reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wojna i skarby w sierpniu w Polsat Viasat History

dodano: 2021-07-11 23:57
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat History HD W sierpniu br. kanał Polsat Viasat History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Opuszczone miejsca”, „Planeta skarbów”, „Królowie na wojnie” i „Saddam kontra ajatollahowie: wojna iracko-irańska”.

Polsat Viasat History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2021 roku w ofercie kanału Polsat Viasat History:

„Opuszczone miejsca” („Forsaken Places”)
emisja: od niedzieli, 1 sierpnia br. o 21:00

Historyczne miejsca: zapomniane, zaniedbane, zagrożone. Zbudowane ze stali, z betonu, wykute w zboczach gór. Dawne budowle, będące świadectwem ważnych epok i wydarzeń, kryją w sobie także wiele osobistych opowieści, w które wprowadzą nas naoczni świadkowie. To historie klęsk żywiołowych, wojen i globalnych kataklizmów. Widzowie odwiedzą dwanaście takich opuszczonych miejsc - baz wojskowych, prestiżowych budynków, turystycznych rajów i wielkich szpitali. Poznają ludzi, którzy w nich mieszkali i pracowali, a dziś pomogą widzom odkryć je na nowo.

„Planeta skarbów” („Planet of Treasures”)
emisja: od niedzieli, 8 sierpnia br. o 19:55

Dawniej mówiono o siedmiu cudach świata starożytnego - dziś na listach UNESCO (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) znajduje się 1121 takich wyjątkowych skarbów kultury. Wielu z nich zagrażają klęski żywiołowe, wojny, urbanizacja czy po prostu upływ czasu. W serii „Planeta skarbów” historyk Christopher Clark oprowadza widzów po wybranych tego typu miejscach na całym świecie. Powędrują oni od wielkich piramid w Gizie przez Park Narodowy Serengeti w Tanzanii, Pałac Wiatrów w Jaipurze w Indiach, pustynie Jordanii, Lagunę Wenecką, aż po Teotihuacán w Meksyku czy Huế w Wietnamie. Jak czytamy w opisie, sześcioodcinkowa seria ukazuje część najbardziej fascynujących obiektów z „Listy światowego dziedzictwa UNESCO”.

„Królowie na wojnie” („Royals at War”)
emisja: w sobotę, 14 sierpnia br. o 21:00

Dwuczęściowy dokument analizuje strategie stosowane przez europejskie rodziny królewskie podczas II wojny światowej, w obliczu wzrostu znaczenia partii nacjonalistycznych. Połączone więzami krwi rodziny władców były świadkami dojścia do władzy faszyzmu i nazizmu i znalazły się - z własnej woli lub nie - w centrum politycznych intryg Adolfa Hitlera. Po długim okresie zwlekania i oczekiwania na rozwój wypadków, w chwili wybuchu wojny każda z rodzin królewskich musiała podjąć kluczową dla swojego kraju decyzję o stawianiu oporu lub kolaboracji.

„Saddam kontra ajatollahowie: wojna iracko-irańska” („Saddam v The Ayatollah: The Iran - Iraq War”)
emisja: od poniedziałku do czwartku (od 16 sierpnia br.) o 21:55

Seria ta bada przebieg trwającej osiem lat wojny iracko-irańskiej: rzezie po obu stronach konfliktu oraz jego destrukcyjne dziedzictwo dla całego regionu. Wywołana rywalizacją między Saddamem Husajnem a ajatollahem Ruhollahem Musawim Chomeinim wojna zaczęła się od błyskawicznego ataku Iraku na Iran, ale szybko przerodziła się w wojnę totalną, grożącą eskalacją w globalny konflikt. Żołnierze obu stron, którzy walczyli w tej wojnie, po raz pierwszy opowiadają swoje niezwykłe historie przed kamerami. Jak czytamy w opisie, dzięki wsparciu naukowca, francuskiego historyka Pierre'a Razoux, specjalizującego się w tym okresie, po raz pierwszy widzowie zobaczą pełną historię wojny iracko-irańskiej.
 
Kadr z programu „Planeta skarbów”, foto: ZDF
Kadr z programu „Planeta skarbów”, foto: ZDF


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...