reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wozniacki i film z Polakami - sierpień w SundanceTV

dodano: 2021-07-19 07:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International/satkurier.pl

Sundance TV W sierpniu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom taki film jak „Zabójczynie”, takie dokumenty sportowe jak „Unraveling Athena” (tenis ziemny), „Mr. Calzaghe” (boks) i „Bare Knuckle” (boks), a w ramach pasma „Dorastanie” takie produkcje jak „Rekiny”, „Ugryź mnie!”, „Chłopaki z Somers Town” i „Olbrzym samolub”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Dorastanie”:
emisja: w czwartki (od 5 sierpnia br.) o 22:00
Pasmo w kanale SundanceTV.

„Dorastanie”:
„Rekiny” („The Sharks”)
reżyseria: Lucía Garibaldi, występują: Romina Bentancur, Federico Morosini i Fabián Arenillas
emisja: w czwartek, 5 sierpnia br. o 22:00

14-letnia Rosina mieszka w nadmorskim kurorcie, który rzekomo jest nękany przez rekiny. Po spotkaniu starszego od siebie Joselo, dziewczyna odczuwa pragnienie, by zbliżyć się do chłopaka i zaczyna krążyć wokół niego i zupełnie tak, jakby inspirowały ją do tego tajemnicze drapieżniki.

„Unraveling Athena” („Unraveling Athena”)
reżyseria: Francis Amat, występują: Caroline Wozniacki, Serena Williams, Venus Williams, Martina Navratilova i Billie Jean King
emisja: w poniedziałek, 9 sierpnia br. o 22:00

Jedną z bohaterek tej produkcji jest Caroline Wozniacki, duńska tenisistka polskiego pochodzenia (więcej tutaj). Film dokumentalny będący kroniką podróży, jaką odbywają mistrzynie tenisa - od małego dziecka z dużą rakietą i wielkimi marzeniami, przez zawodniczkę z pozycją w rankingu, a ostatecznie do numeru jeden WTA (Women’s Tennis Association) na świecie. Produkcja ukazuje także losy tenisistek, które osiągnęły już wszystko oraz przedstawia lata prób i trudności, wspólne motywy i cechy, które składają się na niezwykłe osiągnięcia tych jakże odmiennych od siebie kobiet z różnych krajów i pokoleń. Jak czytamy w opisie, przeplatane losy mistrzyń tenisa ziemnego tworzą jedną, spójną narrację o współczesnych bohaterkach tego sportu. „Unraveling Athena” pokaże także temat zmian w sferze mentalnej zawodniczek, nieporuszany dotąd w filmach sportowych. Ta produkcja to historia nie tylko sportowej drogi, ale także inspirującej na wielu poziomach podróży życiowej.

„Dorastanie”:
„Ugryź mnie!” („The Disobedient”)
reżyseria: Mina Djukic, występują: Hana Selimovic i Mladen Sovilij
emisja: w czwartek, 12 sierpnia br. o 22:00

Leni i Lazar w dzieciństwie byli najlepszymi przyjaciółmi. Kiedy Lazar wraca z odległych podróży na pogrzeb swojego ojca, Leni czuje, że przez lata rozłąki stali się sobie obcy. Pragnąc na nowo nawiązać więź ze swoją bratnią duszą, postanawia uciec od zgiełku dorosłego życia i zabrać Lazara w spontaniczną podróż po pięknej, skąpanej w słońcu krainie. Gdy rozkoszują się beztroską, Leni musi zdecydować, czy ich wspólna miłość do kłopotów wystarczy, aby zbudować na niej szczęśliwe życie (więcej tutaj).

„Mr. Calzaghe” („Mr. Calzaghe”)
reżyseria: Vaughan Sivell, występują: Joe Calzaghe, Enzo Calzaghe, Michael J. Fox, Matthew Rhys i James Dean Bradfield
emisja: w sobotę, 14 sierpnia br. o 22:00

Niektórzy mówią, że to prawdziwy Rocky Balboa. Ale Rocky przegrał, w przeciwieństwie do Joego. Film dokumentalny o mistrzu świata w boksie Joem Calzaghem i jego ekstrawaganckim ojcu Enzo, który trenował go przez 20 lat jego kariery. Ich podróż rozpoczęła się w blaszanej szopie na smaganych wiatrem walijskich wzgórzach, a zakończyła w jasnych światłach Madison Square Garden. Walczyli o ostateczną wypłatę, której żaden z nich nigdy nie mógł sobie wyobrazić. Film zawiera wywiady z Michaelem J. Foxem, Matthew Rhysem i Jamesem Deanem Bradfieldem (więcej tutaj).

