reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sony Pictures Television wycofa się z Ukrainy

dodano: 2021-06-14 18:25
autor: RO | źródło: biz.nv.ua

Sony Channel Sony Pictures Television od 23 czerwca br. zakończy emisję kanałów Sony Sci-Fi, Sony Channel i Sony Turbo na Ukrainie. Informację potwierdza dla portalu NV Biznes kilku operatorów jednocześnie i dystrybutor tych kanałów na ukraińskim rynku - firma Bitmediakom.

Sony Pictures Television SPT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koniec nadawania kanałów Sony w ukraińskich platformach Viasat Ukraine i Xtra TV, a także w wielu sieciach kablowych na Ukrainie.

Jak się okazało, SPTI Networks Eastern Europe (UK) Limited wydało oświadczenie o rozwiązaniu umowy licencyjnej z dniem 23 czerwca. Przyczyna takiej decyzji nie jest podawana.

Dla dystrybutora kanałów Sony na Ukrainie decyzja była wielkim zaskoczeniem. Bitmediakom nie chce komentować tej sprawy i podaje, że natychmiast po otrzymaniu informacji zaczął przygotowywać komunikację dla partnerów.

Na podstawie komunikacji, jaką mieliśmy z właścicielem praw autorskich, możemy stwierdzić, że ta decyzja jest częścią nowej globalnej strategii Sony Pictures Television. O ile rozumiem, chodzi o zmianę priorytetów i adaptacji modelu dystrybucji treści
- podsumowuje dyrektor Bitmediakom, Serhij Osadczy.


Pomimo wycofania się z ukraińskiego rynku SPT (kanały Sony uważane są za główny atut firmy jako dystrybutora), w portfolio Bitmediakom pozostaje Da Vinci Media, a dystrybutor planuje skupić się na dalszym rozwoju kanału telewizyjnego i aplikacji mobilnej Da Vinci Kids.

 

Źródło: biz.nv.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 279 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...