reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura: Rybalchenko najlepszym tancerzem

dodano: 2021-06-08 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kultura „Młody tancerz roku” W niedzielę, 6 czerwca br. widzowie poznali „Młodego tancerza roku 2021” - Artema Rybalchenko, laureata konkursu organizowanego przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Transmitowany przez kanały TVP Kultura i TVP Kultura 2 finał wydarzenia poprowadziły Barbara Schabowska i Katarzyna Sanocka.

TVP Kultura „Młody tancerz roku”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Artem Rybalchenko pochodzi z Ukrainy, a w Polsce mieszka od 5 lat. Może poszczycić się wieloma tanecznymi osiągnięciami, m.in.: II miejscem na konkursie „X-dance Festival” w Macedonii, I miejscem na „Międzynarodowym konkursie choreograficznym” w Bytomiu oraz tournée po Chinach. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu „Młody tancerz roku” interesuje się również modą i fotografią, a przyszłości chciałby zostać cenionym choreografem.

Jury w składzie: Aleksandra Dziurosz (tancerka, choreografka i zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca), Iwona Pasińska (choreografka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca) oraz Emil Wesołowski (tancerz, choreograf i pedagog), wybrało do finału spośród 16 zawodników: Jagodę Rusek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu), Annę Shmatchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Artema Rybalchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Julię Bielską (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Tamiłę Dudnik (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu) oraz Barbarę Postek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawid). Tancerze zaprezentowali jedną z wybranych przez siebie choreografii - klasyczną lub tak zwany układ dowolny, oraz wzięli udział w „bitwach tanecznych” między sobą.

Decyzją jury nagrodę główną ufundowaną przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego, w wysokości 20.000 zł, wręczyła zwycięzcy Agnieszka Hejduk-Domańska, zastępca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nagrodę Główną ufundowaną przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, w wysokości 20.000 zł, wręczyła Małgorzata Borowiec, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej. Nagrodę rzeczową dla finalistów konkursu - Indywidualny pakiet konsultacyjno-warsztatowy WspieraMY, ufundowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, o wartości 8.000 zł, wręczyła Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora instytucji. Nagrodę dodatkową, ufundowaną przez prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego, o wartości 15.000 zł, dla Jagody Rusek, wręczyła Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura i zastępca dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP (więcej tutaj).
 
Artem Rybalchenko w programie „Młody tancerz roku”, foto: TVP
Artem Rybalchenko w programie „Młody tancerz roku”, foto: TVP
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiedli w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiedli w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...