reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ViacomCBS: Solidarni z chorymi na nowotwory krwi

dodano: 2021-06-05 08:23 | aktualizacja: 2021-06-05 12:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: ViacomCBS/satkurier.pl

Fundacja DKMS „#MocniejsiRazem” 28 maja był Światowym Dniem Walki z Nowotworami Krwi i początkiem wielkiej akcji solidarności zapoczątkowanej przez Fundację DKMS „#MocniejsiRazem”, która uświadamia o trudnej walce z nowotworem krwi oraz ważnej roli drugiego człowieka - „bliźniaka genetycznego”. Do kampanii przyłączyli się media i ambasadorzy. Zachęcając do rejestracji w bankach potencjalnych dawców szpiku, swoje wsparcie okazali m.in. Rafał Rutkowski z programu „Comedy Club” (emisja w kanałach Comedy Central i Polsat Comedy Central Extra) oraz Anna Aleksandrzak „Mała Ania”, znana z programu „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy” (emisja w stacjach MTV Polska i Eska TV), gwiazdy kanałów ViacomCBS.

Fundacja DKMS „#MocniejsiRazem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według danych Fundacji DKMS w 2020 roku w wyniku pandemii do bazy potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się o ponad połowę mniej osób w porównaniu z rokiem poprzednim - przy czym pacjentów nie ubywa. Na „bliźniaka genetycznego” czeka ponad 800 chorych rocznie, a szansa na jego znalezienie wynosi 1:20 000, w przypadku rzadkiego genotypu - to 1 do kilku milionów.

Nowotwór krwi jest wykrywany co 27 sekund na świecie i co 40 minut w Polsce. Co roku ponad 800 pacjentów w naszym kraju potrzebuje przeszczepienia szpiku - od niespokrewnionego dawcy. Co piąty chory nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”. W wielu przypadkach to jedyna szansa na uratowanie komuś życia, ponieważ lekarstwa na tę chorobę nie da się wyprodukować w laboratorium. Odpowiedzią jest szpik kostny - „lekarstwo”, które nosi w sobie każdy z nas.

„#MocniejsiRazem” to inicjatywa solidarnościowa Fundacji DKMS, mająca na celu przede wszystkim zachęcenie do zarejestrowania się w banku dawców szpiku i tym samym wyrażenie gotowości do odnalezienia swojego „bliźniaka genetycznego” (więcej tutaj).

W kampanii wzięli udział media i ambasadorzy, pokazując, że każdy może uratować komuś życie. Akcję wsparli między innymi marka medialna ViacomCBS oraz Rafał Rutkowski, komik i stand-uper formatu „Comedy Club” (emisja w kanałach Comedy Central i Polsat Comedy Central Extra - więcej tutaj), który od wielu lat jest w bazie potencjalnych dawców szpiku, a także Anna Aleksandrzak - znana jako Mała Ania - gwiazda reality show „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy” (emisja w stacjach MTV Polska i Eska TV - więcej tutaj).

Rafał Rutkowski w krótkim spocie podkreśla, że aby zostać dawcą, nie trzeba być bohaterem i posiadać nadprzyrodzonych zdolności, wystarczy chęć rejestracji i kilka kliknięć.

- Droga bliźniaczko genetyczna, drogi bliźniaku genetyczny, jeżeli będziesz mnie potrzebować – jestem - zachęca do zaangażowania, bo jak mówi: - Jesteśmy „#MocniejsiRazem”.


O krokach rejestracji jako potencjalny dawca szpiku więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji DKMS (przejdź na stronę).

Wsparcie akcji obejmują krótkie spoty wideo z udziałem gwiazd. Posty z udziałem Rafała Rutkowskiego zostały udostępnione na portalach społecznościowych marki ViacomCBS: Facebooku i Instagramie Comedy Central Polska (dane za ViacomCBS).
 
Anna Aleksandrzak „Mała Ania” w programie „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy”, foto: ViacomCBS
Anna Aleksandrzak „Mała Ania” w programie „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy”, foto: ViacomCBS


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...