reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzikie Ameryki" w sierpniu w National Geographic Wild

dodano: 2021-07-30 09:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W sierpniu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom program „Zwierzaki w obiektywie”, a w ramach pasma „Dzikie Ameryki” takie produkcje programowe jak „Olśniewająca Ameryka”, „Wilki z Yellowstone”, „Kierunek Wild: Dzika Brazylia”, „Dzikie Peru”, „Dzikie Chile”, „Kierunek Wild: Dzika Floryda” i „Kierunek Wild: Dziki Wulkan”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w sierpniu br. National Geographic Wild przygotowało specjalne pasmo „Dzikie Ameryki” (od 1 sierpnia br., co niedzielę o godzinie 14:00), za sprawą którego widzowie odkryją naturalne, często nieznane oblicza obu Ameryk. Spektakularne ujęcia natury ukazywane w specjalnym paśmie „Dzika Ameryka” w National Geographic Wild pozwolą zatracić się w pięknie dzikiej przyrody.

Sierpień 2021 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Dzikie Ameryki”:
emisja: w niedziele (od 1 sierpnia br.) o 14:00
Pasmo programowe w kanale National Geographic Wild.

„Dzikie Ameryki”:
„Olśniewająca Ameryka” („America The Beautiful Compilations”)
emisja: w niedziele (od 1 sierpnia br.) o 14:00

Od przeszywających mrozów panujących w górach, przez niezwykle sprzyjające warunki na północno-zachodnim krańcu Stanów Zjednoczonych Ameryki, aż po pustynne tereny na południowym zachodzie - natura zróżnicowanego terenu Ameryki posiada skrajnie różne oblicza. To sprawia, że zachwyca różnorodnością i niespotykanymi nigdzie indziej formacjami, które wpisują się w krajobraz, a często i historię tego kraju (więcej tutaj i tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Wilki z Yellowstone” („Yellowstone Wolf Dynasty”)
emisja: w niedzielę, 1 sierpnia br. o 15:00

Był to jeden z największych - i najbardziej kontrowersyjnych - eksperymentów natury: sprowadzenie wilków z powrotem do Yellowstone. Tego, co stało się potem, nikt nie mógł przewidzieć. Wataha Druid Peak stała się największą watahą wilków w historii, jednak konflikty z pozostałymi wilczymi rodami nie ustają. W tej produkcji widzowie przyjrzą się dalszym losom tych dzikich rodzin (więcej tutaj).

„Zwierzaki w obiektywie” („America's Funniest Home Videos: Animal Edition”)
emisja: w soboty (od 7 sierpnia br.) o 14:00

Jak zapowiada nadawca, hit amerykańskiej telewizji trafia do National Geographic Wild. W specjalnej wersji w całości poświęconej zwierzętom. To zestawienie najzabawniejszych i najbardziej niesamowitych domowych materiałów filmowych, a w rolach głównych m.in. psy, koty, słonie, niedźwiedzie, kangury, czy rekiny. Na widzów czekać bedzie prawdziwy festiwal zaskakujących sytuacji z udziałem utalentowanych aktorsko zwierząt, takich jak pojawiający się znikąd pies ninja, labradory odmawiające modlitwę przed posiłkiem czy osioł zatrudniający krowy.

„Dzikie Ameryki”:
„Kierunek Wild: Dzika Brazylia” („Wild Untamed Brazil”)
emisja: w niedzielę, 15 sierpnia br. o 15:00

Fanom sportu może kojarzyć się głównie z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro i mistrzostwami świata piłkarzy, jednak Brazylia pozostaje bezkonkurencyjna zwłaszcza pod kątem natury - z jej górami, morzami, lasami deszczowymi, pustyniami, słynną Amazonką oraz całym królestwem egzotycznych zwierząt, dziwnych owadów i morskich stworzeń. Dzikie oblicze Brazylii czeka na odkrycie (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Dzikie Peru” („Peru's Wild Kingdom”)
emisja: w niedzielę, 22 sierpnia br. o 15:00

Wzdłuż wschodniej podstawy peruwiańskich Andów płynie wielka rzeka o nazwie Manu, stanowiąca źródło życia dla jednego z największych sekretów świata - Park Narodowy Manú. To najdzikszy region amazońskiej puszczy, w którym około 90 procent gatunków nadal jest nieznane nauce. Gdy mgła unosi się znad wielkiej rzeki, wyjce dają sygnał do pobudki, setki papug wznoszą się w powietrze tworząc błyskotliwy kalejdoskop barw, a wydry olbrzymie rozpoczynają swoją pierwszą kąpiel (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Dzikie Chile” („Wild Chile”)
emisja: w niedzielę, 22 sierpnia br. o 16:00

Seria bada niezwykłą różnorodność biologiczną Chile. Niespotykane warunkowania naturalne występujące na tym terenie są spowodowane smukłym i wydłużonym kształtem kraju, który obejmuje swoim zakresem zarówno wietrzne wybrzeża Pacyfiku na zachodzie, jak i północną i wschodnią, subantarktyczną część Andów. Ten krajobraz skrajności zamieszkuje królestwo najróżniejszych zwierząt, które często nie występują nigdzie indziej (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Kierunek Wild: Dzika Floryda” („Wild Florida”)
emisja: w niedzielę, 22 sierpnia br. o 15:00

Na tętniących życiem wybrzeżach Florydy i wśród silnych prądów oceanicznych istnieje ukryty, dziki raj. Tutaj młode żółwie rozpoczynają epicką i niebezpieczną odyseję ze śmiertelnie niebezpiecznego wybrzeża do wód otwartego Atlantyku. Rodziny manatów obierają kurs przecinający drogę statków wycieczkowych, by odnaleźć żerowiska, a krokodyle patrolują koralowe wybrzeża południowej Florydy w poszukiwaniu łatwego posiłku (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Kierunek Wild: Dziki Wulkan” („Wild Caribbean's Deadly Underworld”)
emisja: w niedzielę, 29 sierpnia br. o 16:00

Badacz oceanów, Robert Ballard, poprowadzi zespół naukowców w odważnej ekspedycji głębinowej do najbardziej aktywnych podmorskich uskoków i wulkanów wzdłuż obwodu płyty karaibskiej. Pod spokojnym błękitem oceanu lada moment może dojść do niszczycielskiej katastrofy naturalnej (więcej tutaj).
 
Statek Exploration Vessel Nautilus w programie „Kierunek Wild: Dziki Wulkan”, foto: Jen Shoemaker/National Geographic Digital Motion
Statek Exploration Vessel Nautilus w programie „Kierunek Wild: Dziki Wulkan”, foto: Jen Shoemaker/National Geographic Digital Motion


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...