reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rozmowy na 20-lecie” w kanale TVN24

dodano: 2021-06-28 09:37 | aktualizacja: 2021-06-28 10:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

TVN24 TVN 24 „Rozmowy na 20-lecie” Z okazji 20-lecia stacji, na antenie TVN24 ukaże się seria rozmów z postaciami światowej polityki, kultury, nauki i sportu. Pierwszym gościem programu „Rozmowy na 20-lecie” będzie Madeleine Albright, sekretarz stanu w administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Billa Clintona, pierwsza w historii kobieta - szefowa amerykańskiej dyplomacji. Wywiad przeprowadził Piotr Marciniak. Premiera programu odbędzie się w poniedziałek, 28 czerwca br. o godz. 20:30.

TVN24 TVN 24 „Rozmowy na 20-lecie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Do cyklu „Rozmowy na 20-lecie” zapraszamy osobowości światowej polityki, kultury, nauki i sportu, które rzadko udzielają wywiadów. Wspólnie zastanowimy się z jakimi wyzwaniami mierzy się współczesny świat, co się zmieniło w Polsce i na świecie od czasu, kiedy telewizja TVN24 zaczęła nadawanie. Gdzie dziś jesteśmy i dokąd zmierzamy jako ludzie, jako społeczeństwa, państwa, jako wspólnota europejska i wreszcie, patrząc globalnie, jako świat. Jubileusz 20-lecia TVN24 to okazja, żeby się zatrzymać i spojrzeć na bieżące sprawy i wyzwania z innej perspektywy i w szerszym kontekście - informuje nadawca.

W premierowym odcinku gościć będzie Madeline Albright. Wywiad przeprowadził Piotr Marciniak, który już raz spotkał się z sekretarz w 2005 roku. Teraz zobaczyli się ponownie.

- To okazja do porównań, jak od tego czasu zmieniła się Polska i świat. Rozmawialiśmy o problemach liberalnej demokracji; o populizmie i autokracji, naruszaniu praworządności i wolności mediów

- mówi Piotr Marciniak.


Madeleine Albright wspomina m.in. wejście Polski do NATO (North Atlantic Treaty Organization). I stawia diagnozy na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie, ale również w Polsce.

- NATO nie jest prostu najsilniejszym sojuszem wojskowym świata, jest to też sojusz demokracji, co stanowi jeden z jego fundamentów. Dlatego jestem bardzo rozczarowana z tego, co widzę że rozwija się w Polsce, (...) mam nadzieję że ludzie widzą i są świadomi tego co się dzieje, tych prób podkopania wiary w demokrację - mówi w wywiadzie Madeleine Albright.  - Chciałabym powiedzieć, że bardzo podziwiam to co robi TVN, jako że bardzo ważną częścią demokracji jest informacja, to, aby ludzie wiedzieli jakie są fakty - to jest częścią składową tego zjawiska i wszyscy bardzo, bardzo dobrze sobie radzicie z punktu widzenia tego jak przekazać ludziom prawdę - dodaje.


Jak informuje nadawca, w „Rozmowach na 20-lecie” Madeleine Albright komentuje najbardziej palące kwestie obecnej polityki międzynarodowej. Odpowiada na pytania o największe zagrożenia dla pokoju i bezpieczeństwa na świecie, o odpowiedzialnych za nie liderów, o teorie spiskowe i prognozy na przyszłość. Czy prezydent Rosji Władimir Putin jest mordercą? Czy można powstrzymać Rosję? Czy Ukraina będzie mogła kiedyś wstąpić do NATO? Czy Chiny to wróg Zachodu czy tylko konkurent? I co by to oznaczało dla sytuacji międzynarodowej, gdyby się okazało, że Covid-19 pochodzi z chińskiego laboratorium? Odpowiedzi na te pytania widzowie poznają oglądając TVN24.

Przypomnijmy, iż dokładnie 9 sierpnia 2001 roku wystartował kanał TVN24, pierwsza całodobowa telewizja informacyjno-publicystyczna w Polsce (więcej tutaj).

„Rozmowy na 20-lecie” - premiera w poniedziałek, 28 czerwca 2021 roku o godz. 20:30 w TVN24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

145 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...