reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ile zarabia największy kanał sportowy w Rosji?

dodano: 2021-07-16 18:50
autor: RO | źródło: cableman.ru

Match! Roczny dochód bezpłatnego kanału sportowego Match TV w Rosji wynosi około 5 mld rubli (ok. 260 mln zł), podaje portal biznesowy RBK, powołując się na producenta generalnego stacji, Tiny Kandelaki. Zauważmy, że zasięg Match TV jest porównywalny z zasięgiem federalnych stacji Rossija 1 czy Pierwyj dzięki nadawaniu w ogólnokrajowym multipleksie RTRS-1 (DVB-T).

Match TV
Match TV rosyjski kanał sportowy logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie środki zarobione przez Match TV są ponownie reinwestowane. W szczególności nadawca finansuje w popularyzację sportów, które w Rosji nie są rozpowszechnione. Taką dyscypliną jest np. rugby.

Według Państwowego Zasobu Informacyjnego Sprawozdań Finansowych, czysty zysk narodowego kanału sportowego w 2020 roku wyniósł 1,78 mld rubli (93 mln zł), a przychód  - 14,9 mld rubli (780 mln zł).

Zauważmy, że holding medialny Match TV ciągle się rozwija. W planach ma stworzenie własnej agencji informacyjnej, która powinna pojawić się w ciągu najbliższego roku.

Match TV to federalny kanał sportowy, który nadaje od 2015 roku po rebrandingu Rossija 2. Należy do holdingu Gazprom Media i znajduje się na liście obowiązkowych i publicznie dostępnych kanałów w Rosji. Pozostałe kanały z sieci Match! są zaszyfrowane i dostępne operatorom satelitarnym i kablowym. Wśród nich Match! Futbol 1, Match! Futbol 2, Match! Futbol 3, Match! Premier, Match! Arena HD, Match! Boec, Match! Igra i Match! Strana.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR 4UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB4 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

125 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...