reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Maroko zakłóca NTC w południowej Hiszpanii

dodano: 2021-07-05 16:21 | aktualizacja: 2021-07-06 17:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TDT

La Televisión Digital Terrestre TDT Hiszpania Hiszpania bada zakłócenia własnych nadajników naziemnej telewizji cyfrowej (TDT) z terenu Maroka. Południowa część Hiszpanii ma poważny z zakłóceniami sygnału naziemnej telewizji cyfrowej bo zakłócają je bardzo mocne nadajniki marokańskiej sieci naziemnej telewizji cyfrowej.

TDT
tdt Hiszpania espana 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Maroko ma naziemną telewizję cyfrową od 2007 roku - przyjęto standard DVB-T. Ma też wysokie góry. Najbardziej na północ wysuniętym pasmem górskim jest Ar-Rif nad Morzem Śródziemnym, a jego najwyższym szczytem jest Dżabal Tidighin o wysokości 2456 m n.p.m. Wysokie temperatury wraz z mocnymi nadajnikami tv cyfrowej znajdującymi się w tych górach powodują zakłócenia, które uniemożliwiają widzom oglądanie hiszpańskich kanałów telewizyjnych w prowincji Kadyks, w tym Antena 3 TV, La Sexta, Neox i Nova. W Tangerze w Maroku jest bardzo mocny sygnał marokańskiego multipleksu DVB-T.

W strefach przybrzeżnych w okolicach Kadyksu występuje efekt zanikania sygnału TDT, ale są tam także zgłaszane zakłócenia LTE, które powodowały już problemy w przeszłości. Te zakłócenia się nawarstwiają i nie pozwalają na normalny odbiór.

Bywają też zakłócenia na północy i zachodzie Hiszpanii odpowiednio z Francji i Portugalii.
Na północy Hiszpanii administracja Asturii zaproponowała zwiększenie siły sygnału, zmianę polaryzacji, a nawet wykorzystanie transmisji strumieniowych dla usług takich jak kanały TDT. Teraz, na południu Hiszpanii, lokalne władze proponują transmisje strumieniowe i IPTV, aby rozwiązać problem, przynajmniej jako rozwiązanie tymczasowe. Być może dojdzie do rozmów odpowiednich urzędów regulacyjnych Hiszpanii i Maroka, aby umożliwić odbiór TDT w prowincji Kadyks.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

369 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...