reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Ostatni komers” - film TVP w kinach

dodano: 2021-06-18 06:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Galapagos Films/satkurier.pl

Galapagos Films TVP „Ostatni komers” Od piątku, 18 czerwca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać film „Ostatni komers”. Producentem filmu jest No Sugar Films, koproducentem TVP, partnerami ColorOFFon i Halo, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem w Polsce jest Galapagos Films. W rolach głównych występują Sandra Drzymalska, Agnieszka Żulewska, Nel Kaczmarek, Zofia Świątkiewicz, Mikołaj Matczak, Michał Sitnicki, Jakub Wróblewski i Dobromir Dymecki.

Galapagos Films TVP „Ostatni komers”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja filmu rozgrywa się w ostatnim tygodniu szkoły w gimnazjum w małym polskim miasteczku. W oczekiwaniu na imprezę (komers) grupa uczniów spędza czas na miejskim basenie. W ciągu kilku dni zasmakują zauroczeń, odrzucenia i pierwszych zawiedzionych nadziei. Zapis ich doświadczeń jest zwieńczeniem okresu gimnazjalnego i portretem współczesnej młodzieży poszukującej tożsamości, przynależności i więzi.

„Ostatni komers”, oparty na motywach fragmentów powieści „Ma być czysto” Anny Cieplak, to pełnometrażowy debiut fabularny Dawida Nickela, zarazem współautora scenariusza do filmu. Dawid Nickel ma na koncie współpracę z Małgorzatą Szumowską („Body/Ciało” i „Twarz”). Za zdjęcia odpowiada Michał Pukowiec („Maryjki”). W obsadzie znaleźli się Sandra Drzymalska („Sole”), Mikołaj Matczak („Mowa ptaków”), Michał Sitnicki, Agnieszka Żulewska („Demon”), Nel Kaczmarek („Rojst”), Jakub Wróblewski („Kler”), Zofia Świątkiewicz („O mnie się nie martw”) i Dobromir Dymecki („Nic nie ginie”). Za muzykę odpowiadają DJ Lotos, Low Roar, Piotr Krygier „Duit”, Krzysztof Kalwat „Kalwi”, Remigiusz Pośpiech „Remi”, Hanna Maria Raniszewska „Hania Rani”, Bella Ćwir, Rysy, Rotterdam Terror Corps i MX Toro. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). Za produkcję z ramienia No Sugar Films odpowiadała Marta Habior („Słodki koniec dnia”). Koproducentem jest Telewizja Polska, a partnerami są ColorOFFon i Halo. Dystrybutorem w Polsce jest Galapagos Films.
 
Michał Sitnicki, Nel Kaczmarek, Sandra Drzymalska i Mikołaj Matczak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ostatni komers”, foto: Galapagos Films
Michał Sitnicki, Nel Kaczmarek, Sandra Drzymalska i Mikołaj Matczak na plakacie promującym kinową emisję filmu „Ostatni komers”, foto: Galapagos Films


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...