reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Komisarz Mama” w kanale Polsat Seriale

dodano: 2021-06-02 05:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat „Komisarz Mama” W piątek, 4 czerwca br. o godz. 20:00 w kanale Polsat Seriale wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu polskiego serialu obyczajowo-kryminalnego „Komisarz Mama” („Maria Matejko”). Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat 1 i Polsat 2. Producentem wykonawczym jest Polot Media (Tako Media). Występują Paulina Chruściel, Joanna Niemirska, Anna Dereszowska, Anna Matysiak, Anna Mucha, Julia Karpińska, Jakub Kustra, Kacper Kustra, Wojciech Zieliński, Jakub Wesołowski i Krystian Wieczorek. Dodajmy, że trwają zdjęcia do 2. sezonu tej produkcji. Serial opiera się na francuskim formacie „Candice Renoir”, emitowanym obecnie w AXN White.

Polsat „Komisarz Mama”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial „Komisarz Mama” opowiada o pięknej, silnej i pewnej siebie pani komisarz, która po 10 latach przerwy wraca do pracy w policji. Chce zawalczyć o siebie i swoją karierę, ale jako matce czwórki dzieci nie będzie jej łatwo. Czy ogromna wiedza, doskonała intuicja i wewnętrzna siła pomogą jej odnaleźć się w nowej rzeczywistości? Każdy odcinek to osobna, wciągająca historia kryminalna, rozgrywająca się w innym środowisku.

Obok Pauliny Chruściel w roli tytułowej w serialu występują także Anna Dereszowska, Anna Matysiak, Wojciech Zieliński, Jakub Wesołowski, Krystian Wieczorek. Za reżyserię serialu odpowiada Marcin Ziębiński.

Maria Matejko (w tej roli Paulina Chruściel) to silna kobieta, matka czworga dzieci: nastoletnich Elizy (Julia Karpińska) i Juliusza (Maksymilian Balcerowski) oraz bliźniaków: Marcina i Leona (Kacper i Jakub Kustra). To właśnie na ich wychowaniu skupiała się przez ostatnie lata. Po rozstaniu z mężem postanawia znowu realizować się zawodowo. Powrotu do pracy nie ułatwia jej zbuntowany i cyniczny zespół. Podwładni nie doceniają jej zmysłu wnikliwej obserwacji i doświadczenia. Tymczasem zaskakujące metody śledcze okazują się wyjątkowo skuteczne. Maria jest świetnym psychologiem - wie, jak podejść bogatego fabrykanta, a jak mordercę. Wciela się w różne role, udaje ofiarę, czasem naiwną blondynkę. Wszystko po to, by zdobyć zaufanie rozmówców, a co za tym idzie materiały, które mogą przybliżyć ją do rozwiązania sprawy. Matejko z całych sił stara się sprostać wszystkim obowiązkom szefowej i matki, ale w jej życiu nie zabraknie także miłosnych zawirowań. A to wszystko za sprawą czarującego sąsiada za płotem i powracającego niespodziewanie byłego męża. Jednym z największych krytyków Marii są jej dzieci. Jednak nawet one nie są w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Na złośliwości odpowiada uśmiechem i konsekwentnie robi swoje. Nie jest idealna, zna swoje wady i nie próbuje ich ukryć. Bywa twarda i bezkompromisowa a czasem krucha i wrażliwa.

Każdy odcinek serialu „Komisarz Mama” to osobna, zamknięta historia kryminalna, rozgrywająca się w innym środowisku. Przestępcą może być przecież każdy: bogaty biznesmen, nielegalny imigrant czy osoba dotknięta chorobą psychiczną. Każda sprawa to wyzwanie, ale i wciągająca zagadka, którą Maria będzie starać się rozwiązać.

W serialu występują  - Krystian Wieczorek w roli męża Marii, z którym jest w separacji, Jakub Wesołowski jako sąsiad Łukasz Idzikowski, który nie będzie mógł się oprzeć urokowi pani komisarz, Anna Mucha jako jego dziewczyna, Anna Dereszowska w roli Patrycji Madalińskiej - szefowej Marii, Wojciech Zieliński jako podkomisarz Piotr Żeromski, Arkadiusz Smoleński - starszy aspirant Jan Rybczyński, Anna Matysiak - aspirant Roma Mazur, i Joanna Niemirska - laborantka Helena Zawada.

