reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Gorące lato” i filmy w sierpniu w TNT

dodano: 2021-07-18 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W sierpniu br. kanał TNT poleca swoim widzom - w ramach cyklu „Wielkie kino” takie filmy jak „Requiem dla snu”, „Łowca androidów” i „Fisher King”, w ramach pasma „Mityczne piątki” takie produkcje jak „Troja”, „300: Początek imperium”, „Starcie tytanów” i „Gniew tytanów”, a w ramach pasma „Gorące lato” takie filmy jak „American Pie”, „Kocha, lubi, szanuje”, „Dzikie żądze” i „Straszny film”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2021 roku w ofercie kanału TNT:

„Wielkie kino”:
emisja: w środy około 21:00
„Requiem dla snu” (emisja w środę, 4 sierpnia br. o godzinie 21:25) - drugi film reżysera Darrena Arronofsky’ego na trwałe zapisał go w światowej historii kina. W tej produkcji przedstawia losy grupy osób, które uzależniły się od narkotyków. W rolach głównych wystąpili m.in. Jennifer Connelly, Jared Leto i Ellen Burstyn. Ostatnia aktorka stworzyła wyjątkowy portret starszej kobiety zmagającej się z chorobą - jej dramatyczny monolog to jedna z najbardziej ikonicznych części filmu. „Requiem dla snu” sprawiło, że Jared Leto zyskał ogromną sławę jako aktor dramatyczny. Początkowo miał w tym samym czasie zagrać w „Strasznym filmie”, ale porzucił ten pomysł na rzecz wciągającej produkcji w reżyserii Darrena Aronofsky’ego. Aby przygotować się do roli, aktor przebywał w towarzystwie osób uzależnionych od heroiny (więcej tutaj i tutaj).

„Łowca androidów” (emisja w środę, 11 sierpnia br. o godzinie 21:20) - to dzieło science-fiction jest jedną z najbardziej popularnych produkcji XX wieku. Na zawsze zdefiniowało cyberpunkowy gatunek kina. Harrison Ford wcielił się w Ricka Deckarda, byłego policjanta i tytułowego łowcę androidów. Akcja dzieje się w roku 2019, a ludzie żyją w Los Angeles wspólnie z robotami, czyli replikantami. Wybuchł bunt androidów - chcą być traktowane jak homo sapiens. Zadaniem Deckarda jest wyeliminowanie replikantów. Film doczekał się kontynuacji z Ryanem Goslingiem w roli głównej, która była kasowym kinowym hitem (więcej tutaj).

„Fisher King” (emisja w środę, 18 sierpnia br. o godzinie 21:25) - tytułowa postać Fisher Kinga to obsesja Parry’ego (w tej roli Robin Williams) - mężczyzny, którego fascynowała słynna legenda o Świętym Graalu i Królu Rybaku. Na swojej drodze spotkał go arogancki DJ radiowy (Jeff Bridges), który chciał na nowo ułożyć sobie życie. Razem odkryją nieznane im wcześniej oblicza ludzkich relacji. Film zyskał światową sławę dzięki humorystycznemu podejściu - to zasługa reżysera Terry’ego Gilliama, byłego członka legendarnej grupy Monty Python (więcej tutaj).

„Mityczne piątki”:
emisja: w piątki (od 6 sierpnia br.) około 21:00
Starogreckie i starorzymskie opowieści to gotowa baza do filmowych adaptacji. Zawierają wszystko to, czego potrzebuje wciągająca historia: miłosne porywy, wielkie bitwy, starcia bogów i ludzi. W sierpniu br. TNT zaprezentuje zestaw produkcji osadzonych w świecie mitów.

Wygląd przypominający wizerunki greckich bóstw to dla aktorów efekt długich i wymagających treningów. Aby przygotować się do roli legendarnego Achillesa, Brad Pitt poświęcił pół roku na restrykcyjne dbanie o formę. Dzięki temu w filmie „Troja” (emisja w piątek, 20 sierpnia br. o godzinie 21:10), wyglądając niczym silny półbóg, mierzy się z wojowniczym Hektorem. Ekranizacja opowieści o wojnie, wywołanej porwaniem Heleny, przyniosła twórcom 175 mln dolarów zysku i była nominowana do Oscara. Brad Pitt dla „Troi” zrezygnował ze „Źródła”, w którym zastąpił go Hugh Jackman. Pitt sumiennie trenował do roli Achillesa. Był na tyle zmęczony ćwiczeniami i wysiłkiem na planie, że kiedy miejsce kręcenia nawiedził huragan, aktor przespał go kamiennym snem i dopiero rano zobaczył skalę spustoszenia (więcej tutaj).

„300: Początek imperium” (emisja w piątek, 6 sierpnia br. o godzinie 23:25) opowiada o bitwie Greków z Persami. W przywódcę drugiej nacji wcielił się Rodrigo Santoro, który każdego dnia spędzał 6 godzin w fotelu charakteryzatora. Waga noszonej przez niego biżuterii prawie uniemożliwiała aktorowi swobodne poruszanie się. W dodatku pracował głównie z tak zwanym green-screenem, czyli w warunkach pozwalających ekspertom od efektów specjalnych zrobienie z niego komputerowo giganta. Santoro musiał zrealizować większość scen bez udziału innych aktorów. Twórcy epickiego obrazu postawili wszystko na jedną kartę. Zaangażowali ogromne środki finansowe do realizacji produkcji - dzięki temu filmy z serii „300” są znane z wyjątkowego efektu scenograficznego. Statki Persów były zbudowane w takiej skali, że wszystkie musiały być podzielone na trzy części i każdą z nich umieszczono w osobnym, specjalnie przygotowanym studio filmowym (więcej tutaj i tutaj).

