reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa seria podcastów „Wysokich Obcasów”

dodano: 2021-07-14 03:08
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

„Gazeta Wyborcza” „Wysokie Obcasy” W lipcu br. „Wysokie Obcasy” (Agora) ruszyły z serią podcastów „Herstorie Wysokich Obcasów”, w którym dziennikarki magazynu, jak zapowiadają twórcy, przedstawiają portrety niezwykłych kobiet - mających odwagę iść własną drogą oraz walczyć o swoje prawa. Celem projektu jest podkreślenie wpływu kobiet na zmiany społeczne, rozwój nauki czy kultury, który jest często pomijany w opracowaniach historycznych i szkolnych podręcznikach. Nowe odcinki, co poniedziałek, są publikowane w serwisach streamingowych, na platformach Spotify, YouTube i podcastowej Tok FM oraz w serwisie wysokieobcasy.pl.

„Gazeta Wyborcza” „Wysokie Obcasy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od lipca br. w każdy poniedziałek Natalia Waloch i Katarzyna Wężyk - dziennikarki „Wysokich Obcasów”, w ramach projektu „Herstorie Wysokich Obcasów” opowiadają o kobietach, które stanowczo nie zgadzały się na przypisaną im rolę w społeczeństwie i często - płacąc za to wysoką cenę - próbowały na różne sposoby wyjść poza nią, zmieniając przy tym otaczający je świat i przełamując stereotypy (więcej tutaj).

- Promowanie udziału i roli kobiet we współczesnym społeczeństwie jest misją „Wysokich Obcasów”. Dotychczasowe, częste pomijanie ich roli w dziejach ludzkości pokazuje, że historia bez „herstorii” nie jest pełna - aby ją uzupełnić rozpoczęłyśmy cykl „Herstorie Wysokich Obcasów”, prezentując bohaterki, które dzięki odwadze, intelektowi czy walce o swoje prawa, zmieniały świat, a o których mało kto dziś pamięta. To życiorysy inspirujące, których niestety nie znajdziemy w szkolnych podręcznikach, a o których istnieniu warto mieć świadomość

- mówi Katarzyna Owczarek, dyrektorka programowa podcastu „Herstorie Wysokich Obcasów”.


Bohaterką pierwszego odcinka, który ukazał się w poniedziałek, 5 lipca br., jest gwiazda Hollywood, okrzyknięta najpiękniejszą kobietą świata, ale też wynalazczyni, której zawdzięczamy Bluetooth w telefonach - Hedy Lamarr. Herstorię aktorki żydowskiego pochodzenia od przedwojennej Austrii do złotej ery Hollywoodu już teraz można wysłuchać. Kolejne odsłony podcastu będą ukazywać się w każdy poniedziałek m.in. na profilu „Wysokich Obcasów” na Facebooku, a także na platformach Spotify, YouTube i podcastowej Tok FM oraz w serwisie wysokieobcasy.pl. Drugi odcinek pojawił się w poniedziałek, 12 lipca br.  

„Wysokie Obcasy” zadebiutowały z autorskimi podcastami w listopadzie 2020 roku. W każdy poniedziałek i piątek redaktorki magazynu, jak czytamy w komunikacie, przedstawiają portrety niezwykłych kobiet oraz rozmawiają m.in. o psychologii, rozwoju osobistym, rodzicielstwie, zdrowiu, seksie czy ekologii, relacjonując przy tym aktualne wydarzenia i zabierając głos w debacie społecznej (więcej tutaj).
 
Angelina Jolie na okładce tygodnika „Wysokie Obcasy” - numer 42/2019, foto: Agora
Angelina Jolie na okładce tygodnika „Wysokie Obcasy” - numer 42/2019, foto: Agora
Angelina Jolie na okładce miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” - numer 6/2021, foto: Agora
Angelina Jolie na okładce miesięcznika „Wysokie Obcasy Extra” - numer 6/2021, foto: Agora


„Herstorie Wysokich Obcasów” - premiery w poniedziałki na stronie internetowej wysokieobcasy.pl, w aplikacji podcastowej Radia Tok FM oraz na platformach YouTube oraz Spotify.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...