reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piractwo w Skandynawii nadal duże - 2,9 mln piratów

dodano: 2021-06-17 12:15 | aktualizacja: 2021-06-17 12:33
autor: HP | źródło: Mediavision

Piractwo piracy czaszka haker 360px.jpg Piractwo w Skandynawii nadal jest duże. Nowe dane pokazują, że piractwo w 4 krajach skandynawskich nadal stanowi poważny problem, z którym borykają się posiadacze praw do treści. Według nowych danych Mediavision, mimo że podaż legalnych usług wideo online wzrosła, piractwo nadal jest stosunkowo duże, a największe w Szwecji.

Mediavision
piractwo skandynawia Mediavision 2021-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Raport stwierdza, że ​​14% wszystkich osób w wieku 15-74 lata w regionie nielegalnie przesyłało strumieniowo lub pobierało filmy i seriale telewizyjne w ciągu ostatniego miesiąca. Odpowiada to około 2,9 mln osób korzystających z pirackich treści.

Z tej liczby prawie połowa znajduje się w Szwecji. W raporcie zauważono, że 17% konsumentów w Szwecji oglądało ostatnio pirackie treści. Za nią plasuje się Norwegia z 14%, podczas gdy Finlandia i Dania to 12% wszystkich osób w wieku 15-74 lat.

Natalia Borelius, starszy analityk w Mediavision, powiedziała:

- Streaming od wielu lat stanowi duże wyzwanie dla posiadaczy praw w krajach skandynawskich. Istnieje obecnie prawie 22 000 tytułów dostępnych dla skandynawskich konsumentów za pośrednictwem legalnych internetowych serwisów wideo. Mimo to wielu decyduje się na korzystanie z nielegalnych źródeł w celu uzyskania dostępu do treści. To pokazuje, że dostępność nie jest jedynym problemem, jeśli chodzi o piractwo. Mogą być potrzebne inne środki, jeśli te liczby mają zostać obniżone.


Źródło: mediavision.se 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...