reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orion podsumował wyniki z platformy DTH

dodano: 2021-07-19 19:45
autor: RO | źródło: cableman.ru

Telekarta Rosyjska grupa firm Orion podsumowała wyniki swojej działalności w II kwartale 2021 roku. Trzeci co do wielkości operator usług platformy Telekarta w Rosji zanotował łączną kwotę wpływów w okresie sprawozdawczym 700,1 mln rubli (+7% w porównaniu do I kwartału 2021). Baza abonencka na koniec czerwca 2021 r. wyniosła 3,038 mln gospodarstw domowych. Główny wkład na dodatni wynik finansowy miały wpływy od abonentów oraz usług dla nadawców (produkcja, uplink kanałów telewizyjnych na satelitę).

Orion
Orion


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wielkość obsługiwanej pojemności satelitarnej wyniosła 270 MHz, co odpowiada poziomowi z analogicznego okresu w ubiegłym roku. W czerwcu 2021 z usług platformy dystrybucyjnej korzystało ponad 100 kanałów. Aktywny rozwój kompleksu play-out, jak również usługi uplink, pozwoliły grupie Orion na objęcie ponad 70 kanałów dodatkowymi usługami technicznymi. Dynamikę tego kierunku zapewnia opracowywanie i skuteczne wdrażanie unikalnych rozwiązań, odpowiadających indywidualnym potrzebom nowych projektów.

Jeżeli chodzi o kierunek platformy DTH, to wyniki dodatnie w okresie raportowanym były możliwe dzięki aktywnemu rozpoczęciu sezonu letniego oraz rozwojowi oferty pakietowej dla abonentów telewizji satelitarnej. W tym czasie do platformy Telekarta dodano 15 kanałów, z których 9 w jakości HD. Na koniec czerwca br. łączna liczba kanałów na platformie przekroczyła 300.
 

Drugi kwartał upłynął pod znakiem popytu na niestandardowe rozwiązania techniczne ze strony nadawców. Dlatego w czerwcu Orion został kluczowym partnerem ViacomCBS, oferując pierwszy na rosyjskim rynku pełny helpdesk dla międzynarodowego holdingu medialnego. Wśród nadawców, którzy przeszli na satelity telekomunikacyjne grupy Orion był kanał Multilandia (Sojuzmultfilm). Ważnym nie tylko dla nas, ale również dla rynku stał się projekt uruchomienia w Rosji i krajach WNP kanałów .red, .black i .sci-fi w partnerstwie z NMG i MediaTelekom. Rozszerzenie partnerstwa przyniosło korzystny efekt i na abonentów telewizji satelitarnej, którzy nie mogli nie zareagować na poprawę oferty programowej w szczycie sezonu letniego

- powiedział szef grupy satelitarnej Orion, Kirił Machnowskij.


Orion świadczy usługi telekomunikacyjne z satelitów Horizons 2/Intelsat 15 (85,2°E) i Express AM5 (140°E). Obok usług dosyłu dla nadawców, dostępna jest platforma satelitarna Telekarta.

Źródło: cableman.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...