reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rzeszów wybiera” w kanale Polsat News

dodano: 2021-06-08 23:39
autor: Łukasz Knapik | źródło: Polsat News/satkurier.pl

Polsat News W czwartek, 10 czerwca br. o godz. 16:30 w kanale Polsat News, w portalu Interia i na stronie internetowej polsatnews.pl wyemitowany zostanie program „Rzeszów wybiera”. Debatę poprowadzi Grzegorz Kępka. Wydarzenie odbędzie się w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce. W debacie udział wezmą Ewa Leniart, Grzegorz Braun, Konrad Fijołek oraz Marcin Warchoł. W przypadku drugiej tury wyborów (w niedzielę, 27 czerwca br.) planowana jest przez nadawcę także druga debata, która odbędzie się w środę, 23 czerwca br.

Polsat News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tematy, które będą poruszone w debacie to: zdrowie, rodzina, klimat i środowisko oraz oczywiście Rzeszów i jego przyszłość. Kandydaci będą mieć 1,5 minuty na odpowiedź w każdej rundzie oraz 30 sekund na ewentualną ripostę. Na koniec debaty rywalizujący o fotel prezydenta otrzymają 2 minuty na swobodną wypowiedź.

W trakcie debaty opublikowany zostanie najnowszy sondaż poparcia dla poszczególnych kandydatów. Program „Rzeszów wybiera” poprowadzi Grzegorz Kępka. Wydarzenie odbędzie w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce, jak zapewnia nadawca, z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.

Do przyspieszonych wyborów prezydenta Rzeszowa dojdzie z powodu rezygnacji z tego stanowiska Tadeusza Ferenca. Pierwotnie głosowanie miało się odbyć w niedzielę, 9 maja br., ale zostało przełożone na niedzielę, 13 czerwca br. - stało się tak w wyniku decyzji premiera RP Mateusza Morawieckiego, po tym, jak Krzysztof Saczka, pełniący obowiązki głównego inspektora sanitarnego, zarekomendował szefowi rządu przesunięcie wyborów z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju.

O fotel prezydenta Rzeszowa walczą: wojewoda podkarpacka Ewa Leniart (zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość), wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek (zgłoszony przez Koalicję Obywatelską, Lewicę, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polskę 2050 Szymona Hołowni), wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł (zgłoszony przez Solidarną Polskę, a popierany przez Tadeusza Ferenca i Porozumienie Jarosława Gowina) oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun (więcej tutaj).

„Rzeszów wybiera” - emisja w czwartek, 10 czerwca 2021 roku o godz. 16:30 w kanale Polsat News, na stronie polsatnews.pl oraz w portalu Interia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...