reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wirtualna Polska kupuje 2. farmę fotowoltaiczną

dodano: 2021-07-02 13:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: WP

Farma PV WP wirtualna Polska Dolny śląsk 2021 360px.jpg Wirtualna Polska po uruchomieniu w kwietniu pierwszej, testowej farmy fotowoltaicznej przy jednej z serwerowni, kupuje dużą farmę na Dolnym Śląsku. Jej łączna moc to 3 MW. Zielona energia pochodząca z faktycznej, własnej produkcji niemal w połowie pokrywa już zapotrzebowanie WP na zasilanie serwerowni. To kolejny krok w realizacji strategii neutralności klimatycznej. Od 2023 roku wszystkie centra danych Wirtualnej Polski będą zeroemisyjne.

WP
Farma WP wirtualna Polska Dolny śląsk 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Druga farma fotowoltaiczna WP na Dolnym Śląsku zajmuje ponad 5 ha powierzchni. Łączna moc trzech instalacji fotowoltaicznych to 3 MW.

2 lipca 2021 roku Wirtualna Polska zawarła umowę na zakup 100 proc. udziałów w projekcie. Wartość transakcji wyniosła 12,4 mln zł. 

– Nasza produkcja energii elektrycznej z węgla niszczy środowisko w stopniu niespotykanym w innych europejskich krajach. Zachęcamy wszystkich do inwestowania w zieloną energię w Polsce, bo te inwestycje przynoszą u nas znacznie większe efekty dla planety niż w innych europejskich krajach. – mówi Jacek Świderski, prezes zarządu Wirtualna Polska Holding S.A.

– Farma fotowoltaiczna na Dolnym Śląsku to efekt wieloletniej pracy i naszych doświadczeń w tej branży. Instalacja jest oparta o nowoczesne, sprawdzone komponenty i bardzo wydajna. Dzięki temu farma realizuje nie tylko cele środowiskowe, ale też biznesowe. Jesteśmy dumni, że nasza spółka trafia do tak rozpoznawalnej i nowoczesnej marki jak Wirtualna Polska – mówi Marcin Ściążko, deweloper projektu.


Inwestycja w energię odnawialną to istotna część projektu „WP Naturalnie”.
W kwietniu Wirtualna Polska uruchomiła testową farmę fotowoltaiczną na dachu serwerowni. Od początku 2021 roku całość energii kupowanej przez spółkę ma gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych. 

Na stronie WP działa licznik, który pokazuje, o ile dzięki farmom fotowoltaicznym WP oraz wprowadzonym zmianom, spadła emisja CO2 do atmosfery, w porównaniu do 2020 roku. Dodatkowo, użytkownicy Strony Głównej WP oraz ponad 20 serwisów należących do Wirtualnej Polski, mogą włączyć tzw. tryb ciemny. Pozwala on m.in. na oszczędność energii w urządzeniach wykorzystujących ekrany typu OLED, na przykład w telefonach komórkowych.

Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce.
Jest właścicielem Strony Głównej WP, posiada również specjalistyczne serwisy tematyczne, takie jak money.pl, WP SportoweFakty czy autocentrum.pl. W branży e-commerce WP działa w obszarach turystyki (wakacje.pl, nocowanie.pl), mody (domodi.pl, allani.pl), wyposażenia wnętrz (homebook.pl) i projektowania domów (extradom.pl), usług finansowych (totalmoney.pl) oraz motoryzacji (superauto.pl). Zgodnie z badaniem Mediapanel, w maju 2021 roku z produktów internetowych WP korzystało 21,8 mln Polaków.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

349 zł Więcej...