reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i skarby w sierpniu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-07-11 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W sierpniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Opuszczone miejsca”, „Planeta skarbów”, „Królowie na wojnie” i „Saddam kontra ajatollahowie: wojna iracko-irańska”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Opuszczone miejsca” („Forsaken Places”)
emisja: od niedzieli, 1 sierpnia br. o 21:00

Historyczne miejsca: zapomniane, zaniedbane, zagrożone. Zbudowane ze stali, z betonu, wykute w zboczach gór. Dawne budowle, będące świadectwem ważnych epok i wydarzeń, kryją w sobie także wiele osobistych opowieści, w które wprowadzą nas naoczni świadkowie. To historie klęsk żywiołowych, wojen i globalnych kataklizmów. Widzowie odwiedzą dwanaście takich opuszczonych miejsc - baz wojskowych, prestiżowych budynków, turystycznych rajów i wielkich szpitali. Poznają ludzi, którzy w nich mieszkali i pracowali, a dziś pomogą widzom odkryć je na nowo.

„Planeta skarbów” („Planet of Treasures”)
emisja: od niedzieli, 8 sierpnia br. o 19:55

Dawniej mówiono o siedmiu cudach świata starożytnego - dziś na listach UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) znajduje się 1121 takich wyjątkowych skarbów kultury. Wielu z nich zagrażają klęski żywiołowe, wojny, urbanizacja czy po prostu upływ czasu. W serii „Planeta skarbów” historyk Christopher Clark oprowadza widzów po wybranych tego typu miejscach na całym świecie. Powędrują oni od wielkich piramid w Gizie przez Park Narodowy Serengeti w Tanzanii, Pałac Wiatrów w Jaipurze w Indiach, pustynie Jordanii, Lagunę Wenecką, aż po Teotihuacán w Meksyku czy Huế w Wietnamie. Jak czytamy w opisie, sześcioodcinkowa seria ukazuje część najbardziej fascynujących obiektów z „Listy światowego dziedzictwa UNESCO”.

„Królowie na wojnie” („Royals at War”)
emisja: w sobotę, 14 sierpnia br. o 21:00

Dwuczęściowy dokument analizuje strategie stosowane przez europejskie rodziny królewskie podczas II wojny światowej, w obliczu wzrostu znaczenia partii nacjonalistycznych. Połączone więzami krwi rodziny władców były świadkami dojścia do władzy faszyzmu i nazizmu i znalazły się - z własnej woli lub nie - w centrum politycznych intryg Adolfa Hitlera. Po długim okresie zwlekania i oczekiwania na rozwój wypadków, w chwili wybuchu wojny każda z rodzin królewskich musiała podjąć kluczową dla swojego kraju decyzję o stawianiu oporu lub kolaboracji.

„Saddam kontra ajatollahowie: wojna iracko-irańska” („Saddam v The Ayatollah: The Iran - Iraq War”)
emisja: od poniedziałku do czwartku (od 16 sierpnia br.) o 21:55

Seria ta bada przebieg trwającej osiem lat wojny iracko-irańskiej: rzezie po obu stronach konfliktu oraz jego destrukcyjne dziedzictwo dla całego regionu. Wywołana rywalizacją między Saddamem Husajnem a ajatollahem Ruhollahem Musawim Chomeinim wojna zaczęła się od błyskawicznego ataku Iraku na Iran, ale szybko przerodziła się w wojnę totalną, grożącą eskalacją w globalny konflikt. Żołnierze obu stron, którzy walczyli w tej wojnie, po raz pierwszy opowiadają swoje niezwykłe historie przed kamerami. Jak czytamy w opisie, dzięki wsparciu naukowca, francuskiego historyka Pierre'a Razoux, specjalizującego się w tym okresie, po raz pierwszy widzowie zobaczą pełną historię wojny iracko-irańskiej.
 
Kadr z programu „Planeta skarbów”, foto: ZDF
Kadr z programu „Planeta skarbów”, foto: ZDF


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...