reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Śledztwa PRL i morderstwa w sierpniu w CBS Reality

dodano: 2021-07-21 03:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

CBS Reality logo W sierpniu br. kanał CBS Reality poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Kryminalne śledztwa PRL”, który będzie emitowany od wtorku, 3 sierpnia br. o godz. 22:00, i „Zabiłam dla niego” (sezon 2.), który będzie emitowany od środy, 18 sierpnia br. o godz. 22:00.

CBS Reality


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2021 roku w ofercie kanału CBS Reality:

„Kryminalne śledztwa PRL”
emisja: we wtorki (od 3 sierpnia br.) o 22:00

Jak czytamy w opisie, Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL) - czas absurdów, szemranych interesów i cenzury. O zbrodniach często mówiło się dopiero wtedy, kiedy milicja zdołała złapać sprawcę i doprowadzić go przed sąd. Pojęcie seryjnego mordercy w ogólnym obiegu nie istniało, pojawiło się za to inne: wampir. Pięcioodcinkowy serial dokumentalny „Kryminalne śledztwa PRL” ukazuje pracę grup dochodzeniowych poszukujących sprawców morderstw w tym pełnym absurdów czasie. Widz staje się częścią kryminalnego dochodzenia, pełnego zwrotów akcji i prawdziwych emocji, a prowadzonego często w warunkach ograniczonych możliwości technicznych, politycznych nacisków i niechęci społeczeństwa do milicji. Seria analizuje śledztwa dotyczące zbrodni m.in. Edmunda Kolanowskiego, Joachima Knychały czy Pawła Tuchlina. Opowiadają o nich świadkowie: emerytowani milicjanci, patolodzy, adwokaci, dziennikarze oraz bliscy ofiar. Opowieść uzupełnią eksperci: profilerzy, seksuolodzy, kryminolodzy, dziennikarze. Wśród nich m.in. Joanna Stojer-Polańska, Jan Gołębiowski, Paweł Moczydłowski, Marcin Myszka, Łukasz Wroński, Przemysław Semczuk i Michał Larek. Autorom dokumentu udało się także dotrzeć do materiałów archiwalnych, akt, zdjęć z miejsca zbrodni czy starych artykułów prasowych. Sprawców najokrutniejszych zbrodni z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej połączyło jedno: kara śmierci.

„Zabiłam dla niego” 2
emisja: od środy do piątku (od 18 sierpnia br.) o 22:00

Jak czytamy w opisie, miłość czasem potrafi odurzać, ale ta intrygująca dokumentalna seria kryminalna dowodzi, że niekiedy może być po prostu toksyczna. Program „Zabiłam dla niego” zawiera wstrząsające historie opowiadające o tym, jak pragnienie przypodobania się mężczyźnie może doprowadzić zakochaną kobietę do popełnienia niewyobrażalnych przestępstw. Seria analizuje zarówno nowe zbrodnie, jak i głośne sprawy, w których pojawiają się kolejne dowody. Pełne zwrotów akcji i trzymające w napięciu historie ukazane są poprzez wywiady z osobami, które znajdowały się najbliżej wydarzeń, w tym z członkami rodzin i funkcjonariuszami badającymi sprawy. Każdy z odcinków zawiera też fascynujące komentarze psychologów i psychiatrów przedstawiających opinie na temat działań i motywacji każdej z kobiet. To z kolei pozwala widzom wniknąć w umysły morderczyń, by zrozumieć, jak łatwo uległy wpływom, a może nawet zadać pytanie, jak daleko byłyby skłonne posunąć się dla miłości.
 
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International
„Kryminalne śledztwa PRL” w CBS Reality. Na zdjęciu radiowóz Polski Fiat 125p, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8610 Stealth DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8610 Stealth to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej...

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...