reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Białoruś zablokowała kanały z Ukrainy

dodano: 2021-07-13 19:19
autor: RO | źródło: obob.tv

DOM TV Ministerstwo Informacji Białorusi zakazało nadawania na terytorium kraju dwóch ukraińskich kanałów, wśród których znalazł się przeznaczony dla zagranicy w języku rosyjskim UA|TV oraz kanał Dom TV dla regionów objętych konfliktem (Donbas i Krym). Są to kanały rozwijane przez państwową Multimedialną Platformę Zagranicznej Radiofonii Ukrainy. Decyzja została ogłoszona 6 lipca 2021 roku.

https://telekritika.ua/inoveshhanie-sobirayutsya-vozobnovit/
UA TV UA|TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podstawą do podjęcia decyzji było naruszenie białoruskich przepisów o specjalizacji mediów zagranicznych. Na antenie ukraińskich kanałów zauważono reklamę, która nie była zgłoszona w momencie otrzymania zezwolenia na nadawanie.

Strona ukraińska podaje, że zakaz dystrybucji kanału UA|TV jest powiązany z reżimem Aleksandra Łukaszenki, aby zakazać obywatelom otrzymywania informacji w języku rosyjskim z Ukrainy.
 

Jednocześnie zespół dziennikarski kanałów UA|TV i Dom TV wiernie kontynuuje pracę na rzecz odbiorców na Białorusi w postaci ukraińskiego nadawania zagranicznego. Nie rezygnujemy z pomysłu otwarcia własnego biura w Mińsku i będziemy nadal budować możliwości poszerzenia zasięgu na terytorium Białorusi. Dla nas, podobnie jak dla redakcji, ważne jest utrzymywanie kontaktu z białoruską widownią. Zwiększamy ilość treści o sytuacji na Białorusi. Zakaz nadawania, który został ogłoszony przez reżim Łukaszenki, raczej nie wpłynie na dostępność naszych treści - widzimy rosnącą liczbę zapytań z terytorium Białorusi zarówno na stronie internetowej, jak i na naszych serwisach YouTube

- komentuje decyzję dyrektor generalna Multimedialnej Platformy Zagranicznej Radiofonii Ukrainy, Julia Ostrowska.


Przed zakazem telewizja UA|TV była transmitowana w 32 sieciach kablowych na Białorusi, co jest dość dużym wskaźnikiem zasięgu. Białoruscy widzowie mogą nadal oglądać programy UA|TV za pośrednictwem satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), a programy Dom TV z satelity Astra 4A (4,8°E). Treści można też znaleźć na YouTube i portalach internetowych kanałów.

Źródło: obob.tv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum NytroBox NS+

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

119 zł Więcej...