Pierwszy sezon tego serialu liczy 8 odcinków. Producentem wykonawczym jest Tako Media (obecnie pod nazwą Polot Media - więcej tutaj), reżyserem Marcin Ziębiński a autorką adaptacji Justyna Pobiedzińska. Serial „Komisarz Mama” opiera się na francuskim formacie „Candice Renoir”, który doczekał się 8 sezonów. Dodajmy, że serial „Komisarz Mama” początkowo miał nosić tytuł „Maria Matejko”. W środę, 21 kwietnia br. rozpoczęły się zdjęcia do drugiej serii tej produkcji. Nowe odcinki na antenie telewizji Polsat pojawią się prawdopodobnie jesienią br. (więcej tutaj)

„Komisarz Mama” - sezon 1., opisy postaci:

Komisarz Maria Matejko (Paulina Chruściel) - piękna, pewna siebie komisarz, która rozstała się z mężem i po 10 latach przerwy wraca do pracy w Wydziale Kryminalnym. Jako matka czwórki dzieci musi jednocześnie radzić sobie z problemami wychowawczymi i nową zawodową rzeczywistością. To wyjątkowo złożona osobowość. Choć bardzo emocjonalna, trudno ją wyprowadzić z równowagi. Na złośliwości reaguje spokojem i pełnym ciepła uśmiechem. Silna, ale jednocześnie wrażliwa i empatyczna. Podczas rozwiązywania kryminalnych zagadek pokazuje swój niesamowity talent, ogromną inteligencję i doskonałą intuicję. W domu jest matką próbującą zapanować nad chaosem i czworgiem dzieci,  a na randkach czarującą kobietą.

- To, w jaki sposób Maria podchodzi do zagadek kryminalnych, w jaki sposób łączy fakty i tropy, jest absolutnie wyjątkowe. Łączy pełną empatii obserwację życia i ludzi i umiejętność dostrzegania niewidzialnych dla innych szczegółów.  Jednocześnie wdaje się w przyjacielskie pogawędki z podejrzanymi i zagląda ludziom do lodówek i śmietników. Nie radzi sobie z internetem, łamie szpilki i nawet swoim podwładnym musi udowadniać, że ma rację - opowiada Paulina Chruściel. - Złożoność jej świata i charakteru dała nam szansę na zbudowanie wyjątkowej postaci.  Jak rzadko kiedy w pracy nad serialem, mogłam pozwolić sobie na znalezienie charakterystycznego sposobu mówienia, specyficznego uśmiechu, gestów i spojrzeń.  Do tego perypetie Marii - nie tylko te kryminalne, ale i te dotyczące jej życia, dzieciaków, mężczyzn pełne są nie tylko specyficznego, ale często prawie absurdalnego humoru. To wszystko dało mi w pracy wiele czystej, aktorskiej frajdy - dodaje.


Podkomisarz Piotr Żeromski (Wojciech Zieliński) - to on miał być komisarzem, ale niespodziewanie jego miejsce zajęła Maria. Ich relacje są bardzo chłodne. Piotr nie wierzy w skuteczność metod Marii, podważa jej umiejętności. Zadaniowy, skupiony na pracy. Buduje dystans, chowa swoje emocje. Trudno ukryć mu jednak niechęć do Marii, której polecenia musi wykonywać. 

Inspektor Patrycja Madalińska (Anna Dereszowska) - zasadnicza, pewna siebie i wymagająca szefowa. Zawsze z idealnie ułożoną fryzurą i podkreślonymi ustami. Rzadko pozwala sobie na uśmiech. Perfekcjonistka, która zupełnie nie rozumie sposobu działania Marii. Według jej idealnego planu komisarzem miał zostać Piotr, a nie nieprzewidywalna Matejko.

