reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał dla społeczności LGBTQ+ już dostępny w Polsce

dodano: 2021-07-16 15:58
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Pasjatv/satkurier.pl

OUTtv Na polski rynek wkracza OUTtv – kanał nadający programy rozrywkowe i lifestylowe dedykowane dla społeczności LGBTQ+. Stacja została dołączona do oferty firmy dystrybucyjnej Pasjatv, co oznacza, że już wkrótce OUTtv może pojawić się w pierwszych sieciach kablowych. Działaniami promocyjnymi i wizerunkowymi kanału zajmie się Music Box Group.

OUTtv
OUTtv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
OUTtv to pierwszy na świecie kanał nadający programy rozrywkowe i lifestylowe dedykowane nie tylko dla społeczności LGBTQ+, ale również dla osób będących otwartymi na innych. Stąd też 40 proc. jego odbiorców stanowią kobiety deklarujące orientację heteroseksualną. W ofercie kanału telewizyjnego OUTtv znajdują się programy o tematyce związanej z modą i podróżami, kulturą i sztuką, filmy dokumentalne i fabularne oraz szeroki wybór seriali tematycznych – komediowych, dramatycznych i queerowych.

Jak satkurier.pl poinformowała Patrycja Margas, kierownik ds. sprzedaży kanałów telewizyjnych w Pasjatv, OUTtv początkowo będzie nadawany bez polskiej wersji językowej, jednak w miarę wzrostu zainteresowania kanałem ze strony operatorów taka wersja może się pojawić.

Co w ofercie OUTtv?

Na OUTtv można znaleźć wyjątkowe show, popularne wśród społeczności LGBTQ+ na całym świecie, takie jak np.: „RuPaul's Drag Race”, „Looking”, „Fire Island”, „Finding Prince Charming”, „Shade Queens of NYC”, „Cucumber & Banana”, „Queer as Folk”, „Hot in Cleveland”, „Vicious”, „Lipservice” i „Drag Race Thailand”.

Kanał ma ponadto w ofercie wiele filmów, w tym wielokrotnie nagradzane na rozmaitych festiwalach filmów LGBT. Są to m.in. „Witaj w klubie” (Dallas Buyers Club), „Samotny mężczyzna” (A Single Man), „Xenia”, „Praia do Futuro”, „Dumni i wściekli” (Pride), „Kraina burz” (Land of Storms).

Dodatkowo OUTtv relacjonuje najważniejsze wydarzenia i informuje o sprawach szczególnie istotnych dla społeczności LGBTQ+, takie jak: festiwale muzyczne i filmowe, pokazy mody, a także prezentuje relacje z podróży do miejsc szczególnie przyjaznych społeczności będącej główną grupą odbiorców kanału. Ponadto na widzów czeka wiele innych interesujących treści, będących odpowiedzią na istotne sprawy.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, nadawca OUTtv w sposób szczególny ma na względzie przestrzeganie polskiego prawa, jak i respektowanie rozporządzeń w sprawie ochrony dzieci i młodzieży. Emisji wszystkich pasm programowych towarzyszyć mają odpowiednio dostosowane oznaczenia, mające na względzie komunikowanie niezbędnych ograniczeń wiekowych.

Dostępność w Europie

Nadawcą kanału OUTtv jest holenderska spółka OUTtv Media B.V. Stacja wystartowała 2 kwietnia 2008 roku, we współpracy z kanadyjskim nadawcą OUTtv Media Global Inc. Dziś OUTtv dostępny jest na kilku europejskich rynkach, w tym Belgii, Hiszpanii, Holandii i Szwecji - w sieciach kablowych i IPTV. Kanału nie można znaleźć w przekazie satelitarnym, choć przez kilka miesięcy (od kwietnia do lipca 2020 roku) prowadzona była emisja z satelity Astra 2G (28,2°E) w ramach platformy Sky dla abonentów w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Dodajmy, że w lutym i marcu 2019 roku na profilu OUTtv Polska na Facebooku zaczęły pojawiać się informacje oraz grafiki sugerujące, że międzynarodowy kanał dla społeczności LGBT wystartuje na naszym rynku już wkrótce. Niewykluczone, że nadawca badał wówczas, czy projekt spotkałby się z zainteresowaniem na polskim rynku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...