Zobacz sport w tv na dzień: 2022-07-06 - 2022-07-07

IO w Tokio: Polska - Kanada

dodano: 2021-07-31 18:38 | aktualizacja: 2021-07-31 23:02
autor: Jan Borejko | źródło: Eurosport/TVP Sport/satkurier.pl

Eurosport  siatkówka IO Tokio Leon Eurosport 1 360px.jpg Mamy złoty medal olimpijski! Sztafeta mieszana 4x400 m w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński po niesamowitym biegu wyprzedziła Dominikanę, Stany Zjednoczone i Holandię, ustanowiła nowy rekord Europy i rekord olimpijski, zdobywając tym samym pierwsze złoto dla Polski w Tokio. Medalami udekorowani zostaną także Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan i Dariusza Kowaluk, którzy biegli we wczorajszym biegu eliminacyjnym. Sprawdź najciekawsze transmisje  z IO w Tokio w kanałach Eurosport i TVP.

Eurosport

Historia z soboty 31 sierpnia na IO w Tokio:
  • Piotr Myszka został zdyskwalifikowany w wyścigu finałowym i pożegnał się z marzeniami o medalu olimpijskim w Tokio w klasie RS:X.
  • Joanna Jóźwik zajęła 5. miejsce w biegu półfinałowym i nie awansowała do finału na 800 m.
  • Elaine Thompson-Herah została mistrzynią olimpijską na 100 m. Jamajka czasem 10,61 ustanowiła nowy rekord olimpijski. Na kolejnych miejscach na podium stanęły jej rodaczki - Shelly-Ann Fraser-Pryce i Shericka Jackson.
  • Mistrzynią olimpijską w tenisowym singlu została Ukrainka Elina Svitolina, która pokonała Elenę Rybakinę z Kazachstanu 2:1 (1:6, 7:6, 6:4).
  • Pablo Carreno-Busta brązowym medalistą w tenisie! Hiszpan niespodziewanie pokonał Novaka Djokovicia 2:1 (6:4, 6:7, 6:3). Serb miał jeszcze szansę na medal w mikście, ale z powodu urazu wycofał się z meczu o trzecie miejsce.
  • Poznaliśmy wszystkich półfinalistów męskiego turnieju piłki nożnej. W emocjonujących ćwierćfinałach Hiszpania pokonała Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonią Nową Zelandię, Brazylia wygrała z Egiptem, a Meksyk wyeliminował Koreę Południową.

Plan transmisji:

1 sierpnia (niedziela)

0:30 Golf:
mężczyźni, 4. runda, finał - Adrian Meronk

2:00 Siatkówka: Polska - Kanada: ostatni mecz grupowy Polaków, który zdecyduje o 1. miejscu w grupie
Transmisja: Eurosport 1, Eurosport 9, Eurosport Player, TVP1, tvpsport.pl (powtórka w Eurosporcie 1 o godz. 8:00)