reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Disney rezygnuje z FOX w Niemczech

dodano: 2021-07-07 18:46
autor: RO | źródło: dwdl.de

 „Legion” FOX Marka FOX zostanie wycofana 13 lat po starcie w pay-tv w Niemczech jeszcze w tym roku. Koncern Disney potwierdza zamknięcie linearnych kanałów FOX i Disney Junior na niemieckim rynku telewizyjnym. Czy koniec FOX planowany jest również w Polsce?

10. sezonu The Walking Dead FOX


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kierunek rozwoju jest wyraźnie określony. Disney w przyszłości jeszcze bardziej skoncentruje się na usłudze przesyłania strumieniowego Disney+, która od momentu uruchomienia ma już ponad 100 mln subskrybentów na całym świecie.

Nasz kanał FOX w krajach niemieckojęzycznych będzie dostępny do 30 września 2021 roku, a później wiele jego treści będzie pokazywanych w usłudze Star na Disney+ od października

- powiedziała rzeczniczka Disney'a dla portalu DWDL.de.


Decyzja o wycofaniu FOX nie jest korzystna dla platformy Sky w Niemczech. Zmiana modelu dystrybucji i odejście od telewizji linearnej znacząco wpłynie na jeden z najbardziej udanych seriali telewizyjnych w Niemczech „The Walking Dead”. Wszystkie 10 sezonów już można oglądać w Disney+.

Darmowy kanał telewizyjny pozostanie na rynku
Płatny kanał dla dzieci Disney Junior będzie nadawany tylko do 30 września br. w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Z drugiej strony koncern chce zachować darmowy Disney Channel, który jest ważnym elementem w strategii dystrybucji prowadzonej przez nadawcę. Ponadto kanały popularnonaukowe National Geographic i National Geographic Wild nadal będą dostępne za pośrednictwem platform partnerskich.

Koniec obu kanałów w Niemczech nie dziwi. Disney już w zeszłym roku zamykał kanały linearne na całym świecie, wzmacniając jednocześnie swój nowy projekt SVOD Disney+. Przykładowo w Wielkiej Brytanii wycofane zostały Disney Channel, Disney XD i Disney Junior, a koniec FOX nastąpił kilka dni temu (od 1 lipca).

Źródło: dwdl.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...