reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Historia odkryta na nowo” 2 w Polsat Viasat History

dodano: 2021-06-07 03:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History „Historia odkryta na nowo” Mity niełatwo obalić i historia XX wieku nie jest tu wyjątkiem. Dziś także uznajemy za fakty twierdzenia, które często okazują się bardzo wątpliwe. Co by było, gdyby prawda historyczna okazała się nieco inna niż nam się wydaje? Jak zapowiada nadawca, w 2. sezonie francuskiej serii „Historia odkryta na nowo” („Les coulisses de l'Histoire”), którego premiera odbędzie się w poniedziałek, 7 czerwca br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History, widzowie poznają prawdziwą historię kluczowych momentów XX wieku.

Polsat Viasat History „Historia odkryta na nowo”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, oparta na materiałach archiwalnych pięcioodcinkowa seria wydobywa na światło dzienne nieznane dotąd fakty, ukazując najważniejsze wydarzenia minionego stulecia z nowego punktu widzenia poprzez bardziej precyzyjną i przemyślaną interpretację. Tym samym pokazuje, że prawda historyczna nie zawsze jest obiektywna.

Pierwszy odcinek serii poświęcony jest operacji Overlord. Był to wyjątkowy, heroiczny wyczyn sił sprzymierzonych przeciw Adolfowi Hitlerowi. Bojowe nastawienie żołnierzy amerykańskich i brytyjskich, przekonanych, że walczą o wolność i demokrację, poskutkowało zwycięstwem. Udane lądowanie aliantów stało jednak pod znakiem zapytania. W programie widzowie dowiedzą się jakie zagrożenia stały na przeszkodzie inwazji w Normandii.

W drugim odcinku widzowie przyjrzą się bliżej procesowi dekolonizacji. Powszechnie uważa się, że brytyjska dekolonizacja przeprowadzona była w sposób pokojowy. Rząd Wielkiej Brytanii zaoferował narodom znajdującym się pod jego panowaniem bezkonfliktowe uzyskanie niepodległości. Rzeczywistość okazała się zgoła inna. W serii ukazane zostaną kulisy procesu, który nie był tak pokojowy i bezkrwawy, jak się go przedstawia.

Trzeci odcinek programu poświęcony będzie denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej. Jak czytamy w opisie, została ona uznana za sukces - z totalitarnego systemu Niemcy stały się wzorem tolerancji i demokracji. Jednak czy rzeczywiście oczyszczenie z faszyzmu było przeprowadzone dokładnie?

W czwartym odcinku omówiona zostanie kwestia neutralności Szwajcarii w czasie II wojny światowej, która zgodnie z powszechnym przekonaniem nie była zamieszana w działania wojenne. Jednak, jak się okazuje, rząd szwajcarski godził się na naginanie najbardziej podstawowych zasad, nawet jeśli te ustępstwa narażały na szwank jej własny honor.

W piątym odcinku widzowie będą szukać odpowiedzi na pytanie czy Ronald Regan był jedynie aktorem kina klasy B o ograniczonych możliwościach intelektualnych, czy też jednym z najpopularniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych prezydentów w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki (więcej tutaj).

„Historia odkryta na nowo” - sezon 2., emisja od poniedziałku do piątku (od 7 czerwca 2021 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...