reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Antyradio: „Złota Kosa” dla Batny

dodano: 2021-07-28 02:10
autor: Łukasz Knapik | źródło: Eurozet

Antyradio Zespół Batna z Górnego Śląska został zwycięzcą „Antyfestu Antyradia 2021”. W nagrodę otrzymał pamiątkową statuetkę „Złotej Kosy”, wystąpi również na Dużej Scenie drugiego dnia „Pol'and'Rock Festivalu 2021”, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a jej promocję zapewni Antyradio (Eurozet/Agora). Specjalne wyróżnienia otrzymały kapele Punched Orange i Symptone. Tegoroczny finał konkursu był pierwszym zorganizowanym w formule całodniowego festiwalu.

Antyradio


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Batna powstała w Jastrzębiu-Zdroju zaledwie na początku ubiegłego roku. W bardzo niedługim czasie zespół wypracował 10-utworowy repertuar, który według planu będzie materiałem na pełnowymiarową płytę. Jak czytamy w komunikacie, muzyka jest prostym, bezkompromisowym rockiem z elementami metalowych pazurów. Z początkiem bieżącego roku Batna zaprezentowała się w serwisie YouTube z debiutanckim klipem do utworu „Krzycz, kiedy trzeba”. Aktualnie zespół tworzą - Łukasz Biedroń - gitary, Piotr Antos - bas, Marcin Zmorzyński - wokal, a ostatnio dołączyli do nich Łukasz Pierwoła „Yasiu” - gitara, i Sławomir Biernat - perkusja. Zwycięstwo w „Antyfeście Antyradia” to ich pierwszy znaczący sukces, który otwiera przed nimi nowe możliwości pokazania się szerokiej rzeszy fanów muzyki rockowej w całej Polsce.

Festiwalowy finał trzynastej edycji konkursu odbył się w niedzielę, 25 lipca br. na Letniej Scenie Progresji w Warszawie. Wystąpiły zespoły: Batna, Mindfak, Punched Orange, Symptone, Topinambur, Dziwna Wiosna i Pidżama Porno. - O tegorocznym wysokim poziomie przeglądu niech świadczy przyznanie przez jury dwóch specjalnych wyróżnień, którymi uhonorowano Punched Orange i Symptone. To wyjątkowa sytuacja. Obie kapele nagrają po dwa utwory w Izabelin Studio, a ten pierwszy otrzymał również zaproszenie na koncert klubowy do warszawskiej Progresji - informuje nadawca.

Do tegorocznego „Antyfestu Antyradia” zgłosiły się 244 rockowe zespoły z całej Polski. 46 z nich uzyskało nominacje redakcji Antyradia. Pięciu finalistów wskazali fani i słuchacze w głosowaniu internetowym.

Celem „Antyfestu Antyradia”, organizowanego od 2009 roku, jest promocja nieznanych szerokiej publiczności artystów grających muzykę gitarową. Statuetka „Złota Kosa” powstała w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi Antyradia - Januszowi Kosińskiemu „Kosie” - wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki (więcej tutaj).
 
Łukasz Biedroń, Piotr Antos, Marcin Zmorzyński, Łukasz Pierwoła „Yasiu” i Sławomir Biernat podczas festiwalu „Antyfest Antyradia”, foto: Eurozet
Łukasz Biedroń, Piotr Antos, Marcin Zmorzyński, Łukasz Pierwoła „Yasiu” i Sławomir Biernat podczas festiwalu „Antyfest Antyradia”, foto: Eurozet


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...