reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Kultura: Rybalchenko najlepszym tancerzem

dodano: 2021-06-08 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kultura „Młody tancerz roku” W niedzielę, 6 czerwca br. widzowie poznali „Młodego tancerza roku 2021” - Artema Rybalchenko, laureata konkursu organizowanego przez TVP Kultura, Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Transmitowany przez kanały TVP Kultura i TVP Kultura 2 finał wydarzenia poprowadziły Barbara Schabowska i Katarzyna Sanocka.

TVP Kultura „Młody tancerz roku”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Artem Rybalchenko pochodzi z Ukrainy, a w Polsce mieszka od 5 lat. Może poszczycić się wieloma tanecznymi osiągnięciami, m.in.: II miejscem na konkursie „X-dance Festival” w Macedonii, I miejscem na „Międzynarodowym konkursie choreograficznym” w Bytomiu oraz tournée po Chinach. Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu „Młody tancerz roku” interesuje się również modą i fotografią, a przyszłości chciałby zostać cenionym choreografem.

Jury w składzie: Aleksandra Dziurosz (tancerka, choreografka i zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca), Iwona Pasińska (choreografka, dyrektor Polskiego Teatru Tańca) oraz Emil Wesołowski (tancerz, choreograf i pedagog), wybrało do finału spośród 16 zawodników: Jagodę Rusek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Poznaniu), Annę Shmatchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Artema Rybalchenko (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku), Julię Bielską (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu), Tamiłę Dudnik (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Bytomiu) oraz Barbarę Postek (Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Warszawid). Tancerze zaprezentowali jedną z wybranych przez siebie choreografii - klasyczną lub tak zwany układ dowolny, oraz wzięli udział w „bitwach tanecznych” między sobą.

Decyzją jury nagrodę główną ufundowaną przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotra Glińskiego, w wysokości 20.000 zł, wręczyła zwycięzcy Agnieszka Hejduk-Domańska, zastępca dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nagrodę Główną ufundowaną przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, w wysokości 20.000 zł, wręczyła Małgorzata Borowiec, wizytator Centrum Edukacji Artystycznej. Nagrodę rzeczową dla finalistów konkursu - Indywidualny pakiet konsultacyjno-warsztatowy WspieraMY, ufundowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, o wartości 8.000 zł, wręczyła Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora instytucji. Nagrodę dodatkową, ufundowaną przez prezesa zarządu TVP Jacka Kurskiego, o wartości 15.000 zł, dla Jagody Rusek, wręczyła Kalina Cyz, redaktor naczelna TVP Kultura i zastępca dyrektora Centrum Kultury i Historii TVP (więcej tutaj).
 
Artem Rybalchenko w programie „Młody tancerz roku”, foto: TVP
Artem Rybalchenko w programie „Młody tancerz roku”, foto: TVP
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiedli w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP
Iwona Pasińska, Aleksandra Dziurosz i Emil Wesołowski zasiedli w jury programu „Młody tancerz roku 2021”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...