Starszy aspirant Jan Rybczyński (Arkadiusz Smoleński) - sympatyczny, pomocny członek zespołu Marii. Zazwyczaj nie wychodzi przed szereg, ale jest doskonałym obserwatorem. Można na niego liczyć w każdej sytuacji. Jest życzliwy i sprawiedliwy.  Wraz z żoną Agatą oczekuje narodzin pierwszego dziecka, co zajmuje sporo jego uwagi.

Aspirant Roma Mazur (Anna Matysiak) - najmłodsza w zespole Marii. Zamknięta w sobie, wycofana, nie wzbudza sympatii. Często nietaktowna, czasem nawet bezczelna. Nie przejmuje się opinią innych. Jednak wzorowo stara się wykonywać powierzone jej obowiązki. Bardzo uczciwa i rzetelna. Najbardziej nieprzenikniona członkini zespołu.

Helena Zawada (Joanna Niemirska) - najbardziej doświadczona pracownica laboratorium dochodzeniowego. Zawsze uprzejma, życzliwa, z uśmiechem na twarzy. Ma ogromną wiedzę, jest niezwykle dociekliwa i dokładna, a przy tym swobodna, o pogodnym usposobieniu. To ona pierwsza dostrzega potencjał Marii i jako jedyna od samego początku jest do niej pozytywnie nastawiona.

Andrzej Matejko (Krystian Wieczorek) - były mąż Marii, z którą ma czworo dzieci. Razem dużo podróżowali po świecie, często zmieniali miejsce zamieszkania. Andrzej ma w sobie niezwykły urok i charyzmę. Jednak wydarzyło się coś, przez co Maria postanowiła od niego odejść.

Łukasz Idzikowski (Jakub Wesołowski) - przystojny, młody sąsiad Marii. Zabawny, opiekuńczy i towarzyski. Szybko nawiązuje dobry kontakt z dziećmi Marii, a jeszcze lepszy z nią samą. Mimo że Łukasz jest w związku, ich sąsiedzka relacja zaskakująco szybko się rozwija.

„Komisarz Mama” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.: „Cicha woda brzegi rwie”
emisja: w piątek, 4 czerwca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Ten serial to polska wersja francuskiej produkcji „Candice Renoir”. Opowiada o pięknej, silnej i pewnej siebie komisarz po przejściach, która po 10 latach przerwy wraca do pracy w policji. Chce zawalczyć o siebie i swoją karierę. Jako matka czwórki dzieci musi jednocześnie radzić sobie z problemami wychowawczymi i nową zawodową rzeczywistością. Czy jej ogromna wiedza, inteligencja, doskonała intuicja i wewnętrzna siła pomogą jej się w tym świecie odnaleźć?  Każdy odcinek to osobna, wciągająca historia kryminalna, rozgrywająca się w innym środowisku, nad którą brawurowo i z pełnym poświęceniem pracować będzie pani Komisarz - Maria Matejko, którą zagra aktorka teatralna i filmowa Paulina Chruściel. W pozostałych rolach wystąpią równie znani i lubiani aktorzy: Krystian Wieczorek w roli męża Marii, z którym jest w separacji, Jakub Wesołowski jako sąsiad Łukasz Idzikowski, który nie będzie mógł się oprzeć urokowi pani komisarz, Anna Mucha jako jego dziewczyna, Anna Dereszowska w roli Patrycji Madalińskiej - szefowej Marii, Wojciech Zieliński jako podkomisarz Piotr Żeromski, Arkadiusz Smoleński - starszy aspirant Jan Rybczyński, Anna Matysiak - aspirant Roma Mazur i Joanna Niemirska - laborantka Helena Zawada. Pierwsza sprawa. Ofiarą morderstwa jest Zofia Marciniak. Okazuje się, że była prostytutką, która dorabiała w hotelu do skromnej pensji, by utrzymać rodzinę. Maria, dzięki swojej inteligencji i nadzwyczajnej intuicji, trafia na trop mordercy. Przy okazji tego śledztwa Maria poznaje Łukasza Idzikowskiego (Jakub Wesołowski) - sąsiada, bardzo przystojnego, młodszego o dekadę. Łukasz zaprasza Marię i jej dzieci na przyjęcie do swojego ogrodu. Nieoczekiwanie, gdy zostają sami, Łukasz całuje Marię.

