reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Rozmowy na 20-lecie” w kanale TVN24

dodano: 2021-06-28 09:37 | aktualizacja: 2021-06-28 10:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

TVN24 TVN 24 „Rozmowy na 20-lecie” Z okazji 20-lecia stacji, na antenie TVN24 ukaże się seria rozmów z postaciami światowej polityki, kultury, nauki i sportu. Pierwszym gościem programu „Rozmowy na 20-lecie” będzie Madeleine Albright, sekretarz stanu w administracji prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Billa Clintona, pierwsza w historii kobieta - szefowa amerykańskiej dyplomacji. Wywiad przeprowadził Piotr Marciniak. Premiera programu odbędzie się w poniedziałek, 28 czerwca br. o godz. 20:30.

TVN24 TVN 24 „Rozmowy na 20-lecie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Do cyklu „Rozmowy na 20-lecie” zapraszamy osobowości światowej polityki, kultury, nauki i sportu, które rzadko udzielają wywiadów. Wspólnie zastanowimy się z jakimi wyzwaniami mierzy się współczesny świat, co się zmieniło w Polsce i na świecie od czasu, kiedy telewizja TVN24 zaczęła nadawanie. Gdzie dziś jesteśmy i dokąd zmierzamy jako ludzie, jako społeczeństwa, państwa, jako wspólnota europejska i wreszcie, patrząc globalnie, jako świat. Jubileusz 20-lecia TVN24 to okazja, żeby się zatrzymać i spojrzeć na bieżące sprawy i wyzwania z innej perspektywy i w szerszym kontekście - informuje nadawca.

W premierowym odcinku gościć będzie Madeline Albright. Wywiad przeprowadził Piotr Marciniak, który już raz spotkał się z sekretarz w 2005 roku. Teraz zobaczyli się ponownie.

- To okazja do porównań, jak od tego czasu zmieniła się Polska i świat. Rozmawialiśmy o problemach liberalnej demokracji; o populizmie i autokracji, naruszaniu praworządności i wolności mediów

- mówi Piotr Marciniak.


Madeleine Albright wspomina m.in. wejście Polski do NATO (North Atlantic Treaty Organization). I stawia diagnozy na temat obecnej sytuacji politycznej na świecie, ale również w Polsce.

- NATO nie jest prostu najsilniejszym sojuszem wojskowym świata, jest to też sojusz demokracji, co stanowi jeden z jego fundamentów. Dlatego jestem bardzo rozczarowana z tego, co widzę że rozwija się w Polsce, (...) mam nadzieję że ludzie widzą i są świadomi tego co się dzieje, tych prób podkopania wiary w demokrację - mówi w wywiadzie Madeleine Albright.  - Chciałabym powiedzieć, że bardzo podziwiam to co robi TVN, jako że bardzo ważną częścią demokracji jest informacja, to, aby ludzie wiedzieli jakie są fakty - to jest częścią składową tego zjawiska i wszyscy bardzo, bardzo dobrze sobie radzicie z punktu widzenia tego jak przekazać ludziom prawdę - dodaje.


Jak informuje nadawca, w „Rozmowach na 20-lecie” Madeleine Albright komentuje najbardziej palące kwestie obecnej polityki międzynarodowej. Odpowiada na pytania o największe zagrożenia dla pokoju i bezpieczeństwa na świecie, o odpowiedzialnych za nie liderów, o teorie spiskowe i prognozy na przyszłość. Czy prezydent Rosji Władimir Putin jest mordercą? Czy można powstrzymać Rosję? Czy Ukraina będzie mogła kiedyś wstąpić do NATO? Czy Chiny to wróg Zachodu czy tylko konkurent? I co by to oznaczało dla sytuacji międzynarodowej, gdyby się okazało, że Covid-19 pochodzi z chińskiego laboratorium? Odpowiedzi na te pytania widzowie poznają oglądając TVN24.

Przypomnijmy, iż dokładnie 9 sierpnia 2001 roku wystartował kanał TVN24, pierwsza całodobowa telewizja informacyjno-publicystyczna w Polsce (więcej tutaj).

„Rozmowy na 20-lecie” - premiera w poniedziałek, 28 czerwca 2021 roku o godz. 20:30 w TVN24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...