reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Starożytne odkrycia w Polsat Viasat History

dodano: 2021-06-21 05:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W poniedziałek, 5 lipca br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek holenderskiego serialu dokumentalnego „Sekrety dawnych budowniczych” („Ancient Engineering”). - Fascynujące spojrzenie na to, w jaki sposób starożytne odkrycia inspirują współczesne konstrukcje i technologie inżynieryjne - zapowiada nadawca.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, gigantyczne piramidy, tajemnicze świątynie i spektakularne okręty - to jedne z najbardziej przełomowych dzieł inżynieryjnych w historii. Tych niezwykłych osiągnięć konstrukcyjnych dokonano w czasach, gdy nie były dostępne nowoczesne elektronarzędzia, komputery czy specjalne programy do projektowania. Niektóre z tych starożytnych cudów techniki istnieją od tysięcy lat. W programie „Sekrety dawnych budowniczych”, którego premiera odbędzie się w poniedziałek, 5 lipca br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat History, widzowie odkryją ich tajemnice. Dzięki brawurowym ekspedycjom, eksperymentom, najnowszym odkryciom naukowym i szczegółowym badaniom, nowa 10-odcinkowa seria po raz pierwszy ujawni tajemnice starożytnej inżynierii, która umożliwiła powstanie tych konstrukcyjnych arcydzieł.

Technika i projektowanie są wszędzie. Od budynków, żywności i wody po energię, transport i komunikację. Rozwiązują codzienne problemy i kształtują przyszłość wokół nas. Łatwo jest myśleć, że żyjemy w najbardziej zaawansowanym technologicznie wieku w historii ludzkości. Jednak inżynierowie od tysięcy lat odkrywali nowe obszary, odkrywali prawa fizyki i konstruowali wynalazki, które wstrząsały światem. Najbardziej wpływowe i zapierające dech w piersiach osiągnięcia pochodzą  z czasów cywilizacji starożytnych, takich jak: Mezopotamia, Egipt, Grecja i Rzym, a cuda inżynieryjne osiągnięte zostały za pomocą najbardziej podstawowych narzędzi.

Teraz możemy odkryć sekrety pierwszych inżynierów, rozszyfrować pozostawione przez nich tajemnice i dowiedzieć się, w jaki sposób ich przełomowe odkrycia położyły podwaliny pod nasz współczesny styl życia. Wzbijali się oni na wyżyny tworząc technologiczne i architektoniczne cuda świata - od gigantycznych piramid, przez budzące respekt świątynie i potężne fortece, po skromne koło, uważane za jeden z największych wynalazków wszech czasów.

Seria „Sekrety dawnych budowniczych” ujawnia przełomowe fakty i odkrycia historyczne, w tym wiele związanych z regionem Europy Środkowej. Każdy odcinek prezentuje najnowsze dowody i odkrycia naukowe, które rzucają nowe światło na techniki, materiały i innowacyjne myślenie stojące za powstaniem tych historycznych budowli, oferując nam nowe spojrzenie na ich fascynującą historię. Naukowcy i inżynierowie zabierają widzów w podróż w głąb niesamowitych konstrukcji, które tak bardzo wyprzedzały swoje czasy. Wykorzystując szczegółowe materiały archiwalne oraz technologię CGI, program ukazuje metody i techniki stosowane przy ich tworzeniu. Analizuje również sposób, w jaki współczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologie inżynieryjne zostały zainspirowane starożytnymi odkryciami. Jak się okazuje, ludzka pomysłowość i innowacja już od samego początku rozwiązywała problemy i stawiała czoła technologicznym wyzwaniom (więcej tutaj)

„Sekrety dawnych budowniczych” - emisja od poniedziałku do piątku (od 5 lipca 2021 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat History.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Korek na maszt

Korek plastikowy na maszt do wprowadzenia kabli

29 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...