reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kryminały i seriale w sierpniu w Epic Drama

dodano: 2021-07-28 04:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W sierpniu br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie seriale jak „Zabójca z Rillington Place”, „Detektyw Murdoch” (sezon 12.) i „Projekt Manhattan” (sezon 2.), a w ramach pasma „Lato z kryminałem” takie produkcje jak „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, „Sprawy Frankie Drake”, „Zagadki kryminalne panny Fisher” i „Detektyw Murdoch”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Zabójca z Rillington Place”
twórcy: Tracey Malone i Ed Whitmore, obsada: Samantha Morton, Jodie Comer, Tim Roth i Nico Mirallegro
emisja: w niedziele o 21:30

To thriller ukazujący historię seryjnego mordercy, Johna Reginalda Christie. W 1950 roku niejaki Timothy Evans został powieszony za zamordowanie swojej małej córeczki Geraldine. Powszechnie uważano, że zabił także swoją żonę Beryl, ale on sam do ostatnich chwil zapewniał o swojej niewinności. Trzy lata później makabryczne odkrycie ujawniło, kto był prawdziwym mordercą. Akcja rozgrywa się  w mrocznych wnętrzach domu przy Rillington Place 10. Jak informuje nadawca, serial zebrał entuzjastyczne recenzje i zdobył nagrodę BAFTA za „Najlepsze zdjęcia i oświetlenie”, nominację do nagrody BAFTA za „Najlepszą scenografię” oraz nominację do „Satellite Awards” za „Najlepszy miniserial” (więcej tutaj).

„Lato z kryminałem”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 2 sierpnia br.)
Emisja przez cały dzień w dni powszednie od poniedziałku, 2 sierpnia br. Kolejne morderstwo, kolejny przestępca do złapania - nigdzie nie można czuć się bezpiecznie. Jak zapowiada nadawca, dlatego zbieramy elitarną grupę pogromców zbrodni z całego świata. Najlepsi detektywi z Anglii (błyskotliwy Endeavour Morse, „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”), z Kanady (Frankie Drake - „Sprawy Frankie Drake”, i William Murdoch - „Detektyw Murdoch”) i z Australii (urocza panna Fisher, „Zagadki kryminalne panny Fisher”) jak zawsze rozwiążą każdą zagadkę w wielkim stylu. Teraz wystarczy tylko włączyć telewizor, aby dowiedzieć się kto zabił (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch” 12
twórcy: Maureen Jennings, Cal Coons i Alexandra Zarowny, obsada: Hélène Joy, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris, Lachlan Murdoch, Shanice Banton i Daniel Maslany
emisja: od poniedziałku do piątku (od 2 sierpnia br.) o 20:30

Detektyw Murdoch i doktor Ogden pogodzili się już z utratą dziecka na skutek poronienia i zbudowali swój wymarzony dom. Julia studiuje, by zostać chirurgiem - i rywalizuje ze swoim kolegą - podczas gdy sierżant Crabtree leczy złamane serce. Świat Brackenreida wywraca się do góry nogami, kiedy dotyka go osobista i zawodowa tragedia. Tymczasem Higgins staje się nieznośnym snobem, przygotowując się do ślubu z narzeczoną z wyższych sfer, a Watts, w momencie gdy rozpoczyna się przeciwko niemu śledztwo, okazuje się osobą bardziej skomplikowaną, niż wszyscy myśleli. W kostnicy Violet Hart ujawnia bezwzględną ambicję, którą Brackenreid musi jakoś poskromić. Do ekipy dołączają Sophie McShera („Downton Abbey”), Elvis Stojko („Simpsonowie”), Patrick McKenna („The Red Green Show”) i Colin Mochrie („W końcu czyje to życie?”) (więcej tutaj).

„Projekt Manhattan” 2
twórca: Sam Shaw, obsada: Neve Campbell, Katja Herbers, Rachel Brosnahan, Christopher Denham, Olivia Williams, Michael Chernus, John Benjamin Hickey, Harry Lloyd i Daniel Stern
emisja: od czwartku, 5 sierpnia br. o 22:20

Serial ukazujący fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Widzowie poznają genialnych, ale niedoskonałych naukowców i ich rodziny, które próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. W drugiej serii widzowie śledzić będą dalsze losy bohaterów pracujących nad stworzeniem bomby. Zamknięci w najbardziej tajnym ośrodku na świecie naukowcy rezygnują z wolności i narażają zdrowie, by zakończyć jedną wojnę - i rozpocząć kolejną. Szpiedzy i klimat powszechnej paranoi zagrażają projektowi, a na horyzoncie czai się już zimna wojna. Dział artystyczny serialu „Projekt Manhattan” zdobył nagrodę Emmy podczas gali „Primetime Emmys 2015” w kategorii „Outstanding Main Title Design” (nagroda za „Najlepszą czołówkę/sekwencję tytułową”); niektórzy scenografowie z zespołu zostali docenieni także za pracę przy innych serialach, takich jak „Rubicon”, „Człowiek cel” i „Vinyl” (więcej tutaj).
 
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...