reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sony Pictures Television wycofa się z Ukrainy

dodano: 2021-06-14 18:25
autor: RO | źródło: biz.nv.ua

Sony Channel Sony Pictures Television od 23 czerwca br. zakończy emisję kanałów Sony Sci-Fi, Sony Channel i Sony Turbo na Ukrainie. Informację potwierdza dla portalu NV Biznes kilku operatorów jednocześnie i dystrybutor tych kanałów na ukraińskim rynku - firma Bitmediakom.

Sony Pictures Television SPT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koniec nadawania kanałów Sony w ukraińskich platformach Viasat Ukraine i Xtra TV, a także w wielu sieciach kablowych na Ukrainie.

Jak się okazało, SPTI Networks Eastern Europe (UK) Limited wydało oświadczenie o rozwiązaniu umowy licencyjnej z dniem 23 czerwca. Przyczyna takiej decyzji nie jest podawana.

Dla dystrybutora kanałów Sony na Ukrainie decyzja była wielkim zaskoczeniem. Bitmediakom nie chce komentować tej sprawy i podaje, że natychmiast po otrzymaniu informacji zaczął przygotowywać komunikację dla partnerów.

Na podstawie komunikacji, jaką mieliśmy z właścicielem praw autorskich, możemy stwierdzić, że ta decyzja jest częścią nowej globalnej strategii Sony Pictures Television. O ile rozumiem, chodzi o zmianę priorytetów i adaptacji modelu dystrybucji treści
- podsumowuje dyrektor Bitmediakom, Serhij Osadczy.


Pomimo wycofania się z ukraińskiego rynku SPT (kanały Sony uważane są za główny atut firmy jako dystrybutora), w portfolio Bitmediakom pozostaje Da Vinci Media, a dystrybutor planuje skupić się na dalszym rozwoju kanału telewizyjnego i aplikacji mobilnej Da Vinci Kids.

 

Źródło: biz.nv.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...