reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ViacomCBS: Solidarni z chorymi na nowotwory krwi

dodano: 2021-06-05 08:23 | aktualizacja: 2021-06-05 12:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: ViacomCBS/satkurier.pl

Fundacja DKMS „#MocniejsiRazem” 28 maja był Światowym Dniem Walki z Nowotworami Krwi i początkiem wielkiej akcji solidarności zapoczątkowanej przez Fundację DKMS „#MocniejsiRazem”, która uświadamia o trudnej walce z nowotworem krwi oraz ważnej roli drugiego człowieka - „bliźniaka genetycznego”. Do kampanii przyłączyli się media i ambasadorzy. Zachęcając do rejestracji w bankach potencjalnych dawców szpiku, swoje wsparcie okazali m.in. Rafał Rutkowski z programu „Comedy Club” (emisja w kanałach Comedy Central i Polsat Comedy Central Extra) oraz Anna Aleksandrzak „Mała Ania”, znana z programu „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy” (emisja w stacjach MTV Polska i Eska TV), gwiazdy kanałów ViacomCBS.

Fundacja DKMS „#MocniejsiRazem”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według danych Fundacji DKMS w 2020 roku w wyniku pandemii do bazy potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się o ponad połowę mniej osób w porównaniu z rokiem poprzednim - przy czym pacjentów nie ubywa. Na „bliźniaka genetycznego” czeka ponad 800 chorych rocznie, a szansa na jego znalezienie wynosi 1:20 000, w przypadku rzadkiego genotypu - to 1 do kilku milionów.

Nowotwór krwi jest wykrywany co 27 sekund na świecie i co 40 minut w Polsce. Co roku ponad 800 pacjentów w naszym kraju potrzebuje przeszczepienia szpiku - od niespokrewnionego dawcy. Co piąty chory nie znajduje swojego „bliźniaka genetycznego”. W wielu przypadkach to jedyna szansa na uratowanie komuś życia, ponieważ lekarstwa na tę chorobę nie da się wyprodukować w laboratorium. Odpowiedzią jest szpik kostny - „lekarstwo”, które nosi w sobie każdy z nas.

„#MocniejsiRazem” to inicjatywa solidarnościowa Fundacji DKMS, mająca na celu przede wszystkim zachęcenie do zarejestrowania się w banku dawców szpiku i tym samym wyrażenie gotowości do odnalezienia swojego „bliźniaka genetycznego” (więcej tutaj).

W kampanii wzięli udział media i ambasadorzy, pokazując, że każdy może uratować komuś życie. Akcję wsparli między innymi marka medialna ViacomCBS oraz Rafał Rutkowski, komik i stand-uper formatu „Comedy Club” (emisja w kanałach Comedy Central i Polsat Comedy Central Extra - więcej tutaj), który od wielu lat jest w bazie potencjalnych dawców szpiku, a także Anna Aleksandrzak - znana jako Mała Ania - gwiazda reality show „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy” (emisja w stacjach MTV Polska i Eska TV - więcej tutaj).

Rafał Rutkowski w krótkim spocie podkreśla, że aby zostać dawcą, nie trzeba być bohaterem i posiadać nadprzyrodzonych zdolności, wystarczy chęć rejestracji i kilka kliknięć.

- Droga bliźniaczko genetyczna, drogi bliźniaku genetyczny, jeżeli będziesz mnie potrzebować – jestem - zachęca do zaangażowania, bo jak mówi: - Jesteśmy „#MocniejsiRazem”.


O krokach rejestracji jako potencjalny dawca szpiku więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Fundacji DKMS (przejdź na stronę).

Wsparcie akcji obejmują krótkie spoty wideo z udziałem gwiazd. Posty z udziałem Rafała Rutkowskiego zostały udostępnione na portalach społecznościowych marki ViacomCBS: Facebooku i Instagramie Comedy Central Polska (dane za ViacomCBS).
 
Anna Aleksandrzak „Mała Ania” w programie „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy”, foto: ViacomCBS
Anna Aleksandrzak „Mała Ania” w programie „Warsaw Shore - Ekipa z Warszawy”, foto: ViacomCBS


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...