reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wielka Brytania od 2040 bez ciężarówek z dieslem lub benzyną

dodano: 2021-07-19 22:06
autor: Janina Klepacka | źródło: BBC/uk.motor1/autocar

2040 UK Wielka brytania koniec diesel 360px.jpg Wielka Brytania zamierza wprowadzić zakaz sprzedaży nowych ciężkich samochodów ciężarowych z benzyną i olejem napędowym od 2040 r. w ramach szerszego pakietu zielonych inicjatyw, których celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto ze wszystkich rodzajów transportu 10 lat później. Rząd premiera Borisa Johnsona, przygotowując się do zwołania Konferencji Klimatycznej ONZ, znanej jako COP26, w Szkocji jeszcze w tym roku, dąży do podniesienia brytyjskich referencji w zakresie ochrony środowiska.

electric car elektryczny UK Wielka Brytania 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Rząd Wielkiej Brytanii zapowiedział, że zabroni sprzedaży mniejszych ciężarówek z silnikiem diesla od 2035 r., a większych o masie ponad 26 t od 2040 r. lub wcześniej, jeśli to tylko będzie możliwe ze względów technicznych.

Określa również plany utworzenia zerowej sieci kolejowej netto do 2050 r. i zapewnienia zerowych emisji netto z krajowego lotnictwa do 2040 r.

Podczas gdy światowe mocarstwa próbują obniżyć emisje dwutlenku węgla poprzez zaniechanie stosowania silnika spalinowego spalającego paliwa kopalne w pojazdach, Wielka Brytania poszła krok dalej i już teraz zobowiązała się do zakazu sprzedaży nowych samochodów z silnikami diesla i benzynowymi od 2030 roku.

W kwestii lotnictwa rząd Wielkiej Brytanii poinformował, że rozpoczyna konsultacje w celu osiągnięcia celu zerowej emisji netto do 2050 r., wraz z „planem działania, w jaki sposób można to osiągnąć – zapewniając, że każdy może nadal latać na wakacje, wizyty u rodziny i firmy bez przyczyniania się do zmiana klimatu."

Źródło: motor1.com  autocar.co.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...