reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurosport uruchomi 7 nowych kanałów na IO w Tokio

dodano: 2021-07-09 10:56 | aktualizacja: 2021-07-09 14:05
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Serdal Erol/insidewalessport/news.in-24

Eurosport red Tokio 2020 IO Tokio 360px.jpg Jeszcze w czerwcu dyrektor sportowy Eurosport France ogłosił pojawienie się 7 kanałów z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które wzmocnią dotychczasowe kanały. Zostało już niewielu czasu do 23 lipca, czyli do ceremonii otwarcia IO w Tokio, a na razie nie słychać o testach tych kanałów (możliwe, że po zakończeniu Euro 2020). Wiadomo, że pojawią się nowe ponumerowane kanały od Eurosport 3 do Eurosport 9 i zostaną dodane do dwóch istniejących stacji Eurosport 1 i Eurosport 2. Ma być też Eurosport 4K i będą w tym kanale nadawane m.in. ceremonia otwarcia i zamknięcia.

Movistar+ [test Eurosport 4K]
IO tokio 2020 eurosport 4k plansza movistar plus 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niecałe 2 tygodnie przed ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich, które wyznaczono na 23 lipca na godzinę 20:00 czasu w Japonii (13:00 w Polsce), Eurosport zaprezentował swój system transmisji 33 dyscyplin sportowych, 339 wydarzeń, co daje łącznie cztery tysiące godzin rywalizacji.

- W szczególności zamierzamy stworzyć siedem efemerycznych kanałów tematycznych - ujawniła Geraldine Pons, dyrektor sportowa grupy we Francji, należącej do Discovery od 2015 roku.


Precyzyjniej, wystartują (gdzie konkretnie - nie wiadomo) nowe, ponumerowane stacje Eurosport 3 - 9. W programie tych stacji będą sporty zespołowe, piłka nożna, rugby, koszykówka, golf, sporty rakietowe ale także sportów walki. Kanały Eurosport 1 i 2 skupią się odpowiednio na najważniejszych wydarzeniach i występach.

Grupa Discovery uruchomi również kanał Eurosport 4K z ponad 200 godzinami programów na żywo. 
Testy tego kanału uruchomiła już hiszpańska platforma Movistar+ (tylko pod sieci).

We Francji kanały Eurosport (France) są dystrybuowane przez Canal+ od 2015 roku. Eurosport jest dostępny w ofertach Canal+. Te nowe efemeryczne kanały powinny zatem zostać uwzględnione w nadchodzących tygodniach, a tym samym być dostępne między innymi dla abonentów Freebox z telewizją Canal+. Przypominamy, że kanał sportowy uzyskał wyłączność na płatne prawa do transmisji Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 po podpisaniu w 2019 r. umowy z Canal+ i France Télévisions, która będzie transmitować rozgrywkę w sposób jawny. Eurosport posiada również prawa telewizyjne do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 i Paryżu 2024.

To we Francji, a co w Polsce?

W Polsce Igrzyska Olimpijskie i każdy niezapomniany moment tej największej imprezy sportowej świata też pokaże Eurosport! Pytanie w jaki sposób, bo jest wiele niewiadomych.

Na razie wiadomo tylko, że z tej okazji stacja zebrała grupę wyjątkowych ekspertów, którzy przybliżą widzom wydarzenia z Japonii. Składa się ona z byłych znakomitych polskich sportowców i trenerów – olimpijczyków i medalistów mistrzostw świata i Europy w różnych dyscyplinach! 
 

Ekipa polskich komentatorów Eurosportu na IO Tokio 2020  fot: Eurosport

Anna Rogowska (skok o tyczce), Aneta Konieczna (kajakarstwo), Julia Michalska (wioślarstwo), Jolanta Kumor (lekkoatletyka), Sylwia Gruchała (szermierka), Paweł Czapiewski (lekkoatletyka), Paweł Januszewski (lekkoatletyka), Robert Korzeniowski (lekkoatletyka), Adam Korol (wioślarstwo) i Piotr Gruszka (siatkówka) – to skład ekipy Eurosportu na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020! Eksperci stacji to medaliści najważniejszych imprez sportowych świata. 

W sumie sięgnęli oni po 5 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych medali igrzysk olimpijskich! 

– Zebraliśmy grono fantastycznych ekspertów, którzy w znakomity sposób potrafią przekazać wiedzę, doświadczenie i atmosferę wielkiego święta sportu, jakim są igrzyska olimpijskie. Wraz z naszymi komentatorami i ekipą reporterską stworzą oni niezrównaną drużynę, która zabierze widzów w pełną emocji olimpijską podróż z Eurosportem – powiedziała Dorota Żurkowska-Bytner, Członek Zarządu TVN S.A. i Dyrektor Eurosportu w Polsce.


Eksperci Eurosportu będą gościć w codziennych studiach prowadzonych przez Michała Korościela i Pawła Kuwika, a także regularnie pojawiać się na innych antenach i platformach TVN Grupa Discovery zarówno w trakcie igrzysk, jak i w okresie dzielącym nas od ceremonii otwarcia. Już teraz widzowie Eurosportu mogą poczuć przedsmak olimpijskich emocji śledząc kanały telewizyjne i platformy digitalowe stacji, a także oglądając dedykowane formaty jak choćby Trailblazers – program opowiadający o legendach, które wykorzystywały siłę sportu, aby zmieniać świat. 

Stałym elementem relacji Eurosportu będą wywiady przeprowadzane w Japonii przez Kacpra Merka. Podczas igrzysk będziemy mogli obserwować efekty kolejnej współpracy Eurosportu z Krzysztofem Gonciarzem, jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich twórców internetowych. Jego relacje z Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang, gdzie był akredytowanym wysłannikiem Eurosportu, spotkały się z entuzjastycznym odbiorem zarówno widzów, jak i branży medialnej i samych sportowców. O sile drużyny Eurosportu na igrzyska olimpijskie stanowić będą także znakomici komentatorzy, między innymi Marek Rudziński, Janusz Rozum, Tomasz Jaroński, Karol Stopa, czy Mirosław Noculak. 

W tym roku domem Igrzysk Olimpijskich w Polsce – oprócz kanałów Eurosportu – stanie się... Player!

Z tego wynika, że kanałów Eurosport 3 - 9 może nie być w Polsce, a nikt też nie raczy upewnić polskich widzów, że będzie dostęp do kanału Eurosport 4K. Nie wiadomo czy dla pokazywania występów Polaków zostaną wykorzystane kanały Metro czy TTV, które są dostępne naziemnie. 

Trudno nie mieć mieszanych odczuć, że w Polsce nikt nie będzie oglądał IO w Tokio, bo dostęp do Playera interesuje młodszą widownię, a 2 kanały liniowe z platform satelitarnych i kabla to chyba za mało na dobry zasięg w naszym kraju.


Źródło: insidewalessport.co.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Optibox NGEN H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki OptiBox firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...