reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starożytne odkrycia w Polsat Viasat History

dodano: 2021-06-21 05:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W poniedziałek, 5 lipca br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek holenderskiego serialu dokumentalnego „Sekrety dawnych budowniczych” („Ancient Engineering”). - Fascynujące spojrzenie na to, w jaki sposób starożytne odkrycia inspirują współczesne konstrukcje i technologie inżynieryjne - zapowiada nadawca.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, gigantyczne piramidy, tajemnicze świątynie i spektakularne okręty - to jedne z najbardziej przełomowych dzieł inżynieryjnych w historii. Tych niezwykłych osiągnięć konstrukcyjnych dokonano w czasach, gdy nie były dostępne nowoczesne elektronarzędzia, komputery czy specjalne programy do projektowania. Niektóre z tych starożytnych cudów techniki istnieją od tysięcy lat. W programie „Sekrety dawnych budowniczych”, którego premiera odbędzie się w poniedziałek, 5 lipca br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History, widzowie odkryją ich tajemnice. Dzięki brawurowym ekspedycjom, eksperymentom, najnowszym odkryciom naukowym i szczegółowym badaniom, nowa 10-odcinkowa seria po raz pierwszy ujawni tajemnice starożytnej inżynierii, która umożliwiła powstanie tych konstrukcyjnych arcydzieł.

Technika i projektowanie są wszędzie. Od budynków, żywności i wody po energię, transport i komunikację. Rozwiązują codzienne problemy i kształtują przyszłość wokół nas. Łatwo jest myśleć, że żyjemy w najbardziej zaawansowanym technologicznie wieku w historii ludzkości. Jednak inżynierowie od tysięcy lat odkrywali nowe obszary, odkrywali prawa fizyki i konstruowali wynalazki, które wstrząsały światem. Najbardziej wpływowe i zapierające dech w piersiach osiągnięcia pochodzą  z czasów cywilizacji starożytnych, takich jak: Mezopotamia, Egipt, Grecja i Rzym, a cuda inżynieryjne osiągnięte zostały za pomocą najbardziej podstawowych narzędzi.

Teraz możemy odkryć sekrety pierwszych inżynierów, rozszyfrować pozostawione przez nich tajemnice i dowiedzieć się, w jaki sposób ich przełomowe odkrycia położyły podwaliny pod nasz współczesny styl życia. Wzbijali się oni na wyżyny tworząc technologiczne i architektoniczne cuda świata - od gigantycznych piramid, przez budzące respekt świątynie i potężne fortece, po skromne koło, uważane za jeden z największych wynalazków wszech czasów.

Seria „Sekrety dawnych budowniczych” ujawnia przełomowe fakty i odkrycia historyczne, w tym wiele związanych z regionem Europy Środkowej. Każdy odcinek prezentuje najnowsze dowody i odkrycia naukowe, które rzucają nowe światło na techniki, materiały i innowacyjne myślenie stojące za powstaniem tych historycznych budowli, oferując nam nowe spojrzenie na ich fascynującą historię. Naukowcy i inżynierowie zabierają widzów w podróż w głąb niesamowitych konstrukcji, które tak bardzo wyprzedzały swoje czasy. Wykorzystując szczegółowe materiały archiwalne oraz technologię CGI, program ukazuje metody i techniki stosowane przy ich tworzeniu. Analizuje również sposób, w jaki współczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologie inżynieryjne zostały zainspirowane starożytnymi odkryciami. Jak się okazuje, ludzka pomysłowość i innowacja już od samego początku rozwiązywała problemy i stawiała czoła technologicznym wyzwaniom (więcej tutaj)

„Sekrety dawnych budowniczych” - emisja od poniedziałku do piątku (od 5 lipca 2021 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...