Odcinek 2.: „Im więcej, tym weselej”
emisja: w piątek, 11 czerwca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Śledztwo w sprawie tragicznej śmierci Daniela Piwowarczyka - księgowego, który został ugodzony nożem. Wszystko wskazuje na to, że zabił go Krystian Gadomski - chory psychicznie mężczyzna z pobliskiego ośrodka, który chciał się zemścić na Piwowarczyku za to, że ten rozklejał po okolicy ośrodka plakaty nawiązujące do jego zamknięcia. To jednak fałszywy trop. Maria wpada na trop prawdziwego mordercy. Rozwiązując tę zagadkę kryminalną, Maria jednocześnie wygrywa zakład z Piotrem o to, kto zostanie szefem wydziału. Maria unika Łukasza, pomimo że pokochały go jej dzieci. Nie chce wikłać się w związek z zajętym mężczyzną. Ale wkrótce potem Maria spotyka przypadkowo w barze Klarę, dziewczynę Łukasza. Klara mówi Marii, że Łukasz ją zostawił.

Odcinek 3.: „Upojenie”
emisja: w piątek, 18 czerwca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Córka Marii, Eliza, nie wraca na noc do domu. Maria czeka, nad ranem Eliza wraca pijana. Maria jest zaskoczona i zraniona zachowaniem córki. W pracy okazuje się, że ktoś usiłował utopić Artura Ogrodnika, który zaraz potem znika. Maria prowadzi śledztwo, które doprowadza ją do hurtowni alkoholu i jej właściciela, który rozpija młodzież, by zwiększyć sprzedaż swoich wyrobów. Dalsze tropy prowadzą Marię do Michała Wojnara, pracownika hurtowni, a dalej - do Natalii Lasoty, matki Kamila Lasoty, ucznia, który niedawno popełnił samobójstwo. Czy przenikliwość Marii i jej zdolność łączenia odległych faktów ocali życie Artura? Maria oświadcza Łukaszowi, że on jej się bardzo podoba, ale minęło za mało czasu od jego rozstania z Klarą. Ale wbrew własnej deklaracji, Maria przychodzi do mieszkania Łukasza i zaczyna go namiętnie całować.

Odcinek 4.: „Każdemu według zasług”
emisja: w piątek, 25 czerwca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Na wysypisku śmieci znaleziono martwą prostytutkę. Maria rozpoznaje, że to Cecylia Dynowska - prostytutka, która pracowała razem z zamordowaną Zofią Marciniak (ofiarą z pierwszego odcinka). Trop prowadzi do Romana Dutki, pracownika firmy Practico, a potem także do jego przełożonego, Piotra Grzelaka, właściciela firmy, oraz kluczowego klienta - Dariusza Matei. Maria dowiaduje się, że mężczyźni razem świętowali kontrakt, po kolacji do jacuzzi w hotelu zamówili prostytutkę Cecylię. Roman i Cecylia wzięli ecstasy. Roman niczego nie pamięta, obudził się i wszystko wskazuje na to, że zabił. Mężczyzna zostaje aresztowany. Tymczasem Maria trafia na trop prawdziwego sprawcy - miłośnika orgii. Naraża się osobiście, by odkryć prawdę. Z opresji wybawia Marię Piotr Żeromski, udający zazdrosnego partnera. Prywatnie Maria przełamuje swoje lęki i kompleksy i ląduje w łóżku z Łukaszem.

Odcinek 5.: „Kto chce złapać, sam będzie złapany”
emisja: w piątek, 2 lipca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Stefan Siewruk, chory na białaczkę, zostaje znaleziony martwy. Ktoś wyrzucił go przez poręcz balkonu w pokoju hotelowym, w którym mieszkał - Stefan spadł na ziemię razem ze swoim wózkiem inwalidzkim. Maria z zespołem bada tę sprawę. Do kręgu podejrzanych trafiają gracze w pokera, urządzający nielegalne rozgrywki w niewynajętych pokojach hotelowych. Wszyscy widzieli napastnika - to jakiś Azjata. Ale sprawcą okazuje się być ktoś inny - ktoś, kogo pokerzyści chronili. Dlaczego musiało dojść do tej zbrodni? Romans Marii z Łukaszem trwa. Tymczasem do jej domu przyjeżdża nieoczekiwanie jej były mąż.

