reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Węgierski 4iG chce zostać właścicielem Spacecom

dodano: 2021-06-15 11:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Spacecom/satkurier.pl

4iG Spacecom Amos Spacecom, dostawca usług satelitarnych i właściciel floty satelitarnej Amos, ogłosił, że 4iG Plc., węgierska firma informatyczna i telekomunikacyjna negocjuje przejęcie większościowego pakietu 51 proc. udziałów w Spacecom. Wartość transakcji 4iG szacowana jest 65 mln dol. (2,62 dol. za akcję), czyli o około 68 proc. więcej niż średnia cena akcji w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Inwestycja zostanie przeprowadzona w drodze oferty prywatnej akcji.

Amos Spacecom


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Oznacza to znaczące wotum zaufania dla Spacecom, naszych operacji i jest ważnym elementem realizacji naszych planów strategicznych. Wejście węgierskiego 4iG jako właściciela pomoże nam w realizacji naszego strategicznego programu, którego kluczowym punktem jest zmiana z dostawcy pojemności satelitarnej na dostawcę usług komunikacyjnych przez satelitę. Należą do nich usługi zarządzane, usługi typu end-to-end oraz dostarczanie zaawansowanych rozwiązań w łańcuchu wartości komunikacyjnych, takich jak planowanie, wdrażanie i eksploatacja satelitarnych sieci komunikacyjnych. Inwestycja kapitałowa 4iG w spółkę drastycznie poprawia naszą siłę ekonomiczną i zdolność do wywiązywania się z przyszłych zobowiązań - powiedział Dan Zajicek, dyrektor generalny Spacecom.

- Węgierska firma niedawno wygrała kontrakt węgierskiego rządu na dostarczenie narodowego satelity na pozycji orbitalnej 4°W, gdzie będzie świadczyć usługi jak obecnie AMOS-3. Zgodnie z programem, cechy i właściwości nowego satelity zostaną opracowane przez Spacecom. Sfinalizowanie transakcji wzmocni i poszerzy potencjał operacyjny Spacecom w Europie Wschodniej oraz stworzy wspólne przedsięwzięcia i synergię między firmami - dodał.

Finalizacja transakcji jest uzależniona od dalszych negocjacji, due diligence, zgód regulacyjnych - w tym izraelskiego Ministerstwa Komunikacji - zgody akcjonariuszy Spacecomu, zgody stron trzecich, które mają kontrakty ze Spacecomem. Termin spełnienia tych warunków przypada na połowę sierpnia 2021 roku, co zostało uzgodnione i podpisane przez obie strony w niewiążącym liście intencyjnym.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...