reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Imperium i sekrety w lipcu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-06-13 23:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W lipcu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom takie programy jak „Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy”, „Sekrety dawnych budowniczych”, „Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo” i „USS Indianapolis: na pastwie rekinów”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Noc długich noży: jak Hitler osiągnął pełnię władzy” („The Night of the Long Knives: Hitler's Rise to Power”)
emisja: w sobotę, 3 lipca br. o 21:00

Rok 1934: od 29 czerwca do 2 lipca Adolf Hitler urządził masakrę we własnym obozie politycznym, eliminując między innymi swojego jedynego prawdziwego przyjaciela, dowódcę Sturmabteilung (SA) Ernsta Röhma. Co naprawdę wydarzyło się w czasie „Nocy długich noży"? Czy Adolf Hitler miał kontrolę nad szaleństwem, które rozpętał? Miniserial ukazuje rekonstrukcje wydarzeń z trzech nocy, które pozwoliły Adolfowi Hitlerowi zdobyć władzę absolutną i stały się punktem zwrotnym w historii nazistowskich Niemiec. Historycy pomogą widzom zrozumieć rozwój wydarzeń, między innymi dzięki archiwalnym nagraniom i animacjom komputerowym.

„Sekrety dawnych budowniczych” („Ancient Engineering”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 5 lipca br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, serial dokumentalny ukazujący najbardziej niezwykłe i fascynujące osiągnięcia dawnych budowniczych, które inspirują współczesnych architektów i inżynierów. Każdy odcinek przedstawia historię słynnej, klasycznej budowli, takiej jak piramidy egipskie, Stonehenge, Wielki Mur Chiński, katedra Notre Dame czy Tadż Mahal. W programie widzowie zobaczą ciekawe materiały archiwalne, wywiady z ekspertami, precyzyjne rekonstrukcje i zapierające dech w piersi zdjęcia lotnicze. Poznają najnowsze analizy oparte na technologiach, dzięki którym możliwe jest odkrywanie tajemnic starożytnego świata. Najnowsze odkrycia naukowe rzucają nowe światło na techniki, materiały i innowacyjne myślenie stojące za powstaniem tych historycznych budowli, oferując widzom nowe spojrzenie na ich fascynującą historię.

„Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo” („Empire with Michael Portillo”)
emisja: od niedzieli, 11 lipca br. o 19:45

Jeszcze 100 lat temu Wielka Brytania władała czwartą częścią naszej planety, a brytyjska monarchia miała ponad 400 milionów poddanych w rozciągającym się na pięciu kontynentach, największym imperium w historii ludzkości. Jak doszło do tego, że niewielki, wyspiarski naród mieszkający na obrzeżach Europy kontrolował tak ogromne obszary - od Indii po Karaiby, od Afryki po Australię? Brytyjskie rządy kolonialne odcisnęły swoje piętno na każdym zakątku globu między innymi dzięki niezwykłym budowlom, które ucieleśniały charakter i ogromny zasięg brytyjskiej władzy. Wiele z nich to dziś miejsca zniszczone i zapomniane. Michael Portillo odwiedza je, by przez ich pryzmat pokazać zdumiewającą historię Imperium Brytyjskiego, ewolucję supermocarstwa i jego spuściznę, która zmieniła świat.

„USS Indianapolis: na pastwie rekinów” („Shark Terror: USS Indianapolis”)
emisja: w sobotę, 31 lipca br. o 21:00

Lipiec 1945 roku. Po wykonaniu ściśle tajnej misji, która miała doprowadzić do zakończenia II wojny światowej, krążownik USS Indianapolis zostaje storpedowany przez japoński okręt podwodny i tonie w ciągu zaledwie kilku minut. 300 członków załogi ginie od wybuchu torped, ale około 900 dryfuje na falach pośrodku Pacyfiku, bez żadnych zapasów, dysponując zaledwie kilkoma szalupami ratunkowymi. Wystawieni na działanie słońca, wyczerpani i spragnieni mężczyźni trzymają się nadziei, że wkrótce zostaną uratowani. Jednak nikt nie wie o tym, że zaginęli. Marynarze muszą samotnie walczyć z żywiołami, drapieżnikami kryjącymi się w głębinach, a nawet ze sobą nawzajem. Ten dwuczęściowy dokument jest kroniką jednego z najbardziej długotrwałych i śmiercionośnych ataków rekinów w historii. Opowiada wstrząsającą historię tych, którzy zginęli i tych, którym udało się przeżyć.
 
Michael Portillo (na pierwszym planie) w programie „Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo”, foto: Beyond Rights
Michael Portillo (na pierwszym planie) w programie „Imperium Brytyjskie okiem Michaela Portillo”, foto: Beyond Rights


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...