reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ rezygnuje z nadawania Ligue 1 we Francji

dodano: 2021-06-13 19:41 | aktualizacja: 2021-06-13 20:21
autor: Jan Borejko | źródło: France Football/lequipe.fr/France24/CANAL+

canal plus ligue 1 kanał nowy sportowy 360px.jpg W piątek 11 czerwca przyznano Amazonowi części praw telewizyjnych do francuskiej Ligue 1. To spowodowało całkowity bojkot ze strony drugiego zwycięskiego oferenta, czyli CANAL+ Groupe. Prawa do emisji meczów Ligue 1 zostały przypisane Amazonowi i CANAL+ dzięki kontraktowi o wartości 663 mln euro. Niespodziewanie CANAL+ ogłosił, że się wycofuje, twierdząc, że nie jest przygotowany do dzielenia się prawami z Amazonem.

Ligue 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ofercie last minute Amazon Prime Video nabył prawa do 8 meczów każdej kolejki Ligue 1 przez 3 sezony we Francji, za kwotę 250 mln euro rocznie. Są to transmisje meczów, które wcześniej należały do ​​Mediapro.

Niestety wieloletni nadawca Ligue 1, CANAL+ wycofał się z umowy na transmisję pozostałych 2 meczów każdej kolejki Ligue 1 o wartości 332 mln euro rocznie, czyli więcej niż Amazon za 8 transmisji! Wszyscy spodziewali się, że zarząd LFP podejmie decyzję, że to CANAL+ i beIN Sports uzyskają nowy kontrakt.

Dzieje się tak po tym, jak organ nadzoru rozgrywek, Autorité de la concurrence, odrzucił skargę CANAL+ na decyzję ligi LFP o wyłączeniu praw nadawcy do dwóch meczów tygodniowo we wcześniejszej, nieudanej aukcji praw Mediapro.

CANAL wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że sprzedaż praw Amazonowi odbywa się „ze szkodą dla jego historycznych partnerów CANAL+ i beIN Sports”.

Wydaje się, że umowa o wartości 663 mln euro wygasła po wycofaniu się CANAL+. Jest też opcja, że jeśli CANAL+ nadal nie będzie chciał transmitować 2 meczów Ligue 1, to jego partner w potencjalnym kontrakcie - beIN Sports - może je przejąć. Sprawa chyba wraca to punktu początkowego.

Źródło: francefootball.fr  lequipe.fr  france24.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...