reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Treści TVP VOD w Amerykach

dodano: 2021-07-02 23:46
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP VOD Od lipca 2021 roku TVP VOD rozpoczyna udostępnianie swoich treści na terytoriach Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Użytkownicy otrzymają dostęp do katalogu polskich seriali („M jak miłość”, „Ranczo”, „Stulecie Winnych”, „Osiecka” i „Wojenne dziewczyny”), filmów dokumentalnych („Dotknięcie anioła”, „Jarocin. Po co wolność” i „Komeda, Komeda”) oraz spektakli Teatru Telewizji („Zemsta”, „Inny świat” i „Śmierć rotmistrza Pileckiego”). Uwolnione treści zgromadzone zostały w portalu vod.tvp.pl, w katalogach tematycznych oznaczonych hasłem „Bez ograniczeń”.

TVP VOD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród udostępnionych amerykańskiej Polonii seriali znajdą się produkcje Telewizji Polskiej, w tym m.in.: „M jak miłość”, „Ranczo”, „Stulecie Winnych”, „Osiecka” i „Wojenne dziewczyny”. „M jak miłość” to serial obecny w TVP2 od 21 lat. Opowiada o codziennym życiu wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków (więcej tutaj). Z kolei „Ranczo” jest komedią obyczajową o perypetiach mieszkańców fikcyjnej, niewielkiej miejscowości Wilkowyje (więcej tutaj i tutaj). „Stulecie Winnych” to saga o losach wielopokoleniowej rodziny w podwarszawskim Brwinowie, zrealizowana na podstawie bestsellera Albeny Grabowskiej o tym samym tytule (więcej tutaj). Z kolei o trudnych latach okupacji niemieckiej, widzianych z perspektywy trzech młodych Polek: Marii, Ewy i Ireny, opowiada serial „Wojenne dziewczyny” (więcej tutaj). „Osiecka” jest serialem biograficznym o Agnieszce Osieckiej, poetce i autorce piosenek muzyki rozrywkowej XX wieku (więcej tutaj).

W katalogu z filmami dokumentalnymi widzowie zza oceanu znajdą nagradzane produkcje. Telewizja Polska zaprezentuje m.in. „Dotknięcie anioła”, fabularyzowany dokument Marka Tomasza Pawłowskiego z 2015 roku, który opowiada historię Henryka Schönkera, polskiego Żyda ocalonego z Holocaustu (więcej tutaj).

Kolejną propozycją jest „Jarocin. Po co wolność” w reżyserii Leszka Gnoińskiego i Marka Gajczaka. To pełnometrażowy film dokumentalny obejmujący całą historię kultowego festiwalu muzycznego w Jarocinie (więcej tutaj).

Widzowie będą mogli również zobaczyć dokument Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk „Komeda, Komeda” o Krzysztofie Komedzie, kompozytorze muzyki filmowej. Na uwagę zasługują materiały archiwalne z Filmoteki Narodowej i z TVP, materiały ikonograficzne w Muzeum Kinematografii w Łodzi, fragmenty filmów, a także oryginalne sekwencje animowane autorstwa Piotra Dumały.

Dla Polonii amerykańskiej serwis TVP VOD przygotował w ofercie spektakle Teatru Telewizji. Inscenizacja XIX wiecznej komedii Aleksandra Fredry była hitem Teatru Telewizji w 2020 roku. W „Zemście” w reżyserii Redbada Klynstry-Komarnickiego wystąpili Ewa Konstancja Bułhak, Michał Czernecki, Rafał Zawierucha i Stefano Terazzino (więcej tutaj). Spektakl „Inny świat” w reżyserii Igora Gorzkowskiego jest adaptacją prozy obozowej Ryszarda Kapuścińskiego pod tym samym tytułem (więcej tutaj). Kolejną propozycją jest widowisko teatralne „Śmierć rotmistrza Pileckiego” Ryszarda Bugajskiego, który scenariusz sztuki oparł o dokumenty Instytutu Pamięci Narodowej (IPN). Dzięki spektaklowi widzowie poznają losy aresztowanego przez Urząd Bezpieczeństwa (UB) rotmistrza Witolda Pileckiego (więcej tutaj).

Jak zapewnia nadawca, oferta będzie sukcesywnie powiększana zarówno o nowe tytuły, jak i całe katalogi gatunkowe.
 
Katarzyna Cichopek-Hakiel w serialu „M jak miłość”, foto: TVP
Katarzyna Cichopek-Hakiel w serialu „M jak miłość”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

329 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...