskroś. Praca w tej redakcji była dla mnie olbrzymią przyjemnością. Jestem dozgonnie wdzięczny Patrykowi Mirosławskiemu za otrzymaną szansę. Eleven zawsze będzie moim „macierzystym klubem”. Będzie dla mnie jak Siarka [Urban jest sympatykiem klubu Siarka Tarnobrzeg - przyp. red.], czyli czymś bardzo ważnym. Panowie i Panie - to był wielki zaszczyt pracować z Wami i być częścią tego zespołu. Dzięki Wam wszystkim po stokroć - poinformował Tomasz Urban na Twitterze.


Ostatnim, póki co - jak zaznacza Tomasz Urban, meczem skomentowanym przez tego dziennikarza było spotkanie barażowe Holstein Kiel - 1. FC Köln w Eleven Sports 1, które odbyło się w sobotę, 29 maja o godz. 18:00. Współkomentującym był redakcyjny kolega Sebastian Chabiniak.

W internecie krążą pogłoski, że Tomasz Urban przejdzie pod skrzydła NENT Group, by komentować mecze Bundesligi na potrzeby platformy streamingowej Viaplay, która ruszy w Polsce już w sierpniu tego roku. Redakcją sportową Viaplay w Polsce od lipca kierował będzie Paweł Wilkowicz (na stanowisku Sport Editor in Chief). Będzie on też odpowiedzialny za jej stworzenie. Tomasz Urban nie odnosi się do pytań zadawanych na Twitterze odnośnie swojej ewentualnej współpracy z NENT Group.


Fot. facebook.com/bundesmaniak


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...