reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

RTL Nederland i Talpa Network będą połączone

dodano: 2021-06-23 17:19 | aktualizacja: 2021-06-23 20:44
autor: RO | źródło: dwdl.de

Talpa Network Holenderskie grupy medialne RTL Nederland i Talpa Network ogłosiły zamiar połączenia się. Celem nadawców jest stworzenie silnej holenderskiej grupy crossmedia. Po zapowiedzianej fuzji grup TF1 i M6 we Francji, połączenie firm w Holandii jest drugim wielkim krokiem we wzmacnianiu działalności nadawczej w Europie.

rtl.nl
RTL Nederland


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa spółka medialna zaoferuje najnowocześniejsze, adresowalne możliwości reklamowe i rozwinie Videoland, wiodącą krajową usługę przesyłania strumieniowego dla holenderskich widzów.

John de Mol, właściciel Talpa Network, przypomniał, że założył Talpa, aby zbudować silną holenderską firmę medialną, zdolną do konkurowania z globalnymi graczami. Planowana fuzja to duży krok na tej drodze. Ponadto pozwoli mu w pełni tworzyć i rozwijać nowe, innowacyjne treści.

Zarządy RTL Group i Talpa Network zgodziły się na transakcję, więc jeszcze musi być tylko zatwierdzona przez urzędy ochrony konkurencji. Oczekuje się, że umowa może zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku.

W przyszłej firmie Talpa Network wprowadzi aktywa telewizyjne, radiowe, drukowane, cyfrowe, e-commerce i inne, a w zamian otrzyma 30% rozszerzonego RTL Nederland. W przyszłości RTL Group będzie posiadać 70% połączonej grupy i nadal będzie w stanie zespolić RTL Nederland w skonsolidowanych sprawozdaniach finansowych. Dyrektor generalny RTL Nederland, Sven Sauvé, ma pozostać na stanowisku nawet po zamknięciu transakcji, a następnie stanąć na czele połączonych grup.

Obecny dyrektor generalny Talpa Network, Pim Schmitz, przejdzie w międzyczasie do nowej rady nadzorczej RTL Nederland.

Fakt jest taki, że nowa firma to prawdziwy zawodnik wagi ciężkiej. W 2020 r. wygenerowałaby sprzedaż na poziomie 909 mln euro i zysk operacyjny 84 mln euro.

Talpa Network to właściciel takich stacji telewizyjnych, jak SBS6, Net5, Veronica i SBS9.

RTL Nederland ma m.in. RTL 4, RTL 5, RTL 7, RTL 8, RTL Z.

Źródło: dwdl.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...