reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kryminały i seriale w sierpniu w Epic Drama

dodano: 2021-07-28 04:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Epic Drama W sierpniu br. filmowo-serialowy kanał Epic Drama poleca swoim widzom szczególnie takie seriale jak „Zabójca z Rillington Place”, „Detektyw Murdoch” (sezon 12.) i „Projekt Manhattan” (sezon 2.), a w ramach pasma „Lato z kryminałem” takie produkcje jak „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”, „Sprawy Frankie Drake”, „Zagadki kryminalne panny Fisher” i „Detektyw Murdoch”.

Epic Drama „Odwilż” Anna Chipovskaya


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sierpień 2021 roku w ofercie kanału Epic Drama:

„Zabójca z Rillington Place”
twórcy: Tracey Malone i Ed Whitmore, obsada: Samantha Morton, Jodie Comer, Tim Roth i Nico Mirallegro
emisja: w niedziele o 21:30

To thriller ukazujący historię seryjnego mordercy, Johna Reginalda Christie. W 1950 roku niejaki Timothy Evans został powieszony za zamordowanie swojej małej córeczki Geraldine. Powszechnie uważano, że zabił także swoją żonę Beryl, ale on sam do ostatnich chwil zapewniał o swojej niewinności. Trzy lata później makabryczne odkrycie ujawniło, kto był prawdziwym mordercą. Akcja rozgrywa się  w mrocznych wnętrzach domu przy Rillington Place 10. Jak informuje nadawca, serial zebrał entuzjastyczne recenzje i zdobył nagrodę BAFTA za „Najlepsze zdjęcia i oświetlenie”, nominację do nagrody BAFTA za „Najlepszą scenografię” oraz nominację do „Satellite Awards” za „Najlepszy miniserial” (więcej tutaj).

„Lato z kryminałem”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 2 sierpnia br.)
Emisja przez cały dzień w dni powszednie od poniedziałku, 2 sierpnia br. Kolejne morderstwo, kolejny przestępca do złapania - nigdzie nie można czuć się bezpiecznie. Jak zapowiada nadawca, dlatego zbieramy elitarną grupę pogromców zbrodni z całego świata. Najlepsi detektywi z Anglii (błyskotliwy Endeavour Morse, „Endeavour: Sprawy młodego Morsa”), z Kanady (Frankie Drake - „Sprawy Frankie Drake”, i William Murdoch - „Detektyw Murdoch”) i z Australii (urocza panna Fisher, „Zagadki kryminalne panny Fisher”) jak zawsze rozwiążą każdą zagadkę w wielkim stylu. Teraz wystarczy tylko włączyć telewizor, aby dowiedzieć się kto zabił (więcej tutaj).

„Detektyw Murdoch” 12
twórcy: Maureen Jennings, Cal Coons i Alexandra Zarowny, obsada: Hélène Joy, Yannick Bisson, Thomas Craig, Jonny Harris, Lachlan Murdoch, Shanice Banton i Daniel Maslany
emisja: od poniedziałku do piątku (od 2 sierpnia br.) o 20:30

Detektyw Murdoch i doktor Ogden pogodzili się już z utratą dziecka na skutek poronienia i zbudowali swój wymarzony dom. Julia studiuje, by zostać chirurgiem - i rywalizuje ze swoim kolegą - podczas gdy sierżant Crabtree leczy złamane serce. Świat Brackenreida wywraca się do góry nogami, kiedy dotyka go osobista i zawodowa tragedia. Tymczasem Higgins staje się nieznośnym snobem, przygotowując się do ślubu z narzeczoną z wyższych sfer, a Watts, w momencie gdy rozpoczyna się przeciwko niemu śledztwo, okazuje się osobą bardziej skomplikowaną, niż wszyscy myśleli. W kostnicy Violet Hart ujawnia bezwzględną ambicję, którą Brackenreid musi jakoś poskromić. Do ekipy dołączają Sophie McShera („Downton Abbey”), Elvis Stojko („Simpsonowie”), Patrick McKenna („The Red Green Show”) i Colin Mochrie („W końcu czyje to życie?”) (więcej tutaj).

„Projekt Manhattan” 2
twórca: Sam Shaw, obsada: Neve Campbell, Katja Herbers, Rachel Brosnahan, Christopher Denham, Olivia Williams, Michael Chernus, John Benjamin Hickey, Harry Lloyd i Daniel Stern
emisja: od czwartku, 5 sierpnia br. o 22:20

Serial ukazujący fabularyzowaną wersję wydarzeń, które doprowadziły do powstania pierwszej bomby atomowej w Los Alamos w Nowym Meksyku. Widzowie poznają genialnych, ale niedoskonałych naukowców i ich rodziny, które próbują jakoś funkcjonować w świecie tajemnic i sekretów przenikających każdy aspekt ich codziennego życia. W drugiej serii widzowie śledzić będą dalsze losy bohaterów pracujących nad stworzeniem bomby. Zamknięci w najbardziej tajnym ośrodku na świecie naukowcy rezygnują z wolności i narażają zdrowie, by zakończyć jedną wojnę - i rozpocząć kolejną. Szpiedzy i klimat powszechnej paranoi zagrażają projektowi, a na horyzoncie czai się już zimna wojna. Dział artystyczny serialu „Projekt Manhattan” zdobył nagrodę Emmy podczas gali „Primetime Emmys 2015” w kategorii „Outstanding Main Title Design” (nagroda za „Najlepszą czołówkę/sekwencję tytułową”); niektórzy scenografowie z zespołu zostali docenieni także za pracę przy innych serialach, takich jak „Rubicon”, „Człowiek cel” i „Vinyl” (więcej tutaj).
 
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World
Essie Davis w serialu „Zagadki kryminalne panny Fisher”, foto: Viasat World


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...