reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Mafia i Ameryka w sierpniu w National Geographic

dodano: 2021-07-31 10:25 | aktualizacja: 2021-07-31 17:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

National Geographic W sierpniu br. kanał National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Polowanie na burze” (sezon 6.), „Narkowojny: Mafia” (sezon 2.) i „11 września: dzień z życia Ameryki”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, sierpień br. w kanale National Geographic obfitować będzie w emocjonujące premiery. Wśród nich widzowie zobaczą m.in. serię „11 września: dzień z życia Ameryki” wyprodukowaną przez National Geographic we współpracy z 9/11 Memorial & Museum na okazję 20. rocznicy wydarzeń z września 2001 roku. Ponadto kolejny sezon hitu „Narkowojny: mafia” oraz „Polowanie na burze” dostarczą świeżej porcji emocji.

Dokładnie dwie dekady temu z pozoru zwykły wrześniowy poranek na Manhattanie stał się początkiem dramatycznego biegu zdarzeń, które pociągnęły za sobą wiele ludzkich istnień. By uhonorować pamięć o ofiarach, ale i bohaterskich czynach tych, którzy walczyli o życie innych, National Geographic zaprezentuje serię „11 września: dzień z życia Ameryki” (premiera w niedzielę, 29 sierpnia br. o godzinie 20:00). Jak zapowiada nadawca, ta pięcioodcinkowa produkcja stanowi poruszającą kronikę wydarzeń, wspominanych po latach osobiście przez ratowników i ocalałych. Każdy odcinek wprowadzi w stan zadumy, ale i przywoła pamięć o heroicznych postawach, ludzkiej solidarności i bohaterstwie w obliczu niewyobrażalnej tragedii. To wszystko widzowie zobaczą w serii upamiętniającej 20. rocznicę ataków na Stany Zjednoczone Ameryki.

Z rozważań o przeszłości na ziemię sprowadzi widzów meteorolog Reed Timmer, który w najnowszej serii „Polowanie na burze” (premiera w środę, 18 sierpnia br. o godzinie 22:00) wraz ze swoją ekipą starał się uchwycić w obiektywie najbardziej ekstremalne zjawiska pogodowe, które wydarzyły się na całym świecie w ciągu ostatniego roku. Gdy widzowie przekonają się już o nieustępliwości przyrody, seria „Narkowojny: mafia” (premiera w sobotę, 28 sierpnia br. o godzinie 22:00) ukaże równie nieugiętą naturę ludzi, którzy odpowiadają za pojawienie się problemu narkotykowego w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Widzowie cofną się w czasie do lat 70. ubiegłego wieku, które należały do bossa narkotykowej rodziny, Carmina Galante, który odpowiada za rozbudowanie czarnego rynku handlu heroiną w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Sierpień 2021 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Polowanie na burze” 6 („Storm Rising” 6)
emisja: w środy (od 18 sierpnia br.) o 22:00

Łowca burz Reed Timmer i jego ekipa zapraszają do stawienia czoła niebezpiecznym żywiołom natury. Twórcy programu postanowili zebrać w jednej serii najbardziej spektakularne, ekstremalne i zatrważające zjawiska naturalne, jakie miały miejsce na całym świecie w ciągu jednego roku. Widzowie podążą m.in. szlakiem marcowych tornad w Stanach Zjednoczonych Ameryki, by przekonać się jak niewyobrażalną siłę zniszczenia miało to zjawisko. Zobaczą też katastrofalne skutki, jakie niósł za sobą grudniowy huragan i ulewne deszcze w Ameryce Środkowej. Jak zapowiada nadawca, sceny, jakie udało się uchwycić łowcom burz, nie tylko dostarcza wyjątkowo silnych emocji, ale i uczą pokory wobec natury i jej żywiołów.

„Narkowojny: Mafia” 2 (Narco Wars 2: The Mob”)
emisja: w soboty (od 28 sierpnia br.) o 22:00

Od heroiny po ecstasy - dla mafii żaden przemyt nie stanowi problemu. Potęga ich nielegalnej działalności rośnie wraz z popytem na narkotyki, jaki sami kreują. W tym sezonie serii widzowie przekonają się, w jaki sposób mafie przyczyniły się do powstania gigantycznego problemu narkotykowego w Ameryce. Pierwszy odcinek przybliży historię i kulisy działania organizacji, której przywódcą był Carmine Galante. To, czym się wyróżnił na tle innych mafiosów w latach 70. ubiegłego wieku, to przemyt heroiny do Stanów Zjednoczonych Ameryki na niespotykaną wcześniej skalę. Jak zapowiada nadawca, za sprawą tej serii widzowie wnikliwie przyjrzą się temu, w jaki sposób działała jedna z najbrutalniejszych organizacji przestępczych w tamtych latach.

„11 września: dzień z życia Ameryki” („9/11: One Day in America”)
emisja: codziennie (od 29 sierpnia br.) o 20:00

Dokładnie dwie dekady temu z pozoru zwykły poranek na Manhattanie stał się początkiem dla dramatycznego biegu wydarzeń, który sprawił, że świat na chwilę zatrzymał się w bezruchu. W 20. rocznicę tragicznych wydarzeń z 11 września 2001 roku National Geographic pragnie uhonorować pamięć ofiar, ocalałych i ratowników, ukazując ich historie i relacje z pierwszej ręki w premierowej serii dokumentalnej stworzonej we współpracy z 9/11 Memorial & Museum. Jak zapowiada nadawca, „11 września: dzień z życia Ameryki” to poruszająca kronika wydarzeń, relacjonowanych po latach osobiście przez ratowników i ocalałych. Widzowie dowiedzą się, jak ten tragiczny dzień wyglądał z pespektywy m.in. pierwszego oficera straży pożarnej Nowego Jorku, który przybył do World Trade Center rankiem 11 września, strażaka, który uciekł z Wieży Północnej tuż przed jej zawaleniem oraz osób postronnych, znajdujących się wówczas w samym centrum wydarzeń. Przywoływane w dokumencie materiały archiwalne i zdjęcia uchwycone przez dziennikarzy i przechodniów, przeprowadzą widza przez wydarzenia zgodnie z osią czasu, jednak to relacje świadków pozwolą przekonać się, o niezwykłych heroicznych aktach bezinteresowności i odwagi nieznajomych, ratujących życie innych za wszelką cenę (więcej tutaj).
 
„11 września: dzień z życia Ameryki” w National Geographic. Na zdjęciu strażak i ładowarka kołowa Caterpillar 950, foto: Jim Watson/U.S. Navy
„11 września: dzień z życia Ameryki” w National Geographic. Na zdjęciu strażak i ładowarka kołowa Caterpillar 950, foto: Jim Watson/U.S. Navy


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...