reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Smartwatch NickWatch od Nickelodeon

dodano: 2021-07-05 01:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: ViacomCBS

Nickelodeon NickWatch Grupa mediowa ViacomCBS Networks International podczas „Mobile World Congress” w Barcelonie zaprezentowała pierwszy w portfolio Nickelodeon smartwatch - NickWatch, przeznaczony dla rodzin z dziećmi - urządzenie typu wearable, które w myśl idei stacji „Kids first”, ma zapewnić rozrywkę, edukację i komunikację w jednym. Smartwatch będzie dostępny w sprzedaży w 2022 roku. NickWatch od Nickelodeon został opracowany we współpracy z Watchinu, izraelskim startupem technologicznym, który zbudował i będzie obsługiwał urządzenie poprzez umowę licencyjną z ViacomCBS Networks International.

Nickelodeon NickWatch


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NickWatch - jak zapowiada nadawca, dzięki rozbudowanym funkcjom zaoferuje dzieciom niezależność w połączeniu z rozrywką dostarczaną przez bohaterów Nickelodeon. Urządzenie zapewni bezpośrednią komunikację z rodziną i przyjaciółmi, będzie promować aktywność fizyczną i pomoże w odkrywaniu świata. Każdy NickWatch będzie sprzedawany z obudową na smartwatcha, dwiema opaskami (jedną z graficznymi elementami przedstawiającymi bohaterów kreskówek i drugą opaską premium dla dorosłych) oraz ładowarką LED z motywem wybranej postaci.

Jak zapewnia nadawca, produkt jest wyrazem innowacyjnego podejścia do dystrybucji treści znanych z anteny stacji oraz ideą łączenia zabawy z edukacją.

- ViacomCBS znane jest ze swojego portfolio kultowych marek, które przez dekady kształtowały bieżące wydarzenia i popkulturę. NickWatch to kamień milowy - pierwsze urządzenie smart, które wykorzystuje siłę naszych marek konsumenckich. Ten strategiczny produkt jest odzwierciedleniem DNA marki i jej treści. Chcemy jeszcze bardziej wzmocnić pozycję wiodącego partnera komercyjnego z różnymi możliwościami kontaktu z konsumentem, oferując nowe, wciągające doświadczenie

- mówił Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International.


Siła zabawy: rozrywka pobudzająca wyobraźnię

Smartwatch ma zachęcać dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia, a poprzez odpowiednie programy angażować do pracy zarówno wyobraźnię, jak i ciało. Dzieci będą mogły grać same lub wybrać się na wspólną wyprawę z przyjaciółmi, którzy również posiadają NickWatcha.

Funkcje rozrywki opracowane w oparciu o produkcje Nickelodeona będą obejmować zabawne filtry do zdjęć, ruchome efekty dźwiękowe i instrumenty muzyczne grające zgodnie z ruchami dłoni użytkownika. Regularnie i na bieżąco będą dodawane aktualizacje zawartości z nowymi grami, naklejkami, efektami dźwiękowymi i innymi funkcjami.

Komunikacja zapewniająca łączność między dziećmi a rodzicami

Platforma umożliwi również komunikowanie się na dwa podstawowe sposoby: poprzez wiadomości tekstowe i połączenia głosowe. Rodzic lub opiekun będzie mógł wysyłać SMS-y ze swojego telefonu, a dzieci odpowiadać za pomocą wcześniej napisanych wiadomości tekstowych, wiadomości głosowych, emotikonów lub zdjęć. Co więcej, najmłodsi będą mogli dzwonić do zapisanych kontaktów, a także odbierać połączenia przychodzące od wybranych wcześniej numerów. Dodatkowo opiekunowie będą mieć możliwość tworzenia wątków grupowych czy wysyłania wiadomości z naklejkami, timerów, przypomnień, zdjęć, wiadomości głosowych i tworzenia ankiet.

Dostępna będzie również funkcja mapy, która pozwoli opiekunom i członkom rodziny zobaczyć lokalizację w czasie rzeczywistym pozostałych osób za pomocą GPS, Wi-Fi i wież komórkowych - wystarczy pobrać aplikację na swoje urządzenie.

NickWatch od Nickelodeon został opracowany we współpracy z Watchinu, izraelskim startupem technologicznym, który zbudował i będzie obsługiwał urządzenie poprzez umowę licencyjną z ViacomCBS Networks International.

Jak informuje nadawca, ceny, partnerzy detaliczni i dystrybucyjni, jak również dostępność na rynku, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie (więcej tutaj).
 
Smartwatch dla rodzin z dziećmi - NickWatch od Nickelodeon, foto: ViacomCBS
Smartwatch dla rodzin z dziećmi - NickWatch od Nickelodeon, foto: ViacomCBS


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...