W paśmie „Mityczne piątki” odbędzie się również emisja filmów o walce ludzi i tytanów, czyli takich jak „Starcie tytanów” (emisja w piątek, 13 sierpnia br. o godzinie 20:15) i „Gniew tytanów” (emisja w piątek, 27 sierpnia br. o godzinie 20:45). W remake’u kultowego pierwowzoru z 1981 roku zagrali m.in. Liam Neeson, Ralph Fiennes i Gemma Arterton. W drugiej części wystąpiły również Rosamund Pike i Lily James. Reżyser „Gniewu tytanów” zasugerował Pike, aby wzorowała się na walkach postaci Mela Gibsona w „Braveheart - Waleczne serce”. Sam Worthington, który w pierwszej produkcji wcielił się w Perseusa, wykonywał wszystkie kaskaderskie wyczyny sam. Aby zachować odpowiedni strój greckiej postaci, aktor nosił sportowe buty z namalowanymi palcami. Jak twierdził, nie byłby w stanie wykonać wszystkich skoków w zwykłych sandałach (więcej tutaj).

„Gorące lato”:
emisja: w soboty (od 7 sierpnia br.) około 21:00
Jak zapowiada nadawca, sierpień br. w TNT to będzie również czas pełnych emocji filmów, które podnoszą temperaturę i dają zastrzyk emocji. W paśmie „Gorące lato” widzowie zobaczą w rolach głównych plejadę hollywoodzkich gwiazd: Ryana Goslinga, Emmę Stone, Julianne Moore czy Kevina Bacona. 

Twórcy „American Pie” (emisja w sobotę, 7 sierpnia br. o godzinie 20:50) postawili na bezpośrednie poczucie humoru. Produkcja zapoczątkowała wielkie kariery aktorów, takich jak Natasha Lyonne, Alyson Hannigan czy Jason Biggs. Wcielili się w nastolatków rozpoczynających pierwsze kroki w świecie romantycznych relacji. Bohaterowie wspierani przez niefortunne rady dorosłych i własny brak doświadczenia wpadali w liczne zabawne tarapaty (więcej tutaj).

W programie znalazł się również film, który pozwolił Ryanowi Goslingowi pokazać jego komediowy talent, czyli „Kocha, lubi, szanuje” (emisja w sobotę, 14 sierpnia br. o godzinie 20:20). Aktor musiał jednak wykazać się sporym opanowaniem i spokojem - podczas kręcenia sceny odtwarzającej słynny skok z „Dirty Dancing”, Emma Stone spanikowała i skok - choć nikt nie ucierpiał - zakończył się fiaskiem. W brytyjskim widowisku rozbawieni aktorzy stwierdzili, że Stone była „[...] jak opos spadający z drzewa, który prawie wydrapie ci oczy”. Hollywoodzcy przyjaciele wystąpili później razem jeszcze w dwóch filmach (więcej tutaj).

„Dzikie żądze” (emisja w sobotę, 21 sierpnia br. o godzinie 21:00) to propozycja dla tych, którzy lubią produkcje o moralnych dylematach. Policjant zostaje oskarżony przez dwie studentki o napaść - teraz musi dotrzeć do sedna sprawy i dowiedzieć się, kto chce go wrobić. W rolach głównych wystąpili m.in. Denise Richards i Kevin Bacon. Aktor zawarł w swoim kontrakcie klauzulę, która pozwalała mu uniknąć kręcenia nagich scen. Przez niedopatrzenie jedna z nich znalazła się jednak w końcowej wersji obrazu: Bacon żartował, że mógłby pozwać za to sam siebie, ponieważ był też producentem filmu (więcej tutaj)

Pasmo zakończy pierwsza część serii „Straszny film” (emisja w sobotę, 28 sierpnia br. o godzinie 21:00), który parodiuje znane filmy różnych gatunków, a w szczególności horrory i thrillery o paranormalnych zjawiskach. Widzowie znajdą nawiązania do takich produkcji jak „Krzyk”, „Blair Witch Project” i „Szósty zmysł”. Fabuła opowiada o nastoletniej dziewczynie, która została napadnięta w domu i przepytana ze znajomości horrorów. To tylko początek ciągu absurdalnych wydarzeń (więcej tutaj).
 
Emma Stone w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Emma Stone w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Emma Stone i Ryan Gosling w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Emma Stone i Ryan Gosling w filmie „Kocha, lubi, szanuje”, foto: WBITV
Kevin Bacon, Denise Richards, Neve Campbell i Matt Dillon w filmie „Dzikie żądze”, foto: Mandalay Entertainment
Kevin Bacon, Denise Richards, Neve Campbell i Matt Dillon w filmie „Dzikie żądze”, foto: Mandalay Entertainment
Robin Williams, Mercedes Ruehl, Jeff Bridges i Amanda Plummer w filmie „Fisher King”, foto: Stephen Vaughan/Columbia Pictures/Photofest
Robin Williams, Mercedes Ruehl, Jeff Bridges i Amanda Plummer w filmie „Fisher King”, foto: Stephen Vaughan/Columbia Pictures/Photofest
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Eddie Kaye Thomas i Jennifer Coolidge w filmie „American Pie”, foto: NBC Universal
Rosamund Pike w filmie „Gniew tytanów”, foto: Jay Maidment/WBITV
Rosamund Pike w filmie „Gniew tytanów”, foto: Jay Maidment/WBITV


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...