reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Dzikie Ameryki" w sierpniu w National Geographic Wild

dodano: 2021-07-30 09:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic Wild W sierpniu br. kanał National Geographic Wild poleca swoim widzom program „Zwierzaki w obiektywie”, a w ramach pasma „Dzikie Ameryki” takie produkcje programowe jak „Olśniewająca Ameryka”, „Wilki z Yellowstone”, „Kierunek Wild: Dzika Brazylia”, „Dzikie Peru”, „Dzikie Chile”, „Kierunek Wild: Dzika Floryda” i „Kierunek Wild: Dziki Wulkan”.

National Geographic Wild


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, w sierpniu br. National Geographic Wild przygotowało specjalne pasmo „Dzikie Ameryki” (od 1 sierpnia br., co niedzielę o godzinie 14:00), za sprawą którego widzowie odkryją naturalne, często nieznane oblicza obu Ameryk. Spektakularne ujęcia natury ukazywane w specjalnym paśmie „Dzika Ameryka” w National Geographic Wild pozwolą zatracić się w pięknie dzikiej przyrody.

Sierpień 2021 roku w ofercie kanału National Geographic Wild:

„Dzikie Ameryki”:
emisja: w niedziele (od 1 sierpnia br.) o 14:00
Pasmo programowe w kanale National Geographic Wild.

„Dzikie Ameryki”:
„Olśniewająca Ameryka” („America The Beautiful Compilations”)
emisja: w niedziele (od 1 sierpnia br.) o 14:00

Od przeszywających mrozów panujących w górach, przez niezwykle sprzyjające warunki na północno-zachodnim krańcu Stanów Zjednoczonych Ameryki, aż po pustynne tereny na południowym zachodzie - natura zróżnicowanego terenu Ameryki posiada skrajnie różne oblicza. To sprawia, że zachwyca różnorodnością i niespotykanymi nigdzie indziej formacjami, które wpisują się w krajobraz, a często i historię tego kraju (więcej tutaj i tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Wilki z Yellowstone” („Yellowstone Wolf Dynasty”)
emisja: w niedzielę, 1 sierpnia br. o 15:00

Był to jeden z największych - i najbardziej kontrowersyjnych - eksperymentów natury: sprowadzenie wilków z powrotem do Yellowstone. Tego, co stało się potem, nikt nie mógł przewidzieć. Wataha Druid Peak stała się największą watahą wilków w historii, jednak konflikty z pozostałymi wilczymi rodami nie ustają. W tej produkcji widzowie przyjrzą się dalszym losom tych dzikich rodzin (więcej tutaj).

„Zwierzaki w obiektywie” („America's Funniest Home Videos: Animal Edition”)
emisja: w soboty (od 7 sierpnia br.) o 14:00

Jak zapowiada nadawca, hit amerykańskiej telewizji trafia do National Geographic Wild. W specjalnej wersji w całości poświęconej zwierzętom. To zestawienie najzabawniejszych i najbardziej niesamowitych domowych materiałów filmowych, a w rolach głównych m.in. psy, koty, słonie, niedźwiedzie, kangury, czy rekiny. Na widzów czekać bedzie prawdziwy festiwal zaskakujących sytuacji z udziałem utalentowanych aktorsko zwierząt, takich jak pojawiający się znikąd pies ninja, labradory odmawiające modlitwę przed posiłkiem czy osioł zatrudniający krowy.

„Dzikie Ameryki”:
„Kierunek Wild: Dzika Brazylia” („Wild Untamed Brazil”)
emisja: w niedzielę, 15 sierpnia br. o 15:00

Fanom sportu może kojarzyć się głównie z igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro i mistrzostwami świata piłkarzy, jednak Brazylia pozostaje bezkonkurencyjna zwłaszcza pod kątem natury - z jej górami, morzami, lasami deszczowymi, pustyniami, słynną Amazonką oraz całym królestwem egzotycznych zwierząt, dziwnych owadów i morskich stworzeń. Dzikie oblicze Brazylii czeka na odkrycie (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Dzikie Peru” („Peru's Wild Kingdom”)
emisja: w niedzielę, 22 sierpnia br. o 15:00

Wzdłuż wschodniej podstawy peruwiańskich Andów płynie wielka rzeka o nazwie Manu, stanowiąca źródło życia dla jednego z największych sekretów świata - Park Narodowy Manú. To najdzikszy region amazońskiej puszczy, w którym około 90 procent gatunków nadal jest nieznane nauce. Gdy mgła unosi się znad wielkiej rzeki, wyjce dają sygnał do pobudki, setki papug wznoszą się w powietrze tworząc błyskotliwy kalejdoskop barw, a wydry olbrzymie rozpoczynają swoją pierwszą kąpiel (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Dzikie Chile” („Wild Chile”)
emisja: w niedzielę, 22 sierpnia br. o 16:00

Seria bada niezwykłą różnorodność biologiczną Chile. Niespotykane warunkowania naturalne występujące na tym terenie są spowodowane smukłym i wydłużonym kształtem kraju, który obejmuje swoim zakresem zarówno wietrzne wybrzeża Pacyfiku na zachodzie, jak i północną i wschodnią, subantarktyczną część Andów. Ten krajobraz skrajności zamieszkuje królestwo najróżniejszych zwierząt, które często nie występują nigdzie indziej (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Kierunek Wild: Dzika Floryda” („Wild Florida”)
emisja: w niedzielę, 22 sierpnia br. o 15:00

Na tętniących życiem wybrzeżach Florydy i wśród silnych prądów oceanicznych istnieje ukryty, dziki raj. Tutaj młode żółwie rozpoczynają epicką i niebezpieczną odyseję ze śmiertelnie niebezpiecznego wybrzeża do wód otwartego Atlantyku. Rodziny manatów obierają kurs przecinający drogę statków wycieczkowych, by odnaleźć żerowiska, a krokodyle patrolują koralowe wybrzeża południowej Florydy w poszukiwaniu łatwego posiłku (więcej tutaj).

„Dzikie Ameryki”:
„Kierunek Wild: Dziki Wulkan” („Wild Caribbean's Deadly Underworld”)
emisja: w niedzielę, 29 sierpnia br. o 16:00

Badacz oceanów, Robert Ballard, poprowadzi zespół naukowców w odważnej ekspedycji głębinowej do najbardziej aktywnych podmorskich uskoków i wulkanów wzdłuż obwodu płyty karaibskiej. Pod spokojnym błękitem oceanu lada moment może dojść do niszczycielskiej katastrofy naturalnej (więcej tutaj).
 
Statek Exploration Vessel Nautilus w programie „Kierunek Wild: Dziki Wulkan”, foto: Jen Shoemaker/National Geographic Digital Motion
Statek Exploration Vessel Nautilus w programie „Kierunek Wild: Dziki Wulkan”, foto: Jen Shoemaker/National Geographic Digital Motion


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...