reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„W jak morderstwo” - film Kino Polska TV w kinach

dodano: 2021-06-18 05:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Next Film Kino Polska TV „W jak morderstwo” Od piątku, 18 czerwca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać film „W jak morderstwo”. Producentem filmu jest Yeti Films, koproducentami są Kino Polska TV (SPI International B.V.), Dreamsound, Black Photon i Rosco Polska, partnerami Urząd Miasto Podkowa Leśna, ATM System (ATM Grupa) i Panek, a dystrybutorem jest Next Film z grupy Helios (Agora). Film współfinansowany był przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). W obsadzie znaleźli się Anna Smołowik, Jowita Budnik, Olga Sarzyńska, Dorota Segda, Emma Giegżno, Sandra Herbich i Paweł Domagała.

Agora Next Film Kino Polska TV „W jak morderstwo”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, to trzymający w napięciu kryminał spod znaku Agaty Christie i błyskotliwa komedia w jednym. „W jak morderstwo” to świetne kino rozrywkowe z plejadą polskich gwiazd. Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Intrygujące, zabawne i doskonale zagrane. „W jak morderstwo” od piątku, 18 czerwca br. pojawi się w kinach.

Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magdalena (w tej roli Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa - ten ma Magdalena. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdaleny, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru. Czy Magdalenie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

Reżyserem filmu „W jak morderstwo” jest Piotr Mularuk, autorami scenariusza są Katarzyna Gacek i Piotr Mularuk, a zdjęć Adam Bajerski. W obsadzie znaleźli się Anna Smołowik, Jowita Budnik, Olga Sarzyńska, Dorota Segda, Emma Giegżno, Sandra Herbich, Paweł Domagała, Przemysław Stippa, Jacek Knap, Rafał Królikowski, Szymon Bobrowski, Piotr Adamczyk i Przemysław Bluszcz.
 
Anna Smołowik, Paweł Domagała, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Piotr Adamczyk, Jacek Knap, Przemysław Stippa, Sandra Herbich i Emma Giegżno na plakacie promującym kinową emisję filmu „W jak morderstwo”, foto: Agora
Anna Smołowik, Paweł Domagała, Rafał Królikowski, Dorota Segda, Piotr Adamczyk, Jacek Knap, Przemysław Stippa, Sandra Herbich i Emma Giegżno na plakacie promującym kinową emisję filmu „W jak morderstwo”, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...