„Dorastanie”:
„Chłopaki z Somers Town” („Somers Town”)
reżyseria: Thomas Turgoose, występują: Elisa Lasowski, Katie Dickie, Anna Jenson, Piotr Jagiello, Ireneusz Czop, Tomasz Kamola, Sebastian Pałka, Mariusz Gajewski, Ben Porter i Nojaech Magenyuski
emisja: w czwartek, 19 sierpnia br. o 22:00

Brytyjski film z polskimi aktorami. Tommo, który właśnie skończył 16 lat i dzięki temu nie musi dłużej pozostawać pod nadzorem opieki społecznej, wyjeżdża do Londynu, aby uciec od samotnego, trudnego życia w Midlands. Marek mieszka z ojcem, robotnikiem budowlanym z Polski, który wieczory spędza na piciu z przyjaciółmi. Młody i cichy wrażliwiec jest zapalonym fotografem, który nie czuje się komfortowo w świecie ojca. Obaj starają się odnaleźć sens w nowym życiu, a przypadkowe spotkanie w londyńskim Somers Town prowadzi ich do niespodziewanej współpracy. Jak czytamy w opisie, nakręcony w czerni i bieli we współczesnym centrum Londynu film „Chłopaki z Somers Town” pokazuje, że w obcym środowisku miejskim i rozbitych relacjach rodzinnych można znaleźć odkupienie dzięki przyjaźni.

„Bare Knuckle” („Bare Knuckle”)
reżyseria: Duncan Napier-Ball, występują: Stu Armstrong, Joe Brown, Jim Freeman i Melvin Guillard
emisja: w sobotę, 21 sierpnia br. o 22:00

Mimo że sport walki na gołe pięści ma już kilkaset lat, zawsze pozostawał w cieniu swojej alternatywy - bitew w rękawicach. Dawniej zepchnięci do najciemniejszych zakątków Wielkiej Brytanii bokserzy, zamiast dla nagrody finansowej, są tam wyłącznie dla samej walki, zjednoczeni przez zaciekłą subkulturę honoru, dumy i przemocy. Jak zapowiada nadawca, przepełniony szczerymi, wnikliwymi i pełnymi pasji wywiadami z imponującą liczbą pięściarzy, promotorów i autorów, „Bare Knuckle” bada kwestie prawne i ewolucję tego sportu. Przygląda się ciągłemu wzrostowi jego popularności oraz walce o zapewnienie współczesnym bokserom profesjonalnego uznania, na jakie zasługują.

„Dorastanie”:
„Olbrzym samolub” („The Selfish Giant”)
reżyseria: Clio Barnard, występują: Conner Chapman, Shaun Thomas, Ralph Ineson, Ian Burfield,
Sean Gilder
emisja: w czwartek, 26 sierpnia br. o 22:00

Zaadaptowana na podstawie bajki Oscara Wilde'a opowieść o dwóch brytyjskich chłopcach z klasy robotniczej. Wojowniczy, nadpobudliwy Arbor i jego najlepszy przyjaciel Swifty zaczynają zbierać złom dla podejrzanego handlarza, który ma zamiłowanie do wyścigów zaprzęgów konnych. Arbor ma talent do interesów, ale to spokojniejszy Swifty, z nieoczekiwanym darem do trenowania koni, szybko staje się faworytem. Gdy pojawia się zazdrość, więź między chłopcami zaczyna się rozpadać (więcej tutaj).

„Zabójczynie” („Assassins”)
reżyseria: Ryan White, Jessica Hargrave, występują: Siti Aisyah, Hadi Azmi i Anna Fifield
emisja: w poniedziałek, 30 sierpnia br. o 22:00

W 2017 roku Kim Dzong Nam, przyrodni brat przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una, został zamordowany w gwarnej hali odlotów międzynarodowego lotniska w Malezji. Spektakularnie bezczelne morderstwo miało miejsce w biały dzień i zostało w całości sfilmowane przez kamery bezpieczeństwa. Na nagraniu widać, jak dwie młode kobiety podchodzą od tyłu do Dzong Nama, zakrywają mu oczy dłońmi i oblewają go VX - najbardziej śmiercionośnym gazem paraliżującym na świecie. Dzong Nam potyka się i w ciągu zaledwie godziny umiera. Ale jeśli morderstwo było ekstremalne, to historia, która nastąpiła potem była jeszcze bardziej dziwaczna: morderczynie twierdziły, że zostały po prostu wynajęte do zrobienia żartu wideo i nie miały pojęcia, co tak naprawdę robią. Rząd Malezji zaaresztował je i uwięził, a następnie postawił przed sądem za morderstwo, za co grozi im egzekucja. Ale czy irracjonalna historia obu kobiet okazała się prawdziwa? I czy ktokolwiek im uwierzył? Jak zapowiada nadawca, produkcja zabiera widzów w podróż od świątyń Pjongczangu, przez pola ryżowe Indonezji i Wietnamu, aż po sale sądowe Kuala Lumpur, by opowiedzieć niezwykłą historię manipulacji i podstępu w erze mediów społecznościowych. Mistrzowskie śledztwo oferuje bezprecedensowe spojrzenie na prawdziwą historię morderstwa Kim Dzong Nama.
 
Hana Selimović w filmie „Ugryź mnie!”, foto: Djordje Arambasic
Hana Selimović w filmie „Ugryź mnie!”, foto: Djordje Arambasic
Hana Selimović w filmie „Ugryź mnie!”, foto: Djordje Arambasic
Hana Selimović w filmie „Ugryź mnie!”, foto: Djordje Arambasic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...