reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Operacja Buffalo” w kanale Epic Drama

dodano: 2021-06-16 01:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama „Operacja Buffalo” W czwartek, 17 czerwca br. o godz. 21:30 w kanale Epic Drama wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek australijskiego serialu sensacyjnego „Operacja Buffalo” („Operation Buffalo”), wyprodukowanego przez studio Porchlight Films. Występują Jessica De Gouw, Bojana Novakovic, James Cromwell i Ewen Leslie. W latach 50. ubiegłego wieku na odludnych terenach Australii Południowej Brytyjczycy przeprowadzali testy nuklearne. Inspirowany tymi wydarzeniami serial „Operacja Buffalo” rzuca światło na kontrowersyjny okres we współczesnej historii.

Epic Drama „Operacja Buffalo”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja sześcioodcinkowej produkcji rozgrywa się w 1956 roku, w bazie wojskowej w odległej Maralindze, sercu południowoaustralijskiej głuszy. Tutaj testy bomb atomowych, przeprowadzane na zlecenie Brytyjczyków, wystawiają na próbę ludzką lojalność i skłonność do zdrady. Serial pokazuje, że to nie były dobre czasy, by sobie ufać. Premiera „Operacji Buffalo” odbędzie się w czwartek, 17 czerwca br. o godzinie 21:30 w kanale Epic Drama (więcej tutaj).

Major Leo Carmichael (w tej roli Ewen Leslie) jest wysoko odznaczonym inżynierem wojskowym, któremu powierzono zaprojektowanie i nadzorowanie wież do prób atomowych w Maralindze. Odpowiada bezpośrednio przed swoim dowódcą, generałem Crankfordem „Cranky” (James Cromwell), który zdecydowanie nie nadaje się do tego zadania. Leo nadzoruje również codzienne funkcjonowanie i logistykę obozu. Jego obowiązki dają mu nieograniczone wpływy i władzę. Wspierany przez kierowcę obozu Baxtera (Harry Greenwood) oraz niezawodnych żołnierzy: Murphy'ego (Alexander Bertrand), Jonesa (Benedict Wall) i Hilly'ego (Sam Parsonson), Leo czuwa nad bezpieczeństwem i spokojem  w bazie. Prawdziwym wyzwaniem dla niego jest jednak spotkanie z meteorolog Evą Lloyd-George, która została oddelegowana przez MI6, aby znaleźć źródło wycieku danych. W tym samym czasie generał Crankford zmusza Leo do wspólnej wyprawy na pustynię w poszukiwaniu Aborygenów - mimo że według oficjalnej wersji rządu nie mieszkają oni na tym obszarze.

Pierwszy odcinek wprowadza widza w sam środek dramatu. Major Leo Carmichael zaraz po przebudzeniu dowiaduje się, że Carmen (Lucy Rawley) - prostytutka, którą przywiózł do obozu, zaginęła i nikt nie może jej znaleźć. Wzywa pozostałe prostytutki, Molly (Bojana Novakovic), Yvonne (Lucy Velik) i Lydię (Christina Sankira), aby zostały w jego kwaterze pod nadzorem Jonesa. Tymczasem Leo instruuje Hilly'ego i Murphy'ego, aby poszukali Carmen na pustyni.

W głównych rolach występują Ewen Leslie („Powrót”, „Dead Europe” i „Droga do zapomnienia”) jako major Leo Carmichael, Jessica De Gouw („Dracula”, „Wiedeńska krew” i „Arrow”) jako Eva Lloyd-George, James Cromwell („Babe - świnka z klasą”, „Star Trek: Pierwszy kontakt” i „Zielona mila”) jako generał Crankford oraz Bojana Novakovic („Jestem najlepsza. Ja, Tonya”, „Furia” i „Ptaki Nocy”) jako Molly. Za produkcję serialu odpowiada australijskie studio Porchlight Films, twórca m.in. filmu „Królestwo Zwierząt”. Scenarzystą jest Peter Duncan („Rake”), a producentką Tanya Phegan („Notatki o skandalu”, „Ostatni król Szkocji” i „Nie opuszczaj mnie”).

Premiera serialu „Operacja Buffalo” odbędzie się w czwartek, 17 czerwca br. o godzinie 21:30 w kanale Epic Drama. Kolejne odcinki będą emitowane w każdy czwartek o tej samej porze.
 
Ewan Leslie i Jessica de Gouw w serialu „Operacja Buffalo”, foto: Viasat World
Ewan Leslie i Jessica de Gouw w serialu „Operacja Buffalo”, foto: Viasat World


„Operacja Buffalo” - emisja w czwartki (od 17 czerwca 2021 roku) o godz. 21:30 w kanale Epic Drama.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...