reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Co ludzie powiedzą?” w kanale Polsat Seriale

dodano: 2021-06-30 06:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Polsat Seriale BBC „Co ludzie powiedzą?” Patricia Routledge W czwartek, 1 lipca br. o godz. 9:00 w telewizji Polsat Seriale wyemitowany zostanie premierowo 1. odcinek 1. sezonu brytyjskiego serialu komediowego „Co ludzie powiedzą?” („Keeping Up Appearances”), wyprodukowanego przez British Broadcasting Corporation (BBC). Stacja Polsat Seriale pokaże wszystkie 5 serii. Występują Patricia Routledge (jako Hiacynta), Judy Cornwell (Stokrotka), Geoffrey Hughes (Powolniak), Clive Swift (Ryszard), Josephine Tewson (Elizabeth), Mary Millar (Róża), David Griffin (Emmet) i Jeremy Gittins (wikary). Dodajmy, iż serial ten mogą obecnie oglądać widzowie kanałów Zoom TV i Polsat Comedy Central Extra, a program pod tym tytułem emituje RMF FM.

Polsat Seriale BBC „Co ludzie powiedzą?” Patricia Routledge


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, ta legendarna produkcja BBC to pozycja obowiązkowa dla fanów brytyjskiego poczucia humoru. Snobistyczna gospodyni domowa jest zdeterminowana, by wspiąć się po szczeblach drabiny społecznej, pomimo robotniczych powiązań jej rodziny. Główna bohaterka nieustannie denerwuje tym swojego wiecznie cierpiącego męża, terroryzuje siostry i znajomych z sąsiedztwa, przede wszystkim jednak bawi do łez kolejne pokolenia widzów na całym świecie.

Hiacynta Bukiet (w tej roli Patricia Routledge, dwukrotnie nominowana za tę kreację do nagrody BAFTA) uparcie wymawia swoje nazwisko jako „Buuukiet”, bo nieustannie szuka okazji, by dodać swojej pozycji społecznej należnego, w jej mniemaniu, splendoru. Ku rozpaczy swojego zazwyczaj milczącego męża, Ryszarda (Clive Swift), ta kobieta zawsze chce być postrzegana jako dama z towarzystwa. Zachowuje się niczym osoba z towarzystwa, choć jest „zaklinowana” na szczeblu tuż poniżej swojej siostry Violet - tej, co ma basen, saunę i miejsce na kucyka, i powyżej swoich sióstr z klasy robotniczej - Doroty, zwanej Stokrotką (Judy Cornwell), zamężnej z człowiekiem wyjątkowo powolnym (Geoffrey Hughes), i Róży (Mary Millar), wiecznie poszukującej „drugiej połówki”. Zamiłowanie Hiacynty do nieskazitelnych rozrywek niepokoi jej sąsiadkę, Elżbietę (Josephine Tewson), która często jest zapraszana do domu państwa Bukietów na kawę i przeżywa wtedy „porcelanowe” katusze. Rozwiedziony brat Liz, Emmet (David Griffin), który również mieszka w sąsiedztwie, naśmiewa się z arystokratycznych póz pani domu i ucieka przed nią, bo w jego obecności ona zaczyna śpiewać w nadziei, że on obsadzi ją w jednym ze swoich musicalowych przedstawień małego teatru. Nawet uosobienie spokoju i taktu, Wikary (Jeremy Gittins) na wszelkie sposoby stara się unikać tej osoby. Ale Hiacynta Bukiet zawsze potrafi postawić na swoim i zrobi wszystko, by podkreślić swoje wysokie aspiracje, czym wywołuje salwy śmiechu u kolejnych pokoleń wielbicieli swojego talentu (więcej tutaj).

„Co ludzie powiedzą?” - sezon 1., w kolejnych odcinkach:

Odcinek 1.
emisja: w czwartek, 1 lipca br. o 9:00

Hiacynta, perfekcyjna pani domu, jest oszołomiona, gdy jej mniej niż zamożne siostry - Dorota i Róża informują ją, że ich ojciec został zabrany do szpitala. Ale Hiacynta przeżywa jeszcze większy szok, gdy dowiaduje się, dlaczego został tam zabrany.   

Odcinek 2.
emisja: w czwartek, 1 lipca br. o 9:40

Plany Hiacynty, aby mieć nowego wikarego i jego żonę na uroczystej popołudniowej herbacie, zostają zniweczone, gdy jej siostra, Stokrotka i jej mąż, Powolniak przychodzą do jej domu, informując ją, że tata został porwany przez Cygana. Co gorsza, przyjeżdża Róża, która jest w drodze na własny pogrzeb.    

Odcinek 3.
emisja: w czwartek, 1 lipca br. o 10:20

Po pełnych wrażeń wizytach u taty, Hiacynta i Ryszard potrzebują odpoczynku, więc wybierają się na wycieczkę. Hiacynta jest podekscytowana wizytą w lordowskiej rezydencji. Nadarza się okazja, by zobaczyć na własne oczy rodzinę rezydującą w tym okazałym domu. Ale próby Hiacynty, by przyciągnąć oko Jaśnie Pani zostają stłumione, gdy pojawiają się Stokrotka, Powolniak i Róża.    

Odcinek 4.
emisja: w czwartek, 1 lipca br. o 11:00

Hiacynta jest całkowicie pochłonięta działalnością społeczną w sklepie charytatywnym, gdy dowiaduje się od swojej siostry, Stokrotki o kolejnych dziwactwach ich ojca. Staruszek sprowadził do swojej sypialni dziwną kobietę, która nie pozwala się wyrzucić, bo twierdzi, że jest jego narzeczoną.  

Odcinek 5.
emisja: w czwartek, 1 lipca br. o 11:40

Próbując zwrócić na siebie uwagę Powolniaka, Dorota podrywa innego mężczyznę, który wygląda jak chłopiec zabawka. Przy odrobinie szczęścia może uda jej się sprawić, że mąż wreszcie będzie o nią choć trochę zazdrosny i bardziej romantyczny. Natomiast Hiacynta jest w swoim żywiole. Zmusza Elżbietę i Ryszarda do pomocy w organizacji przyjęcia w sali kościelnej na cześć sławnego prelegenta.   

Odcinek 6.
emisja: w czwartek, 1 lipca br. o 12:20

To dzień chrztu wnuczki Stokrotki i Hiacynta jest najbardziej niezadowolona z faktu, że Stefania, córka Stokrotki i Powolniaka, nie wyszła z mąż. Ale z pewną zachętą ze strony Ryszarda Hiacynta zgadza się iść do chrztu z otwartym umysłem. Ale wtedy dochodzi do kolejnego skandalu.
 
Patricia Routledge i Clive Swift w serialu „Co ludzie powiedzą?”, foto: BBC
Patricia Routledge i Clive Swift w serialu „Co ludzie powiedzą?”, foto: BBC


„Co ludzie powiedzą?” - emisja w czwartki (od 1 lipca 2021 roku) o godz. 9:00 w kanale Polsat Seriale. Serial ten mogą obecnie oglądać widzowie stacji Zoom TV i Polsat Comedy Central Extra.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...