reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Panna Marple” 3 i seriale w lipcu w Epic Drama

dodano: 2021-06-21 03:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W lipcu br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie seriale jak „Operacja Buffalo”, „Panna Marple” (sezon 3.), „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”, „Biała księżniczka” i „Zabójca z Rillington Place”, a w ramach pasma „Lato z kryminałem” takie produkcje jak „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, „Sprawy Frankie Drake”, „Zagadki kryminalne panny Fisher” i „Detektyw Murdoch”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lipiec 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Operacja Buffalo”
twórcy: Peter Duncan, Tanya Phegan i Andrew Anastasios, obsada: Ewen Leslie, Jessica De Gouw, James Cromwell, Tony Martin i Alan Dukes
emisja: w czwartki o 21:30

Serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami rzuca światło na kontrowersyjny okres we współczesnej historii Australii: brytyjskie testy nuklearne z lat 50. ubiegłego wieku w odludnej Australii Południowej. Major Leo Carmichael ma za zadanie zaprojektować i nadzorować wieże do prób atomowych w Maralinga. Odpowiada tylko przed swoim dowódcą, generałem Crankfordem, który zdecydowanie nie nadaje się do tego zadania. Prawdziwym wyzwaniem dla Leo jest jednak spotkanie z meteorolog Evą Lloyd-George, która została przysłana do Maralinga przez MI6, aby znaleźć źródło wycieku danych. Tymczasem generał Crankford zmusza Leo do wspólnej wyprawy na pustynię, aby znaleźć Aborygenów - mimo że Carmichael ma zaufanie do oficjalnej polityki rządu, według którego na tym obszarze nie mieszkają Aborygeni. W szczytowym okresie zimnej wojny ludzkie skłonności do lojalności i zdrady były nieustannie wystawiane na próbę: to nie były czasy, kiedy ludzie sobie ufali. Reżyser i scenarzysta Peter Duncan jest najbardziej znany z serialu „Rake”; w swojej dotychczasowej karierze otrzymał osiem nagród i 17 nominacji na różnych festiwalach i konkursach w Australii (więcej tutaj).

„Lato z kryminałem”:
emisja: w soboty i niedziele (od 3 lipca br.)
Kolejne morderstwo, kolejny przestępca do złapania - nigdzie nie można czuć się bezpiecznie. Jak zapowiada nadawca, dlatego zbieramy elitarną grupę pogromców zbrodni z całego świata. Najlepsi detektywi z Anglii (błyskotliwy Endeavour Morse, „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”), z Kanady (Frankie Drake - „Sprawy Frankie Drake”, i William Murdoch - „Detektyw Murdoch”) i z Australii (urocza panna Fisher, „Zagadki kryminalne panny Fisher”) jak zawsze rozwiążą każdą zagadkę w wielkim stylu. Teraz wystarczy tylko włączyć telewizor, aby dowiedzieć się kto zabił (więcej tutaj i tutaj).

„Panna Marple” 3
twórcy: Agatha Christie, Tom MacRae, Stewart Harcourt, Kevin Elyot i Stephen Churchett, obsada: Geraldine McEwan, Emily Beecham, Juliet Stevenson, Richard Armitage, Jane Seymour, Richard E. Grant, Dan Stevens i Ruth Wilson
emisja: od soboty, 3 lipca br. o 21:30

W trzeciej serii Jane Marple staje przed największym jak dotąd wyzwaniem - otrzymuje od starego przyjaciela, niedawno zmarłego pana Rafiela, polecenie zbadania „możliwego przestępstwa”. Jest pewien haczyk - nie wiadomo, o jakie przestępstwo chodzi. Panna Marple wybiera się także na ślub swojej dawnej pokojówki, a kiedy wesele zamienia się w śledztwo dotyczące morderstwa, odkrywa również wiele tajemnic dręczących rodzinę, u której się zatrzymała. Później bohaterka jedzie do Devonu, by zbadać sprawę morderstwa i tajemnicę nigdy nieskazanego mordercy dzieci; powraca także do wytwornego londyńskiego hotelu Bertram. Ze zdziwieniem stwierdza, że nic się nie zmieniło od czasu, gdy była tam jako młoda dziewczyna. Panna Marple cieszy się tradycyjnym wystrojem i nienaganną obsługą, ale za tą elegancką fasadą kryje się zagrożenie. W 2006 roku, pomiędzy serią drugą i trzecią, serial „Panna Marple” zdobył złoty medal na „New York Festivals” za „Najlepszą oryginalną muzykę / teksty piosenek”. Nagrodą uhonorowano kompozytora Dominika Scherrera (więcej tutaj).

„Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”
twórcy: Deb Cox i Fiona Eagger, obsada: Geraldine Hakewill, Joel Jackson, Catherine McClements, Louisa Mignone, Toby Truslove i Greg Stone
emisja: we wtorki o 21:30

Jak zapowiada nadawca, oto śledztwa w wielkim stylu. Twórcy „Zagadek kryminalnych panny Fisher” przedstawiają widzom nową, współczesną pannę Fisher: ucieleśnienie stylu, uroku i zamiłowania do przygody. Jest rok 1964. Słynna ciotka, której Peregrine Fisher nigdy nie poznała, zaginęła na terenie Papui-Nowej Gwinei. Teraz nowa panna Fisher musi udowodnić, że jest na tyle błyskotliwa, by stać się światowej klasy prywatnym detektywem. Dotąd Peregrine nie miała w życiu określonego celu i imała się wielu mało satysfakcjonujących prac - teraz los sprawił, że ma okazję zacząć wszystko od nowa. Nietrudno się domyślić, że mamy do czynienia z kontynuacją serii „Zagadki kryminalne panny Fisher”; Geraldine Hakewill wciela się w postać Peregrine, siostrzenicy Phryne Fisher. Deb Cox i Fiona Eagger, dwie główne producentki wykonawcze oryginalnego serialu, powracają, by stworzyć nowe przygody osadzone w latach 60. XX wieku (więcej tutaj).

„Biała księżniczka”
twórcy: Philippa Gregory i Emma Frost, obsada: Jodie Comer, Jacob Collins-Levy, Rebecca Benson, Richard Dillane i Michelle Fairley
emisja: w środy o 21:30

Serial telewizyjny oparty na powieści Philippy Gregory o tym samym tytule, będącej częścią serii książek „The Cousin’s War” („Wojna kuzynów”). Anglia jest pozornie zjednoczona przez małżeństwo księżniczki Elżbiety z Yorku (Lizzie) i króla Henryka VII - ale małżonków dzieli wiele, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i w kwestiach politycznych. Rozdźwięk między nimi grozi ponownym rozdarciem królestwa. Krążą plotki, że dawno zaginiony brat Elżbiety, książę Ryszard, żyje i planuje objąć tron, zmuszając Lizzie do dokonania wyjątkowo trudnego wyboru między mężem z rodu Tudorów a chłopcem, który może być jej krewnym i prawowitym królem z rodu Yorków. To opowieść o władzy, rodzinie, miłości i zdradzie, ukazująca jeden z najbardziej burzliwych okresów w historii Wielkiej Brytanii z punktu widzenia kobiet toczących nieustanną walkę o angielski tron. To już drugi serial oparty na historii kobiet, które miały trwały wpływ na dziedzictwo dynastii Tudorów; Michelle Fairley, która wciela się w postać Małgorzaty Beaufort, została laureatką nagrody dla „Najlepszej aktorki” w ramach „Women’s Image Network Awards” w 2018 roku (więcej tutaj).

„Zabójca z Rillington Place”
twórcy: Tracey Malone i Ed Whitmore, obsada: Tim Roth, Nico Mirallegro, Samantha Morton i Jodie Comer
emisja: od niedzieli, 25 lipca br. o 21:30

To thriller ukazujący historię seryjnego mordercy, Johna Reginalda Christie. W 1950 roku niejaki Timothy Evans został powieszony za zamordowanie swojej małej córeczki Geraldine. Powszechnie uważano, że zabił także swoją żonę Beryl, ale on sam do ostatnich chwil zapewniał o swojej niewinności. Trzy lata później makabryczne odkrycie ujawniło, kto był prawdziwym mordercą. Akcja rozgrywa się  w mrocznych wnętrzach domu przy Rillington Place 10. Jak informuje nadawca, serial zebrał entuzjastyczne recenzje i zdobył nagrodę BAFTA za „Najlepsze zdjęcia i oświetlenie”, nominację do nagrody BAFTA za „Najlepszą scenografię” oraz nominację do „Satellite Awards” za „Najlepszy miniserial” (więcej tutaj).

 
Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Jodie Comer w serialu „Biała księżniczka”, foto: Viasat World
Geraldine Hakewill w serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”, foto: Viasat World
Geraldine Hakewill w serialu „Zagadki kryminalne nowej panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...