reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ile zarabia największy kanał sportowy w Rosji?

dodano: 2021-07-16 18:50
autor: RO | źródło: cableman.ru

Match! Roczny dochód bezpłatnego kanału sportowego Match TV w Rosji wynosi około 5 mld rubli (ok. 260 mln zł), podaje portal biznesowy RBK, powołując się na producenta generalnego stacji, Tiny Kandelaki. Zauważmy, że zasięg Match TV jest porównywalny z zasięgiem federalnych stacji Rossija 1 czy Pierwyj dzięki nadawaniu w ogólnokrajowym multipleksie RTRS-1 (DVB-T).

Match TV
Match TV rosyjski kanał sportowy logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie środki zarobione przez Match TV są ponownie reinwestowane. W szczególności nadawca finansuje w popularyzację sportów, które w Rosji nie są rozpowszechnione. Taką dyscypliną jest np. rugby.

Według Państwowego Zasobu Informacyjnego Sprawozdań Finansowych, czysty zysk narodowego kanału sportowego w 2020 roku wyniósł 1,78 mld rubli (93 mln zł), a przychód  - 14,9 mld rubli (780 mln zł).

Zauważmy, że holding medialny Match TV ciągle się rozwija. W planach ma stworzenie własnej agencji informacyjnej, która powinna pojawić się w ciągu najbliższego roku.

Match TV to federalny kanał sportowy, który nadaje od 2015 roku po rebrandingu Rossija 2. Należy do holdingu Gazprom Media i znajduje się na liście obowiązkowych i publicznie dostępnych kanałów w Rosji. Pozostałe kanały z sieci Match! są zaszyfrowane i dostępne operatorom satelitarnym i kablowym. Wśród nich Match! Futbol 1, Match! Futbol 2, Match! Futbol 3, Match! Premier, Match! Arena HD, Match! Boec, Match! Igra i Match! Strana.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...