Iga Świątek - Daria Kasatkina w Canal+ Sport

dodano: 2021-06-23 16:55 | aktualizacja: 2021-06-23 17:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Iga Świątek Canal plus sport tenis WTA 360px.jpg W 2. rundzie turnieju WTA 500 w Eastbourne najlepsza polska tenisistka, Iga Świątek, zmierzy się z Darią Kasatkiną. Świątek w meczu 1. rundy przeciwko Heather Watson w decydującej partii przegrywała już 1:4, 0:40. Polka po raz kolejny w tym sezonie potrafiła jednak odwrócić losy spotkania i zwyciężyła w trzecim secie 7:5. Rywalizacja trwała aż 2 godziny 42 minuty. Cały czas uczę się gry na trawie, moja relacja z ta nawierzchnią jest trudna, raz się kochamy, raz nienawidzimy - powiedziała po meczu zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu z 2018 roku.

CANAL+/satkurier.pl

Watson to zawodniczka, która w tym sezonie właśnie na trawie osiągnęła swój najlepszy rezultat. 65. w rankingu Brytyjka w zeszłym tygodniu dotarła do półfinału turnieju w Birmingham. Na tej nawierzchni jest bardzo solidną tenisistką. Tym bardziej cieszy zwycięstwo Polki, która w 2. rundzie zmierzy się z Darią Kasatkiną. Rosjanka w 2018 roku doszła do ćwierćfinału Wimbledonu, a kilka dni temu doszła do finału we wspomnianym wcześniej Birmingham. W tym sezonie wygrała 2 turnieje: Phillip Island Trophy i St. Petersburg. Obecnie plasuje się na 34. miejscu w światowym rankingu. Nie będzie to dla Igi łatwe spotkanie, ale to Polka ma więcej atutów ofensywnych.

Początek spotkania około godz. 18:00 w CANAL+ Sport.