Odcinek 6.: „Brak długów to już majątek”
emisja: w piątek, 9 lipca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Ofiarą morderstwa jest Matylda Kozak. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że zamordowana kobieta miała problemy zawodowe. Nie umiała odnaleźć się po powrocie z pracy za granicą, w sekrecie przed mężem pracowała jako masażystka i była uzależniona od zakupów. Matylda przyjaźniła się z pewnym starszym mężczyzną, Wojciechem Krawcem. Wspierała jego terapię swoimi metodami leczenia - była zwolenniczką metod naturalnych. Czy jego córka, lekarka, akceptowała ich zażyłość? Tymczasem mąż Marii zaczyna podejrzewać, że coś ją łączy z przystojnym sąsiadem. Policjantowi Janowi Rybczyńskiemu rodzi się córka, Lila. To wydarzenie jest przełomem w relacjach Marii z zespołem. Zaczyna się między nimi budować ciepła, przyjacielska relacja.

Odcinek 7.: „Biada temu, kto wywołuje skandal”
emisja: w piątek, 16 lipca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Komisarz Matejko tym razem prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci siedemnastolatka. Michał Frączak został znaleziony martwy ze słuchawkami na uszach. Trop prowadzi do organizacji religijnej, której siedziba mieści się w opuszczonych pomieszczeniach nad jeziorem. Maria i jej ekipa dowiadują się, że zamordowany chłopak był w związku z jedną z wyznawczyń, Julią. Jednocześnie prowadzone jest śledztwo w szkole Michała Frączaka, ponieważ znaleziono przy nim worek z marihuaną. Julia próbuje popełnić samobójstwo, ale dzięki czujności Romy w ostatniej chwili udaje się ją odratować. Kto i dlaczego zabił jej chłopaka? Łukasz oznajmia Marii, że bardzo chciałby z nią stworzyć poważny związek, mieć z nią dzieci. Maria odmawia, mówi, że nie jest jeszcze na to gotowa. Czy to już koniec ich związku?

Odcinek 8.: „Cel uświęca środki”
emisja: w piątek, 23 lipca br. o 20:00 w kanale Polsat Seriale

Sabina Misiak, pracownica stoczni, została zamordowana. Trop prowadzi Marię i jej ludzi do nielegalnego pracownika z Ukrainy, Bohdana Melnyka. Ale dalsze śledztwo wyklucza, by to on był sprawcą. Przesłuchiwany w sprawie jest też właściciel stoczni, Filip Ferenc. Okazuje się, że mężczyzna dopuszczał się w przeszłości kradzieży, by spłacić długi w swojej firmie. Czy posunął się też do zabójstwa swojej pracownicy? Ferenc zostaje złapany na gorącym uczynku, gdy okrada bar z pieniędzy. Strzela do niego pracownik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) i rani go śmiertelnie. Maria bardzo przeżywa śmierć Ferenca. Zbliża ją to z Piotrem, który na początku jej pracy był jej największym wrogiem. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego chce przechwycić Piotra - wcielić inteligentnego podinspektora w swoje szeregi, ale on odmawia. Piotr woli pracować z Marią. Do domu obok Marii, do tego po Łukaszu, wprowadza się nowy lokator. Maria cieszy się, bo liczy, że to Łukasz wrócił do niej. Ale okazuje się, że w sąsiedztwie zamieszka jej mąż.
 
Paulina Chruściel w serialu „Komisarz Mama”, foto: Piotr Filutowski/Cyfrowy Polsat
Paulina Chruściel w serialu „Komisarz Mama”, foto: Piotr Filutowski/Cyfrowy Polsat


„Komisarz Mama” - sezon 1., emisja w piątki (od 4 czerwca 2021 roku) o godz. 20:00 w kanale Polsat Seriale. Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji Polsat 1 i Polsat 2, a sezon 2. będzie miał wkrótce premierę w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...