reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Świat, w którym żyjemy” w lipcu w SundanceTV

dodano: 2021-06-17 23:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W lipcu br. kanał SundanceTV w ramach pasma „Świat, w którym żyjemy” poleca swoim widzom takie produkcje jak „Cinematographer”, „Beyond Driven”, „Połaskotany”, „W obronie prawa” i „RBG”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Świat, w którym żyjemy”:
emisja: w czwartki (od 1 lipca br.) o 22:00
Zapomniana przez historię sportsmenka, życie utalentowanego artysty na tle uzależnienia i Hollywood z lat 70. i 80. ubiegłego wieku, zdeterminowani prawnicy stawiający czoła tym, którzy stoją na drodze sprawiedliwości, czy szokująca opowieść o zawodach w łaskotaniu. W każdy czwartek lipca br. o godzinie 22:00 SundanceTV zaprosi do oglądania filmów dokumentalnych w paśmie „Świat, w którym żyjemy”.

„Świat, w którym żyjemy”:
„Cinematographer” („Cinematographer”)
reżyseria: Dan Asma
emisja: w czwartek, 1 lipca br. o 22:00

Jak czytamy w opisie, „Cinematographer” przedstawia życie jednego z najbardziej płodnych artystów Hollywood - operatora Donalda M. Morgana. To wyjątkowa opowieść o człowieku, który zmienił życie otaczających go ludzi, zarówno pod względem osobistym, jak i zawodowym. Dokument pokazuje fascynującą historię sztuki filmowej lat 70. i 80. ubiegłego wieku, odtwarzając długą karierę Donalda M. Morgana, podczas której pracował z takimi twórcami jak Robert Zemeckis czy John Carpenter. Film skupia się również na kilku innych nagradzanych operatorach i ich doświadczeniach zawodowych - od twórców „Egzorcysty” po autorów „Bez przebaczenia”. Esencję produkcji stanowi jednak emocjonalna podróż ukazująca wyjście z nałogu i odzyskanie zdrowia w środowisku, w którym aż roi się od dysfunkcji i uzależnień.

„Świat, w którym żyjemy”:
„Beyond Driven” („Beyond Driven”)
reżyseria: Riyaana Hartley i Vincent Tran
emisja: w czwartek, 8 lipca br. o 22:00

Podczas Grand Prix Hiszpanii w 1975 roku Lella Lombardi, jako pierwsza i wciąż jedyna kobieta w historii, zdobyła punkty w mistrzostwach świata Formuły 1. Wcześniej pracowała jako dostawca mięsa, a jej największym osiągnięciem do 1975 roku było wicemistrzostwo Formuły 3. Pełen niebezpieczeństw tor uliczny w Barcelonie, śmierć widzów, bojkot kierowców, potężna kraksa na pierwszym zakręcie i skrócony wyścig. Tak wyglądał weekend, w trakcie którego Lella Lombardi odniosła ogromny sukces. Wszystkie przeciwności i utrudnienia nie zdołały powstrzymać jej przed zapisaniem się na kartach historii z wynikiem, który do tej pory nie został pobity. Jak czytamy w opisie, „Beyond Driven” to pierwszy dokument przedstawiający niesamowite życie Lelli Lombardi - pomijanej ikony sportu i kultury. O wybitnej postaci opowiadają współczesne kobiety z całego świata, które poszły w ślady Lella Lombardi i zostały kierowczyniami rajdowymi.

„Świat, w którym żyjemy”:
„Połaskotany” („Tickled”)
reżyseria: David Farrier
emisja: w czwartek, 15 lipca br. o 22:00

Nowozelandzki dziennikarz David Farrier odkrywa w sieci filmy „Competitive Endurance Tickling”. Z zaciekawieniem zaczyna zgłębiać temat. Wysportowani młodzi mężczyźni z całego świata przylatują do Los Angeles, aby wziąć udział w zawodach. Każdy z nich zostaje przywiązany do łóżka, podczas gdy inni na zmianę go łaskoczą. David Farrier kontaktuje się z organizatorami, aby umówić się na wywiad na temat tego dziwacznego sportu, ale zamiast odpowiedzi na pytania słyszy homofobiczne obelgi skierowane w jego stronę ze względu na orientację seksualną. David Farrier wraz z przyjacielem Dylanem Reeve’em postanawiają bliżej przyjrzeć się całej tej sprawie. Spotykają uczestników, którzy nie zgadzając się na łaskotki, stali się obiektem prześladowań w sieci. Im bardziej drążą temat, tym wszystko staje się dziwniejsze. Odkrywają sekretne tożsamości i działalność przestępczą, muszą stawić czoła prywatnym detektywom i groźbom prawnym. Zdeterminowani, by zrozumieć prawdziwą naturę tego „łaskotkowego” imperium, wyruszają w podróż przez całe Stany Zjednoczone Ameryki. Jak czytamy w opisie, liczne zwroty akcji prowadzą Davida Farriera i Dylana Reeve’a do szokującej, głęboko skrywanej prawdy.

„Świat, w którym żyjemy”:
„W obronie prawa” („The Fight”)
reżyseria: Elyse Steinberg, Joshua Kriegman i Eli Despres
emisja: w czwartek, 22 lipca br. o 22:00

American Civil Liberties Union (ACLU) to organizacja nonprofit, która chroni prawa obywatelskie zapewnione przez konstytucję. - Działający w tej instytucji prawnicy walczą z niespotykanym dotąd w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki atakiem Donalda Trumpa na swobody obywatelskie. Prezydent rozdziela rodziny, blokuje dostęp do aborcji, wyrzuca transseksualnych żołnierzy z armii i cofa prawa wyborcze. Odważni prawnicy robią wszystko, by powstrzymać nieprzewidywalnego przeciwnika dysponującego nieograniczonymi zasobami - czytamy w opisie filmu (więcej tutaj).

„Świat, w którym żyjemy”:
„RBG” („RBG”)
reżyseria: Julie Cohen i Betsy West, występują: Ruth Bader Ginsburg, Jane Ginsburg, James Steven Ginsburg, Nina Totenberg, Clara Spera i Gloria Steinem
emisja: w czwartek, 29 lipca br. o 22:00

Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Ameryki, zostawiła po sobie przełomową spuściznę prawniczą, stając się jednocześnie i nieoczekiwanie ikoną popkultury. Jej wyjątkowa droga do Sądu Najwyższego nie była znana szerszej publiczności, ani nawet niektórym z jej największych fanów - aż do teraz. Dokument „RBG” został uznany przez „National Board of Review” za „Najlepszy film dokumentalny 2018 roku”, był także nominowany do kilku innych nagród, w tym BAFTA w kategorii „Najlepszy film dokumentalny”. Film zdobył również nominacje do Oscara w kategoriach „Najlepszy film dokumentalny” i „Najlepsza piosenka oryginalna” („I'll Fight") (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

39 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...