reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Banksterzy” w stacjach Canal+

dodano: 2021-06-03 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: CANAL+ Polska/satkurier.pl

Kino Świat „Banksterzy” W sobotę, 5 czerwca br. o godz. 21:00 w CANAL+ Premium i o godz. 22:00 w CANAL+ 1, a w kolejnych dniach w Canal+ Film, wyemitowany zostanie premierowo polski film „Banksterzy”. Producentem filmu jest Figaro Film Production, koproducentami Łukasz Kierus Wydawnictwo Kobiece i Votum Robin Lawyers, a dystrybutorem Kino Świat. Wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Za reżyserię odpowiada Marcin Ziębiński, za scenariusz Adam Guz i Piotr Starzak, a za zdjęcia Dominik Danilczyk. W obsadzie znaleźli się Katarzyna Zawadzka, Magdalena Lamparska, Ewa Kasprzyk, Małgorzata Kożuchowska. Emisję poprzedzi program „Skanalizowani”.

Kino Świat „Banksterzy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, „Banksterzy” to film ujawniający bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego, żerującego na emocjach zwykłych ludzi znajdujących się w potrzebie. Energiczna, przebojowa i pewna siebie Karolina (w tej roli Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku pod czujnym okiem swojego szefa, Adama (Tomasz Karolak). Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy - kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta czuje, że otrzymała właśnie wielką szansę, żeby się wykazać. Za przyzwoleniem szefa, zamierza wcielić swój plan w życie i bez skrupułów namawia klientów na najbardziej ryzykowne inwestycje. Jej urokowi poddają się m.in. Artur (Rafał Zawierucha) - ambitny szef firmy IT, który potrzebuje więcej gotówki, aby móc rozwijać działalność, oraz jego wspólnik Mateusz (Antoni Królikowski), który najbardziej na świecie marzy o wyprowadzce od teściów i większej niezależności. Choć ten drugi wraz z żoną pozostaje nieufny wobec proponowanych przez bank rozwiązaniom, ostatecznie przyparci do muru dają się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach splotą się w jedną całość i zostaną ujawnione wstrząsające mechanizmy manipulacji banków, bazujące na potrzebach i emocjach prostych obywateli (więcej tutaj).

Dodajmy, że film „Banksterzy” pojawił się w kinach w piątek, 16 października 2020 roku (więcej tutaj).

Telewizyjną emisję filmu „Banksterzy” poprzedzi poświęcony jemu program „Skanalizowani”, który widzowie będą mogli obejrzeć w sobotę, 5 czerwca br. o godzinie 20:55 w CANAL+ Premium i o godzinie 21:55 w CANAL+ 1 (więcej tutaj).

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).

„Banksterzy” - o filmie - gatunek: dramat/ thriller,
Produkcja: Polska 2020, reżyseria: Marcin Ziębiński („Dublerzy”), scenariusz: Adam Guz i Piotr Starzak, producent: Figaro Film Production, koproducenci: Łukasz Kierus Wydawnictwo Kobiece i Votum Robin Lawyers, film wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, obsada: Katarzyna Zawadzka („Listy do M. 3” i „Chce się żyć”), Antoni Królikowski („Polityka”, „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” i „Miasto 44”), Magdalena Lamparska („1800 gramów” i „Porady na zdrady”), Tomasz Karolak (seria „Planeta singli”, „7 uczuć” i „Narzeczony na niby”), Jan Frycz („Psy 3. W imię zasad”, „Kurier” i „Legiony”), Małgorzata Kożuchowska („Proceder”, „Plagi Breslau” i „Listy do M. 2”), Rafał Zawierucha („Orzeł. Ostatni patrol” i „Pewnego razu w Hollywood”), Marcin Bosak („Polityka”, „Zabawa zabawa” i „Pokot”), Maciej Nawrocki („Obywatel Jones” i „Fotograf”), Ewa Kasprzyk („Solid Gold”, „Polityka” i „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”), Mariusz Bonaszewski („Kurier”, „Autsajder” i „Powidoki”) i Przemysław Bluszcz („Czarny Mercedes”, „Konwój” i „Jeziorak”).
 
Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Katarzyna Zawadzka, Rafał Zawierucha, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska i Jan Frycz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Banksterzy”, foto: Kino Świat
Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Karolak, Katarzyna Zawadzka, Rafał Zawierucha, Antoni Królikowski, Magdalena Lamparska i Jan Frycz na plakacie promującym kinową emisję filmu „Banksterzy”, foto: Kino Świat


„Banksterzy” - emisja w sobotę, 5 czerwca 2021 roku o godz. 21:00 w Canal+ Premium. Film ten będą mogli również oglądać widzowie Canal+ 1 i Canal+ Film.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...